forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Awatar użytkownika

Witam serdecznie proszę o przybliżenie mi na czym polega i skąd się bierze zespół wazowagalny kardiodepresyjny typu II B. Moja 26 letnia bratanica ma stwierdzony ten zespół i jest po operacji wstawienia rozrusznika. Dziękuje i pozdrawiam

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Typ 2 kardiodepresyjny typB, z asystolią. (wystąpienie omdlenia z asystolią trwającej dłużej niż 3s.)Jako przyczyny to:stresy,hipoglikemia (inaczej niedocukrzenie)przemęczenie,urazy szczegłnie z krwią,nerwica.Czy przeprowadzono badanie EEG?

Tytuł:
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Awatar użytkownika

Witam nie wiem czy przeprowadzono EEG :( ale wiem że ona od nastolatki miała z tym problemy i jest osobą nerwową i depresyjną i dużo przeżyła będąc dzieckiem, co odbiło się na jej psychice. Rozumiem że to nie jest raczej sprawa genetyczna. Bo w rodzinie są rózne choroby serca w lini po babci. Nie wiadomo jest jaką wadę miał jej pradziadek który zmarł na serce w wieku 40 lat ale nie na zawał to była właśnie jakś wada. Babcia natomiast miała jako nastolatka podobne objawy tz. omdlenia ale nie w takim stopniu jak bratanica. Babcia ma oprócz tego wadę nabytą- jedną komorę większą i arytmię serca + nadciśnienie które trwa właściwie od czasów gdy babcia była nastolatką.
Proszę mi jeszcze powiedzieć jeśli nie miała EEG to czy powinna mieć i w jakim celu? I jeszcze jedno czy po operacji wstawienia rozrusznika potrzebna jest jakaś rehabilitacja czy też jakieś specjalne ćwiczenia? Bardzo mało wiem na temat tych wad serca. Serdecznie dziękuję za informację. Chcę jej bardzo pomóc jest taką młodą dziewczyną :(

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

W badaniach różnicowych należy rozważyć obecność objawów typu padaczkowego,które mają wpływ na zespół wazowagalny,stąd moje pytanie o EEG.Badanie w ocenie zespołu wazowagalnego jest badaniem bardzo skomplikowanym.Zapis EEG pozwala na ocenę zmian w zapisie rytmu podstawowego fal alfa oraz fal z zakresu theta i delta.Trudno mi oceniać całość problemu bez znajomości całego rozeznania,wyników badań,historii choroby.Z opisu wynika,że problem jest natury genetycznej.Żyje się normalnie po wszczepieniu rozrusznika.Nie ma jakiś specjalnych wymagań,wystarczą okresowe kontrole.

Tytuł:
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Awatar użytkownika

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam gorąco

Tytuł:
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Awatar użytkownika

Witam serdecznie. Moja wcześniej tu opisywana bratanica niestety czuje się gorzej niż przed wszczepieniem rozrusznika. Lekarze doszli do wniosku iż nie potrafią jej juz pomóc. Cały czas są utraty przytomności łącznie z zatrzymaniem akcji serca. Ostatnio miała podłączony hol ter i podczas jednej doby miała ok 12 razy zatrzynanie akcji serca trwajace od ok3- 6 sekund. Podczas badania straciła równiez przytomność serce zatrzymało się na 6s tętno miała 180 a ciśnienie krwi 180/160. dostała leki spowalniajace akcję serca niestety nie znam nazwy. Przez pewien czas dostawała anty depresanty jednak w połaczeniu z lekami na serce .... wiadomo nie wyszło to połaczenie jest średni raz do dwóch razy na intensywnej terapii. Lekarze karza jej siębie po zażyciu leków obserwować ponieważ móią iż nie wiedzą jakie leki jej dobrać bo nie wiedzą do końca co jej jest. Ostatnio psychiatra stwierdził u niej nie depresje a stany lękowe. Moja prośba- doradźcie proszę gdzie mam się udać aby moja bratanicą zajeli sie pożądni lekarze i fachowcy. Niestety sytuacja finasowa Bratanicy jest bardzo ciężka nie wiem jak mam jej pomóc, nie mam równiez pieniędzy żeby dać jej na lekarzy leczenie Doradźcie coś proszę bo ona z każdym dniem się pomału wykańcza zarówno psychicznie jak i fizycznie :-(

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Nie znam całości stanu więc nie mogę tu zabierać głosu.Nie jest to prosta sprawa,skoro lekarze się poddają dziwię się tylko skoro nie dają rady,nie skierują do Kliniki Kardiochirurgii i Kardiologii(nie wiem gdzie mieszkasz więc trudno mi oceniać gdzie w waszych stronach jest taki zespół kliniczny.Być może występuje uszkodzenie układu generowania i przewodzenia impulsów elektrycznych.Czy czasem nie jest używany telefon kom.od strony rozrusznika?Bardzo możliwe,że rozrusznik nie spełnia swojego zadania.Nie mogę ocenić bez znajomości.Proszę skontaktować się z szpitalem klinicznym o profilu kardio..

Tytuł:
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Awatar użytkownika

Dziękuję. Mieszkamy w Opolu. Szwagierka stara się o wizytę w Warszawie ale niestety to kosztuje nie wiem jak im pomóc może jakąś fundację znajdę :(

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Jest klinika kardiologiczna we Wrocławiu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]