forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Za co można zamknąć człowieka w zakładzie psychiatrycznym ? Czy człowiek w takim zakładzie przywiązywany jest pasami do łóżka ? Czy człowiek który przeżył jakieś traumatyczne przeżycie i wszystkiego teraz boi się i ciągle płacze zamykany jest w takim zakładzie ? Co się robi z człowiekiem który został pobity i zgwałcony i/lub molestowany ?

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Witaj Joasiu :-)
Spokojnie,nikt nie zamknie czlowieka w szpitalu psychiatrycznym jak ten sie na to nie zgodzi.
Zalamania nerwowe i inne schorzenia psychiatryczne mozna z powodzeniem leczyc w gabinecie psychiatry badz psychologa. Jezeli masz wlasnie taki problem to tam sie szybko udaj,napewno otrzymasz pomoc w postaci lekow albo psychoterapi. Nie zastanawiaj sie jednak dlugo bo naprawde szkoda czasu zeby sie meczyc samemu ze soba.
Pozdrawiam serdecznie ;-)

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

Tylko wyrokiem sądu i to w przypadku ciężkich przestępstw, gdzie więzień nie nadaje się do zwykłej odsiadki. Witaj joasia38, Moja mam była w związku z depresją i próbą samobójczą w szpitalu psychiatrycznym, ale musiała wyrazić na to zgodę i powiem ci, że to bardziej przypominało sanatorium niż zakład psychiatryczny. Lekarz proponuje szpital, gdy jest obawa, że pacjent może być niebezpieczny względem siebie bądź innych, lub gdy jest osobą samotną i istnieje prawdopodobieństwo, że sobie sam nie poradzi albo nie będzie brał leków. Napisz coś więcej.

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Joasiu to brzmi tak,jak by ktoś Cie straszył szpitalem.
Więcej wiary,posłuchaj Krysiulka i Katboi ,maja rację.Lekarz powinien Cię wesprzeć.Możesz skorzystać z pomocy psychologa.Myślę,że jest to nawet wskazane w Twoim przypadku.Nie ma sie czego bać ani wstydzić,są to fachowcy,którzy pomagają nam w problemach życiowych z którymi nie możemy sobie poradzić.
Odwagi,weź los w swoje ręce.Z nowym rokiem nowe postanowienia.Życzę zdrowia i pomyślności. <papa>

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Do psychologa trzeba chyba skierowanie od lekarza rodzinnego,do psychiatry nie potrzeba .

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Dziękuję za odpowiedzi.
Wiem jednak że niestety czasami ludzie są zamykani bez ich zgody ale nie dokońca pamiętam w jakich przypadkach.
Ktoś tutaj napisał że moża zamknąć wtedy gdy jest podejrzenie że pacjent nie będzie przyjmował leków - a ja mam niestety drobny problem - jestem niestety tylko uczennicą w szkole zaocznej i nie pracuję więc nie mam jak wykupić leków. Czy w takiej sytuacji zamkną mnie w psychiatryku ?
Dodam że mój problem polega na tym że ciągle płaczę i wszystkiego boję się ; zostałam również pobita i molestowana. Co mam teraz zrobić ?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Joasiu naprawde nie masz podstaw do niepokoju,nikt cie nie zamknie w psychiatryku z powodu tego ze nie przyjmujesz lekow!
Rozumiem ze nie radzisz sobie z wlasnymi emocjami, nie mozesz poskromic tez leku i pewnie z bezsilnosci i strachu placzesz.
Posluchaj,nie mecz sie dluzej i pojdz do lekarza,moze byc nawet pierwszego kontaktu...powiedz mu o wszystkim(czasami juz zwykla rozmowa pomaga) on juz cie skieruje z pewnoscia do psychologa,mysle ze moze leki nie beda nawet potrzebne!
Jeszcze raz podkreslam,nie wiedze tu najmniejszych podstaw zeby zamykac cie w szpitalu psychiatrycznym ;-)

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

Nie masz najmniejszych podstaw do obaw. Nie jesteś ubezwłasnowolniona, więc nikt po za tobą nie może wyrazić zgody na pobyt w szpitalu.
Jeśli odczuwasz lęki i nie masz środków na wykupienie leków możesz poprosić o pomoc w miejskim ośrodku opieki społecznej, jestem pewna, ze ci tam pomogą finansowo. Psycholog, tak jak piszą koleżanki bardzo by ci pomógł.
Jednak jeśli naprawdę jest z tobą tak źle, sama możesz poprosić o hospitalizację, szpital psychiatryczny, to nie jest koniec świata i tam nikogo nie przywiązuje się pasami, a na pewno nie ludzi z depresją, czy nerwicą. Niewątpliwą zaletą szpitala jest to że jesteś pod stałą opieką i psychologiczną i psychiatryczną i w każdej chwili masz pod ręką lekarza, do tego masz darmowe leki i wyżywienie, zastanów się i przede wszystkim się nie bój, to wszystko jest dla ludzi. Jeśli byś się zdecydowała na szpital, to zdziwiłabyś się ilu fajnych i wartościowych ludzi można tam spotkać.

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Dziękuję za odpowiedzi.
Niestety żaden ośrodek opieki nie chce mi pomóc ponieważ stwierdzili że skoro mieszkam z rodzicami to powinno wystarczyć ; problem w tym że moi rodzice nie chcą dać mi pieniędzy na żadne leki.
Mam jeszcze jedno pytanie czy osoba która jako dziecko miała uśpioną lewa półkulę mózgu i niedotlenienie mózgu i jest podejrzenie że może być nadal uśpiona ponieważ pogryzł ją pies bo dała rękę od tak sobie żeby go pogłaskać jest zamykana w zakładzie psychiatrycznym bo jest niby chora i należała do poradni psychologiczno-pedagogicznej ? Oraz czy zamyka się osobę którą pogryzł pies bo dała rękę od tak sobie żeby go pogłaskać ?
I co się robi i gdzie ma iść osoba która była bita niestety przez lekarza ?
I co mam zrobić jak wszyscy zmuszaja mnie do seksu i do rodzenia dzieci chodzi mi o to że wszyscy nie tylko rodzina ale nawet sąsiedzi pytaja dzlaczego nie mam chłopaka, dlaczego nie uprawiam seksu i dlaczego nie mam dzieci. Niestety jestem słaba psychicznie i dlatego bardzo przejmuję się tym że wszyscy zmuszają mnie do seksu. A ja nie chcę tego robić. Nie chcę żadnego seksu.

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Joasiu,nawet jak pytają sie dlaczego nie masz chłopaka,to nie to samo dlaczego nie uprawiasz seksu.
Odpowiedziałam bym -a co ci do tego,to jest moja osobista sprawa.
Albo jeszcze sie taki nie urodził co by mi dogodził.
Zamkniesz usta tym co zadają głupie pytania.
To jest Twoja osobista sprawa i nie musisz sie tym tak przejmować.
Najpierw uporządkuj swoje życie psychiczne,czyli pozbieraj sie na tyle,żebyś poczuła spokój,pewność siebie.
Dopiero wtedy poczujesz sie silna i szczęśliwsza i będziesz mogła pomyslnie budowac swoje życie ,czego Ci z nowym rokiem życzę.
Targają Tobą takie emocje ,że nawet sobie nie wyobrażasz.
Boisz sie strasznie psychologa,nie wiem dlaczego?Przecież może tylko Ci pomóc.
Piszesz tu po to żeby z kimś porozmawiać,pomóc sobie ,wprowadzając w życie niektóre porady.Widzę ,że trudno Ci to przychodzi.Uwierz mi nikt,co Ci odpowiada,nie życzy Ci źle.Jeśli jesteś z nami szczera,tak jak my z Tobą,to powinnaś tylko korzystać z naszych rad.
Każda ma jakiś bagaż doświadczeń,chcemy pomagać drugim,potrzebującym pomocy,Tobie również.Jeśli czegoś nie wiemy ,albo nie jesteśmy przekonane nie piszemy o tym.

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Dzięki za odpowiedź.
Ale niestety dzięki wujkowi który jest sędzią wiem że mogę iść za to do psychiatryka nawet bez wyrażenia zgody poprostu siłą by mnie wzięli i to nie na kilka dni tylko miesięcy a nawet lat.
A ja teraz chodzę do szkoły i mam mnóstwo egzaminów więc chcialabym przystapić do nich i zdać a nie siedzieć w szpitalu. Dla mnie ważniejsze są egzaminy i to żeby zostać kimś.
Przyznaję że jak jestem wśród przyjaciół to zapominam o wszystkim i jestem szczęśliwa.

Paczka ale nie napisałaś mi co się dzieje z człowiekiem który miał i jest podejrzenie że ma nadal uśpioną lewą półkulę mózgu i został pogryziony przez psa i przez to koszmary senne.

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Joasiu nie mam takiej wiedzy,a tego o czym nie wiem nie piszę,nie mam zamiaru wprowadzać Ciebie w błąd.
Zastanawiam sie dlaczego boisz sie tego szpitala,czy grozi Ci ktoś szpitalem?
Rób swoje,jeśli będziesz mogla pójdź do psychologa i ciesz sie życiem.
Koszmary senne pojawiają sie nieraz na skutek przykrych przeżyć,a może myślisz o tym za dużo?
Może lepiej zajmij sie czymś,nauką jakimiś zajęciami,które przynoszą Ci przyjemność,żebyś tyle nie myślała o tym co piszesz.przyniesie Ci to ulgę.

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

AAA,jeśli tak nurtuje Cie ta lewa półkula mózgu,to zadaj takie pytanie na Neurologii,tam odpowie Ci ktoś-ekspert ,który ma wiedzę na ten temat.

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec

A to że zostałam pogryziona przez psa bo dałam mu rękę bo chciałam go pogłaskać zapominając że cudzych zwierząt się nie głaska ? Straciłam prawie przez to rękę mam przesuniętą kość i mam problemy z pisaniem ponieważ ta ręką właśnie piszę.

Tytuł:
Użytkownicy

Joasiu!
pragnę rozwiać Twoje i innych forumowiczów wątpliwości co do możliwości umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym, bo widzę,że większość z Was opiera się na domysłach. Po pierwsze, nie trzeba być ubezwłasnowolnionym, aby być poddanym przymusowi hospitalizacji; w takim przypadku (ubezwłasnowolnienia) dana osoba jest już raczej skazana na permanentny pobyt w zakładzie. Po drugie, to prawda, osoba powinna wyrazić zgodę na leczenie (nie ubezwłasnowolniona) i wówczas, gdy podpisze zgodę, po 14 dniach może opuścić szpital (takie jest prawo). Po trzecie w końcu, można trafić do szpitala nie wyrażając na to zgody i nie będąc ubezwłasnowolnionym; decyzję tu podejmuje lekarz psychiatra kierujący na oddział jeśli istnieje uzasadniona obawa, że chory stanowi zagrożenie dla siebie lub innych. Hospitalizacja jednakże jest ostatecznością, jeśli jest taka możliwość stosuje się leczenie ambulatoryjne. Ale Joasiu, bez obaw, myślę, że Ty akurat do leczenia szpitalnego się nie kwalifikujesz :) Chorzy naprawdę tygodniami czekają na łóżka w szpitalu, to już naprawdę ostateczność. Pozdrawiam ciepło

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Ja już na szczęście zdecydowałam się i od 4 lutego chodzę do psychiatry i psychologa i mam leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Mam nadzieję że pomoże to wszystko i że nigdy nie trafię do szpitala psychiatrycznego.
A co do tego że zostałam pogryziona przez psa psychiatra powiedziała że zdarza się i że mam nieprzejmować się tym. Z psychiatrą spotykam się co 2 tygodnie.
Ale i tak nadal boję się wielu rzeczy i płaczę. Ciekawe kiedy to wszystko minie. Czy ja kiedyś będę zdrowa.

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

joasia38, na efekty niestety trzeba poczekać, ale <brawo> że wreszcie się zdecydowałaś. Pisz jak masz jakieś bieżące problemy. :-)

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Dzięki za słowa otuchy i wsparcie.
Ale czy kiedyś wreszcie będę zdrowa ?
Ten wypadek z psem wiele mnie nauczył i ma swoje plusy - już nigdy niepodejdę i niepogłaszczę cudzego psa. Dzięki temu wypadkowi dopiero teraz po tylu latach nauczyłam się że nie wolno dotykać cudzych zwierząt. Najgorsze że mogłam stracić rękę. Teraz mam problemy z pisaniem tą ręką. Czy kiedyś ta ręka wyzdrowieje i będzie tak jak kiedyś ?
Ale nadal płaczę i boję się wielu rzeczy. Czy kiedyś mi to przejdzie ? Czy kiedyś wyzdrowieje ?

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

joasia38, spokojnie, leki muszą zacząć działać, poprawę samopoczucia powinnaś odczuć po jakiś trzech tygodniach. Do tego czasu odpoczywaj, relaksuj się i spróbuj znaleźć sobie jakieś zajęcie: malowanie, pisanie, fotografia, reportaż, może bieganie, origami ....., coś co cię interesuje i pochłonie, sprawi, że oddali od ciebie złe myśli.
Jeśli chodzi o psy, to nie powinnaś zbliżać się do obcych bez pytania, zawsze przecież możesz zagaić rozmowę, zapytać o rasę, wiek, no i czy jest łagodny i możesz pogłaskać, z biegiem czasu oswoisz lęk i wszystko wróci do normy.
Co do ręki, radziłabym abyś poszła do lekarza rodzinnego, jak już lepiej się poczujesz i zapytała o możliwość rehabilitacji.
Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytania, ale gdy będziesz przyjmować leki, chodzić do psychologa i podejmiesz rehabilitację na tą rękę, to są bardzo duże szanse, że wszystko będzie dobrze. Życzę ci tego z całego serca. :-)

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Z ręką razu po wypadku byłam na pogotowiu a potem u ortopedy, miałam szynę ale lekarz na drugiej wizycie powiedział że leczenie zakończone a mnie nadal boli a on ma to gdzieś. Ale pójdę do chirurga może on pomoże.
Ja jestem jeszcze uczennicą i ciągle mam jakieś egzaminy więc uczę się ale jakoś niewchodzi ta nauka, ciekawe jak zdam. Kocham muzykę, jazdę na rowerze, spacery i mojego pieska z którym wychodzę prawie codziennie na spacery. Tak naprawdę tylko dzięki niemu wychodze z domu bo sama boję się.
Jak jestem wśród przyjaciół w szkole to jestem bardzo szczęśliwa i zapominam o wszystkim co się stało po prostu w szkole jestem bardzo radosna i szczęśliwa i kocham chodzić do szkoły i być wśród przyjaciół.
Niestety w domu juz nie jest tak słodko. Pochodzę z patologicznej rodziny a że nie pracuje bo uczę się mieszkam z rodzicami którzy wcale mi nie pomagają i ciągle się kłucą.
Dlatego nie wyobrażam sobie życia bez szkoły i bez przyjaciół.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]