forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Uwidoczniono następujące naczynia żylne: żyłę udową wspólną, udową powierzchniową, głęboką uda, podkolanową, piszczelowe przednie i tylne, strzałkowe i odpiszczelową. Naczynia drożne, bez cech świeżej zakrzepicy, zapadają się pod wpływem ucisku, bez cech niewydolności zastawkowej w obu układach - bez cech refluksu przy próbie Valsalvy.
Żylaki w dorzeczu żyły odpiszczelowej w zakresie uda i podudzia nieliczne o średnicy 3,7 mm i niewydolny perforator Cocketa w połowie podudzia o średnicy do 3,5 mm z dwukierunkowym przepływem. Cechy obrzęku limfatycznego podudzia prawego.

Bardzo proszę o wytłumaczenie o co chodzi z tym perforatorem i co to jest, czy jeżeli naczynia zapadają się pod wpływem ucisku to coś złego?? Czy te żylaki które uwidoczniono wymagają jakiejś interwencji??

Z góry dziękuję za pomoc.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

abaddon pisze:
o co chodzi z tym perforatorem i co to jest, czy jeżeli naczynia zapadają się pod wpływem ucisku to coś złego?
to że się zapadają jest prawidłowym objawem i tak powinno być,gdyby się nie zapadały wskazywałoby na zakrzepicę.Perforator to jest żyła łącząca między jednymi(żyła powierzchniowa) a drugimi żyłami(żyła głęboka) czyli takie łącze(tak w obrazowym skrócie)Powoduje to powstawanie żylaków.Nie znam całości objawów,na dziś leczenie farmakologiczne ale nie można wykluczyć w przyszłości zabiegu miniflebektomii.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam.
Czy mogłabym prosić o interpretację wyników?

W badaniu usg uwidoczniono prawostronnie żyłę udową wspólną, powierzchowną i głęboką, żyłę podkolanową oraz żyły piszczelowe przednie tylne i strzałkowe.
Badane żyły droźne ,elastyczne, podatne na uciskm bez cech skrzepliwości w świetle.Żyła udowa z modulowanym oddechowo przepływem krwi. Żyła udowa i podkolanowa wydolne.
Żyła odpiszczelowa i odstrzałkowa drożne. Żyły odstrzałkowa oraz odpiszczelowa w odcinku przyujściowym w probie valsalvy nie wydolne, zyła odstrzałkowa miernie poszerzona na całej długości. Nie uwidoczniono niwydolnych perforatorów. Żyły śródmięśniowe droźne.
Bardzo proszę o interpretację.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Opis wskazuje na początki żylaków na żyle odstrzałkowej,może się to objawiać jako niewielkimi obrzękami zmęczeniem nogi,bóle.Wystarczy leczenie farmakologiczne.

Tytuł:
Użytkownicy

Dziękuje bardzo. Czy to oznacza, że w przyszłości bede miala żylaki? Czy to jest na 100% pewne?
Pod kolanem pojawiła mi się widoczna żyła. Zauwazyłam to dopiero niedawno. Robiłam usg żyl i otrzymalam takie wyniki. Jednak wizyte u lekarza mam za jakis czas w zwiazku z tym zwróciłam się o interpretację. Dodam, że jestem osoba która dosyć duzo czasu spędza na nauce. Bardzo lubilam sobie siadac na kolanach zwlaszcza na prawej nodze ( po 10 godz dziennie).
Dodatkowo raz w miesiacu podrozuje i mam ok 10 godz unieruchomione nogi, brałam tez bardzo gorące kąpiele az skora byla prawie czerwona. I oczywiscie nosilam buty na koturni dosyc wysokie i po nich bolaly mnie nogi. Nie jestem osoba leniwą, codziennie chodziłam do pracy 4 kilometry. Czy to moja praca siedząca jest głowna przyczyna tych dolegliwości?Czy da sie jakos usunąc tą widoczną żyłkę? Jakie leki farmakologiczne wchodzą w grę w przypadku leczenia tego rodzaju schorzenia? Czy niewydolnosć tych żył w części pod kolanem to coś bardzo poważnego?
Jeszcze raz dziekuję za informacje:)

[ Dodano: 2011-06-18, 11:37 ]
Nikt w mojej rodzinie zarówno bliższej jak i dalszej nie ma żylaków.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Tylko część wystąpienie żylaków wynika z przyczyn genetycznych ale też znaczna część z przyczyn nieprawidłowego obuwia,małej ilości ruchu,siedzącej pracy,niewydolność zastawek,długie stanie itd.Jak zaznaczyłem jest to początek i sygnał,że należy zadbać o nogi.Jest obecnie sporo leków dostępnych bez Rp(są to w postaci żeli i tabletek doustnych) oraz leki wspomagających jak np rutyny,żele należy stosować wmasowując w górę nogi(tylko)Pozwalać odpoczywać nogą siedząc z uniesionymi nogami aby krew spływała swobodnie,dobre efekty daje chodzenie po schodach ale na palcach się podnosić tak aby mięśnie łydki pracowały,przy pracy stojącej czy kiedy się siedzi ćwiczyć tak jakby stawanie na palcach,pływanie.Można dodatkowo stosować leczenie uciskowe(za pomocą odpowiednich podkolanówek,rajstop(nie ma potrzeby czekać do wizyty a już wdrożyć leki na bazie diosminy i heparyny.

Tytuł:
Użytkownicy

To znaczy, że mam smarować żelami przy tej zmianie pod kolanem tylko? Jeszcze raz dziekuje bardzo.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Całą część nogi z tyłu od kostki do kolana.

Tytuł:
Użytkownicy

Jeszcze raz dziękuję.

[ Dodano: 2011-06-20, 15:31 ]
A czy na takie zmiany mógł by pomóc ocet jabłkowy?
Wiele można poczytać w internecie na jego temat jednak ja nie chce ekserymentowac ze swoim zdrowiem wystarczy już mi to, że mam chore nogi:(

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Do nacierań.

Tytuł:
Użytkownicy

Czyli to oznacza, że picie octu jabłkowego nawet w proporcji lyzeczka na szklanke wody jest szkodliwe? Pytam z czystej ciekawości.
Jeszcze raz dziekuje za wszystkie porady.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Nie jest szkodliwe ale na żylaki nie pomoże jeśli się będzie pić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]