forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam, jestem tu 'świeżynką' ale nie mam pojęcia co robić.

Od ponad pół roku bolała mnie prawa noga (okolice kolana) jako że uprawiam sport (piłkę nożną) uznałem to za zwykłe naciągnięcie które przez to że nie zaprzestałem treningów nie chce się zaleczyć. Jakieś półtora miesiąca temu wyczułem w miejscu bólu zgrubienie i udałem się do lekarza pierwszego kontaktu.

Ten skierował mnie na RTG nogi i z wynikiem oraz opisem udałem się do lekarza ortopedy.

Opis wskazywał że może być to "chrząszczak".

Lekarz ortopeda skierował mnie na TK, której opis wyglądał następująco:

"TK prawego stawu kolanowego z bliższym odcinkiem podudzia

W głowie prawej kości strzałkowej widoczne jest ognisko osteolizy średnicy do ok. 28mm.
Nie widać w jego obrębie przegród kostnych. Gęstość zmiany rzędy 50jH- jak tkanka miękka, uwypukla się ku tyłowi w kierunku mięśni, z widocznymi odcinkowo na jej tylnej powierzchni drobnymi skorupkowatymi zwapnieniami- mogą odpowiadać resztkom ścieńczałej warstwy korowej.
Obrazy zmiany niecharakterystyczne- włókniak? chrzęstniak" guz olbrzymiokomórkowy?

Innych zmian kostnych nie widać.
Ustawienie w stawie kolanowym prawidłowe, szerokość szpary stawowej zachowana"

Tak wygląda opis i teraz wizyta i onkologa - nie dała mi nic, nie potwierdziła moich obaw ani też nie dała do zrobienia np: biopsji. Dostałem skierowanie na RTG klatki piersiowej i USG brzucha.

Nie wiem co dalej robić, czy czekać czy szukać innego lekarza onkologa ??

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Wynik badania nie jest jednoznaczny.Oczywiście lekarz prawidłowo zalecił dodatkowe badania,musi sprawdzić czy nie ma innych zmian,traktuje to jako badanie uzupełniające w badaniach różnicowych,czy takie zmiany nie występują w innych miejscach.Ocena radiologa nie musi być zgodna z oceną lekarza specjalisty i często nie jest.Radiolog nie może oceniać zmian a jedynie podejrzenia zmian.Tak więc proszę wykonać zalecone badania a wówczas będzie coś więcej ocenić

Tytuł:
Użytkownicy

dimedicus pisze:
Wynik badania nie jest jednoznaczny.Oczywiście lekarz prawidłowo zalecił dodatkowe badania,musi sprawdzić czy nie ma innych zmian,traktuje to jako badanie uzupełniające w badaniach różnicowych,czy takie zmiany nie występują w innych miejscach.Ocena radiologa nie musi być zgodna z oceną lekarza specjalisty i często nie jest.Radiolog nie może oceniać zmian a jedynie podejrzenia zmian.Tak więc proszę wykonać zalecone badania a wówczas będzie coś więcej ocenić

A czy biopsja nie była by jednoznaczna czy jest to zmiana złośliwa czy nie ??

Dzisiaj miałem USG i lekarz nie znalazł nic niepokojącego.
RTG jeszcze nie mam wyników i opisu.
Na rezonans na NFZ trochę poczekam ale to też jest problematyczna sprawa - żaden lekarz jednoznacznie nie powiedział mi czy mogę sobie pozwolić na czekanie czy np: za miesiąc okaże się że lepiej było zadziałać szybciej itp... ?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Wynik badania jak już zaznaczyłem nie jest jednoznaczny i na tym etapie nie można powiedzieć na ile to jest poważne czy nie.Tym bardziej że ja tego nie widzę

Tytuł:
Użytkownicy

dimedicus pisze:
Wynik badania jak już zaznaczyłem nie jest jednoznaczny i na tym etapie nie można powiedzieć na ile to jest poważne czy nie.Tym bardziej że ja tego nie widzę

Nie no rozumiem to, ale tak jak też mówiłem - szkoda mi czasu, mam zlecony rezonans na 18.04 ale nadal nie wiem czy jest to zmiana złościwa czy nie - czy operować to od razu czy czekać.

Szkoda mi czasu - bo uprawiam sport i na chwilę obecną nic nie wiem.
Co do "zobrazowania" można zawsze przesłać wyniki TK, chociaż jak zobaczył je Ortopeda to stwierdził że nie ma na co czekać.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Skoro ortopeda tak ocenia,to nie mam tu nic do oceny ale badanie rezonans dobrze zrobić

Tytuł:
Użytkownicy

To może jeszcze jesteście w stanie podpowiedzieć gdzie się udać do szpitala ?? Dostałem skierowanie na operacje od Ortopedy na wydział - Onkologi i na wydział Ortopedii do wyboru.
Słyszałem że Onkologia w Szczecinie jeśli chodzi o tego typu nowotwory jest najlepsza ?? ktoś może to potwierdzić ??

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Nie mój rejon.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]