forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam w dniu 5 lutego 2013 złamałam nogę w kostce i po zdjęciu gipsu myślałam,że wrócę do zdrowia za miesiąc a okazało się,że do dnia dzisiejszego nie chodzę wogólę.Po Konsultacjach z trzema ortopedami i rehabilitacji powiedziano mi,że muszę chodzić.Dzięki pani,która rehabilituje skierowała mnie do ortopedy,który odrazu wyznał się dlaczego nie chodzę ponieważ zrobił się w nodze zespół Sudecka który leczy się latami.Proszę o pomoc jeżeli ktoś wie jak to można leczyć.Do tej pory kazano mi tylko rehabilitować.Jestem w strasznym szoku a noga jest jak balon.PROSZĘ O PORADY.

Ostatnio zmieniony 2013-05-21, 21:21 przez maria109, łącznie zmieniany 1 raz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Leczenie zespołu Sudecka wymaga dużo cierpliwości zarówno ze strony Twojej jak i lekarza prowadzącego. W leczeniu stosuje się farmakoterapię, fizykoterapię i kinezyterapię. Dwa ostatnie elementy rehabilitacji można włączyć dopiero gdy uda się wyłączyć ból, po okresie ostrego bólu wprowadza się delikatne masaże np. miękką szczoteczką do włosów, masaże wirowe, ćwiczenia czynne i bierne, diadynamik, laseroterapia. Z farmakoterapii bardzo dobre rezultaty przynosiło podawanie kalcytoniny.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]