forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam, mam 21lat i pare dni temu stwierdzono u mnie zwężenie szczeliny L5-S1. Zrobiłem RTG ze względu na ból w okolicach krzyża, po lewej stronie, który pojawił się w momencie, gdy próbowałem się rozciągnąć (niefortunnie).

Dodam, że od kilku lat strzelają mi stawy, czasami zdrętwieją i wtedy muszę się rozciągnąc, by staw strzelił i "wskoczył na swoje miejsce". W tym przypadku było podobnie, odczułem dyskomfort i chcąc rozciągnąć ten odcinek poczułem większy ból, który towarzyszy mi do dziś zresztą, czyli od jakis 2 tygodni. Jest to może bardziej dyskomfort, łaskotanie, które czasami wymusza na mnie dalsze rozciąganie tej częsci pleców, jednak bezskutecznie. Ból nie ustępuje, a ja nie wiem co robić. Próbowałem maści rozgrzewające itp.,ale nie działa, niestety. Po badaniu zaobserwowałem również, że mam problemy z grą w piłkę nożną, a mianowicie, że podczas kopania piłki czuje w tym miejscu ból i grę muszę przerwać. Początkowo myslałem, że to ze względu na kilku miesięczną przerwe, jednak teraz wątpie by było to przyczyną.

Tak jak napisałem wcześniej lekarze na opisie zdjęcia pisali, iż mam zwężenie szczeliny L5-S1. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym to polega? Lekarz powiedział, że nie moge wykonywać prac fizycznych, budowlanych, zalecił basen. Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat tego co mi dolega, jak moge temu przeciwdziałać?

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Zwężenie szczeliny międzykręgowej może sugerować zmiany zwyrodnieniowe dysku, przeciwdziałać można rehabilitacją, fizykoterapią i tak jak zalecił lekarz basenem. Ciężkich prac fizycznych nie wykonywać, nie podnosić ciężarów.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

Rozumiem, ale czy możesz podać konkretne ćwiczenia jakie poza pływaniem mogę wykonywać? Czy jest to jednak sprawa indywidualna?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Ogólnie to ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i pośladków, proponuję udać się po skierowanie do poradni rehabilitacyjnej tam wyznaczą ćwiczenia w oparciu o posiadane badania.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]