forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Od jakiegoś roku wychodzą mnie wrzody w okolicach pachwin i pupy . Okropnie bolą i kują ,że nie idzie siedzieć ani chodzić. Leci z nich ropa albo krew. Stosuje maść z jodem którą dostałam od lekarki ale prawie wcale nie działa. Odwiedziłam już kilku dermatologów i zazwyczaj dostaję antybiotyki które działają na chwilę bo po jakimś czasie znów wrzody wychodzą tyle że czasami obok starego miejsca. Lekarze zwalają winę na nadmiar męskich hormonów ale ja czytałam że mogą mieć bakterie gronkowca złocistego więc jak ją wybadać i czym to leczyć bo strasznie boli .

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Czyraczność,gdyż należy sądzić,że o to chodzi(skoro występuje tak dużo)a są gromadne czy rozżócone.Nie wiem czy przeprowadzano badania ale wskazane są do wykonania takie z którymi obecność czyraków może być przyczyną a wiec w kierunku cukrzycy,choroby wątroby,nerek.Sprzyja ku temu też otyłość,osłabienie immunologiczne.W badaniu różnicowym powinno się uwzględnić grzybicę oraz ropowicę.Do badania powinno się pobrać materiał z takiego czyraka dla oceny z czym mamy do czynienie i dobranie leku celowego(wykonać antybiogram).Jako leczenie należy stosować okłady rozgrzewające z roztworu ichtiolu na zmiany z maścią ichtiolową lub czystego ichtiolu.A następnie nacięcie i odprowadzenie treści z zastosowaniem maści z antybiotykami.Dodatkowo antybiotyki doustne.

Tytuł:
Użytkownicy

Dziękuje za poradę .Cukier mam faktycznie na granicy normy od kilku lat. W okresie jednego roku pojawiło się jakieś pięć ogromnych wrzodów a lekarka powiedziała że to od hormonów gdyż mam trądzik na twarzy. Teraz po kolejnym wielkim ( bo bardzo wystawał za skórę i pod też był bardzo gruby) widzę że to poważna sprawa i jak rozumiem mogę to jakoś zbadać ? Czy mogę to zrobić w każdym laboratorium ?

Pytam bo muszę sobie sama z tym poradzić bo jak już pisałam kilku lekarzy tylko leczyło na krótko i wcale się tym nie przejęło a ja chodzić nie mogę teraz aż 3 dni i siedzę też na jednej nodze a dziś pękł bo leci krew i oby jutro było lepiej...

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Materiał do analizy powinnien pobrać dermatolog.Czy było wykonane badanie krwi z hormonami?

Tytuł:
Użytkownicy

Miałam robione badania hormonalne i mam stwierdzony duży nadmiar androstedionu.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

I to może być jedną z przyczyn

Tytuł:
Użytkownicy

No tak ale czy to idzie jakoś wyleczyć ??
Nikt mnie na to nic nie daje . Staram się też o ciążę którą już straciłam 2 razy i domyślam się że te sprawy pewnie też są ze sobą powiązane.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Trudno oceniać nie znając całej historii choroby,niestety ale sam nadmiar androstendionu powoduje już problem z ciążą.Jest do tego potrzebny lekarz,który się zajmie i doprowadzi do stanu że można będzie mieć dzidziusia a wówczas maiże dużo się zmienić na lepsze,również z trądzikiem.

Tytuł:
Użytkownicy

Moje czyraki nadal wracają teraz to robią się wielkości śliwki i cofają bo nie pękają ale głębiej pod skórą czuję jakby miały długie korzenie . Czy może one się łączą , mnożą bo mam pełno okropnych śladów po starych a obok rosną sobie nowe . Czy zna ktoś jakiś sposób na to , czy np. laserem to można wygonić ???

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Może tu wystąpić czy to czyraczność mnoga lub czyrak gromadny.Uważam,że powinna Pani zasięgnąć porady dermatologa.Obecność zmian na twarzy wcale nie musi być związana z trądzikiem,gdyż bardzo często czyraczność występuje na twarzy,karku czy pośladkach. Uważam że powinna Pani zasięgnąć porady innego specjalisty

Tytuł:
Użytkownicy

Witam znów w temacie nadal pojawiających się wrzodów na skórze , więc mam zbadany wyciek z jednego i wyszły bakterie e.coli z hemolizą. Mam wziąść antybiotyk z antybiogramu Cefuroxim. Dodam że tydzień przed badaniem tego wrzoda miałam zakończone leczenie zapalenie pęcherza z właśnie tą bakterią i brałam wówczas Biseptol 10 dni teraz w pęcherzu już nie ma bakteri a zostały w skórze. Dlaczego również się nie zabiły po tym antybiotyku który był na te same bakterie ? Dodam że wrzody mam już z jakieś 3 lata raz są potem znikają i znów są- w podobnych miejscach a rok temu też po wakacjach miałam zapalenie pęcherza z tą samą bakterią i też brałam antybiotyk a wrzody też nie znikły . Cz to znaczy że ze skory ich nie idzie wyleczyć ??
One są tak bolesne że chodzić nie mogę jak dojrzewają i pękają. Pomocy !

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Są to wszystko antybiotyki stosowane w takich stanach.Leczenie takich zmian jest trudne,należało by rozważyć być może leczenie szpitalne(szczególnie jeśli zmiany występują na twarzy)Należąło by też skoro są to już stany przewlekłe,rozważenie stosowania szczepionek wieloważnych lub autoszczepionek.
Można też rozważyć antybiotyki w dawkowaniu co 6 lub 8 godzinnym.Ale to lekarz prowadzący decyduje jakie wdrożyć leczenie

Tytuł:
Użytkownicy

Te wrzody są pomiędzy udami i co jakiś czas jest jeden wielki i potem sam znika i nie pęka albo i pęka a potem znika by za np miesiąc znów pojawił się nowy. Czy leczenie maściami było by lepsze bo jadłam sporo antybiotyków i kompletnie nic nie pomagały wręcz miałam efekty uboczne .

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Można stosować maść ichtiolową i ciepłe okłady,nie bardzo mogę ocenić nie widząc,być można zastosować jak tylko się zacznie pastę cynkową.Być może wskazane jest łyżeczkowanie.Łatwiej było by ocenić na osobistej wizycie.A może należy rozważyć
Cytuj:
stosowania szczepionek wieloważnych lub autoszczepionek.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]