forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

W moim wyniku badań dostałam informację że wykryto nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego (ASC) - nieokreślonego znaczenia (ASC -US). I zalecenia - powtórzenie badania cytologicznego po 6m-cach. I to tyle informacji. Pani wręczając mi wyniki powiedziała że nie są złe ani nie są dobre i żeby stosować się do zaleceń. Byłam w szoku więc nawet nie zapytałam czy mam teraz jeszcze się zapisać do ginekologa jeszcze raz, czy powtórzyć te badania za pół roku i dopiero ewentualnie wtedy znów się zapisać na wizytę. Teraz czytam o tym wirusie HPV ale ta pani nic mi o tym nie mówiła. To teraz co, mam czekać pół roku na kolejne badanie cytologiczne? A przez te pół roku co mam myśleć?Czy zapisać się do lekarza i sama zaproponować badanie na tego wirusa?Czy cierpliwie czekać bo jeśli byłoby coś nie tak to napisaliby w zaleceniu powtórna wizytę u ginekologa?Martwię się bo mam 27lat, jeden poród za sobą, a z partnerem się właśnie rozstałam bo się dowiedziałam że będzie miał dziecko z inną kobietą także wierny nie był....Stąd też pomysł pójścia do ginekologa i zrobienia cytologii no i masz ci los... Więc teraz - lekarz a za pół roku cytologia czy mam się umówić teraz znów na wizytę? Nie była określona żadna grupa i nic w tym rodzaju. Tylko te dwa zdania - że niepr.kom.nabłonka płaskiego i kolejna cytologia za 6m-cy

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Proponuje udać się do gina.Zleci leczenie przeciw zapalne a następnie po 3-6 miesięcy wykonać badanie kontrolne.Na razie nie widzę powodu do niepokoju.

Tytuł:
Użytkownicy

ja mialam taki wynik cytologi i nie wiem czy mam sie martwic . troche sie naczytalam w internecie ale dokladnie nie wiem .
wg Papanicolau III
wg Bethesda
A1 rozmaz odpowiedni do oceny
B2 stwierdzono obecnosc nieprawidlowych komorek nablonkowych
Nieprawidlowosc komorek nablonkowych
Komorki nablonka plaskiego
C33 HSIL zmiany srodnablonkowe stopnia wysokiego mogace odpowiadac CIN2, CIN3/CIS (dysplazja sredniego i wysokiego stopnia )

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

dorota1Q1, Nie jest to stan najlepszy i można określić jako przednowotworowy,proszę źle nie zrozumieć nie jest to żaden nowotwór,ale jest wyjściem do takiego stanu.Wskazane będzie wykonanie kolposkopii.Oczywiście stan jest do wyleczenia,dlatego proszę udać się do swojego gina i zostanie wdrożone dodatkowe badanie i leczenie.

Tytuł:
Użytkownicy

tak dostalam kolejne skierowania na usg i badanie kolposkopowe troche sie boje . jesli bede miala leczenie jak to bedzie wygladalo ?? i czy po tym wszystkim bede mogla miec dzieci jesli tak to po jakim czasie ??

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

W kolposkopii zostanie pobrany materiał do badania histo-pato,w zależności od stanu,może zostać wykonana abrazja lub konizacja(tego na pewno na dziś nie ocenię) oczywiście po każdym takim zabiegu można zajść w ciążę.Wszystko zależy od stanu,tak więc na zapas nie ma się co przejmować.Trudno więc ocenić czas jaki upłynie od zabiegu do zajścia w ciążę,na pewno musi się wszystko wygoić a może to potrwać kilka miesięcy.W zależności od rodzaju zabiegu i stanu,lekarz powie na kontroli kiedy...

Tytuł:
Użytkownicy

jesli badania potwierdza ze to stan przednowotworowy to jakie czeka mnie leczenie ?? tabletki wystarcza czy jakis zabieg ??

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

dimedicus pisze:
zależności od stanu,może zostać wykonana abrazja lub konizacja

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Witam. Koniec grudnia a początek stycznia miałam cytologię II a natomiast w kwietniu miałam cytologię III a i strasznie zaczynam sie denerwować że to może rak itp. mam 25 lat nie rodziłam i Pani doktor za bardzo nie chce mnie "ruszać". Czy po takim krótkim czasie aż tak mógł się zmienić wynik i czy to oznacza że mam albo mam się spodziewać raka? chcialam jeszcze dodac ze ta cytologie mialam pobierana dzien przed okresem gdzie juz zaczynalam plamic nie wiem czy ma to znaczenie ale poprzedni lekarz nigdy przed okresem nie pobieral mi cytologi tylko zawsze po okresie bo wtedy wynik jest wiarygodny. Bardzo proszę o pomoc i poradę. Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]