forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Zlamanie kostki/kosci przysrodkowej, silny bol przy opuszczeniu nogi.

Witam. 6 dni temu przydarzyl mi sie nieprzyjemny wypadek, mianowicie samochod przejechal mi po stopie. Po przeswietleniu okazalo sie, ze mam zlamanie kostki przysrodkowej stawu skokowego (bez przemieszczen). Zalozono mi gips i odeslano mnie do domu (jako, ze zlamanie bylo bez przemieszczen lekarz nie zatrzymal mnie w szpitalu). Nastepnego dni odczuwalem jeszcze bol (nie byl duzy, z reszta samo zlamanie bylo zaskakujaco malo bolesne). Jednak od wczoraj (tj. 6 dni po zlamaniu) zaczalem odczuwac nieznosny bol dokladnie w miejscu gdzie wystepowala opuchlizna po zlamaniu promieniujacy do sciegna achillesa, gdy spuszczam noge. Gdy noga lezy oparta na stolku, czuje niemal pelen komfort, lecz gdy ja opuszczam czuje okropny bol, noga staje sie jakby ciezsza i zaczyna wrecz pulsowac. Mam zwiazane z tym pytania:
1. Czy taki bol nie oznacza jakis powiklan?
2. Jak dlugo moze sie ten bol utrzymywac?
3. Czy leki przeciwbolowe sa w stanie go usmierzyc? Jesli tak to jakie?
4. Czy bezpiecznie mozna wyjsc z domu na sylwestra. Oczywiscie bym 99% czasu siedzial, ale jednak mam pewne obawy.
Bol jest dla mnie zaskakujacy, poniewaz rok temu doswiadczylem zlamania otwartego reki, zostala operowana (1 pret), a bol takiego stopnia wystepowal tylko 1 dzien. Z gory jestem bardzo wdzieczny za odpowiedzi i wszelkie rady.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Nogę powinieneś trzymać wyżej i nie spuszczaj jej w dół bo będzie Cię bolała i wcale to nie oznacza że są powikłania.Pamiętam, gdy jak miałam złamana rękę to lekarz kilkakrotnie powtarzał i co do mnie przyszedł przypominał mi,że mam trzymac rękę wyżej.Gdy ją spuszczałam w dół czułam taki sam ból co Ty opisujesz.
Na ból możesz brać Paracetamol.Na sylwestra na Twoim miejscu raczej bym się nie wybierała.Będzie lepiej jak zostaniesz w domu.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Zasadniczo nogi po złamaniu nie należy trzymać opuszczonej, tylko powyżej poziomu biodra wtedy krew łatwiej płynie i obrzęki powinny być mniejsze. Być może noga pod gipsem bardzo spuchła przez co gips stał się trochę przyciasny.
Można stosować leki na rozrzedzenie krwi (zastrzyki podskórne) zmniejszą ryzyko zakrzepów, jeśli chodzi o leki przeciwbólowe to można spróbować, tu wybór jest olbrzymi, jednymi z najpopularniejszych są leki zawierające ibuprofen, ja kiedyś stosowałem lek o nazwie Aulin (na receptę) z tego co mówili mi lekarze jest on bezpieczny a jego działanie trwa nawet do 12 godzin.
Jeśli chodzi o sylwestra to ja bym odradzał, powinieneś dużo odpoczywać a nie imprezować :-))

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]