forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam,
Mam problem-jestem osobą, która jest bardzo przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia oraz zdrowia moich najbliższych, czasami czytam różne *głupoty* w necie, gazetach i mój ostatni problem jest właśnie zainicjowany przeczytaniem kolejnego artykułu a mianowicie-po obydwu stronach pod kolanami po zewnętrznej stronie przy ścięgnie wyczuwam (nie zawsze) pod skórą jakieś zgrubienia, te zgrubienia są tylko wyczuwalne przy bardzo delikatnie zgiętej nodze, przy całkowicie wyprostowanej nodze oraz przy zgięciu np. na siedząco nic kompletnie nie wyczuwam, są bardziej wyczuwalne, namacalne (nie wiem dlaczego) przy np. natłuszczeniu, czuje wówczas jak mi coś *przeskakuje między palcami*-są one jak już pisałam wyżej z tyłu kolan po zewnętrznej stronie, wyczuwam to w obydwu nogach. Jak się badam palpacyjnie robiąc okrężne ruchy pierwszym i drugim palcem nie mogę tego wyczuć, tylko jak "przejadę" dociśniętymi palcami skórę pod kolanem od środka do na zewnątrz to wtedy czuję jak coś "przeskakuje"Nie wiem co to może być. Czy mogą to być węzły chłonne?czy one-węzły-są bardziej umiejscowione *wewnątrz* w dole kolanowym, czy w ogóle można je wyczuć poprzez badanie palpacyjne?
Proszę o rade.
Pozdrawiam

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Węzły chłonne podkolanowe leżą w warstwie głębokiej a takie są nie wyczuwalne(w tym miejscu w warstwie powierzchniowe ,to co Pani opisuje jest ścięgnem.Już sam fakt że wyczuwa Pani obustronnie wskazuje że jest to naturalna budowa.
Czasem lepiej nie czytać w necie a lepiej się zapytać.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]