forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam -tydzień temu miałam badanie TK brzucha trójfazowe z kontrastem. Wtrakcie badania ból brzucha był nie do zniesienia ,aż palce u stóp same sie powijały.
Przerwano badanie po 7,5 minutach na moją prośbę.czułam sie słąbo ale przeszło,lecz sumienie mnie męczyło dlaczego tak mocno mnie bolało.
po 3 dniach w padłam na pomysł ,może zrobię test ciążowy z krwi-i szok! Ciąża 5 tygodni.
Prosze o pomoc i opinie
.-JAKIE SZANSE MA MÓJ PŁÓD NA PRZETRWANIE?
-CZY URODZE ZDROWE DZIECKO?
-CZY NA PEWNO TAKIE PROMIENIOWANIE MIAŁO WPŁYW NA PŁÓD?
-ILE PROCENT SZANS NA PŁÓD BEZ WAD LUB ILE Z WADĄ I JAKĄ?
-CO JA MAM TERAZ ZROBIĆ?

lekarz ginekolog jest b.zdziwiony że wogóle mogło dojść do czegoś takiego- niestety i co teraz?

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Niestety ciąża zasadniczo jest przeciwwskazaniem do badań TK.Nadmienię że czasem wykonuje się badanie TK u ciężarnych jeśli zachodzi taka potrzeba,kiedy zachodzi zagrożenie życia matki.
Tak jak w pani przypadku(niepełne badanie) należy uznać że ryzyko, że wystąpienia u dziecka niekorzystnych zaburzeni jest bardzo niewielka. Niestety jednak należy się liczyć z możliwością zmian w tworzących się narządach wew.płodu a to może spowodować zmiany wadach rozwojowych a w konsekwencji obumarciom płodu.Niestety ale na tym etapie I trymestru tak możliwość jest.(jest to najbardziej niebezpieczny okres do badań TK)Pozostaje bycie w kontakcie z lekarzem i obserwacja.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

No niestety sytuacja nie wyglada wesoło. CIąża jest jednym z głównych przeciwskazań do TK tym bardziej brzucha i kontrastu. Nie ma reguły czasem dzieci rodzą sie zupełnie zdrowe a czasem niestety ciąży nie udaje się donosić albo rzadziej dziecko rodzi sie chore... zwykle dochodzi do samoistnego poronienia. CO teraz ma Pani zrobić? Na pewno musi pani być pod stałą opieką lekarza ginekologa. To co się stało to się nie odstanie. nalezy monitorować cały czas ciążę... i myślę że niebawem wszystko się wyjaśni... jednkaże no nie można niczego wykluczyć.
Swoją drogą dlaczego nie zrobiła Pani testu? Przeciez skoro ciążą ma 5 tygodni, to miesiączka powinna się pani spóźniać ponad 2 tygodnie?!

.
Nie udzielamy porad poprzez prywatne wiadomości

Tytuł:
Użytkownicy

Nie wiedziałam że jestem w ciąży -tymbardziej zawsze mam nie regularne miesiączki i zawsze sie spóżniaja o tydzień lub dwa-a nawet czasami mam tak że 7 miesiączek w 1 roku zamiast 12 . Kompletnie nie myślałam o tym, jest tyle codziennych spraw i kłopotów że zapomniałam .Lecz mam żal do siebie ale większy do lekarzy.Pielęgniarka nie przeprowadziła ze mną wywiadu tylko proszę tu podpisać i koniec jak zapytałam a ten kontrast ma jakies skutki uboczne? odpowiedziała eeeetam tak żadko sie zdarzają że nie ma sie czego bać,zakładamy werlfron. W trakcie badania bolał mnie brzuch i informowałam radiologa więc przerwał badanie jak ból był nie dozniesienia.I tu mam wątpliwości co do rzetelności lekarza.
Czy lekarz radiolog wykonujący badanie tak dokładne jak tomograf mógł widziec zalążek ciąży na monitorze? to nagle sam powinien przerwać badanie a taka informacja nie widnieje na opisie-wyniku który otrzymałam.Nawet nie ma informacji o powiększonej macicy skoro było takie dokładne badanie dna macicy a nie wykryto? czy chca te informacje zataic? prosze o informacje i opinię.Bardzo będę wdzięczna dziekuję

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Z tak nieregularnymi miesiaczkami powinno sie pojsc do ginekologa, bo jesli miesiaczkuje Pani od kilku lat to maksimum po 3-4 latach miesiaczkowania powinno wszystko sie uregulowac. NIregularne cykle moga swiadyczyc o zaburzeniach hormonalnych w organizmie, czy chorobach tarczycy i nie powinno sie tego lekceważyć. Jednakże teraz nei ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Wina leży pośrodku poniekąd, bo mimo wszystko lekarka powinna przeprowadzić dokładny wywiad przed przystąpieniem do badania - a jednak tego nie zrobiła.
Nie sądzę aby lekarz widział ciąże podczas badania, jednakże nie jestem w stanie się wypowiedzieć (a są to jedynie moje przypuszczenia) dokładnie gdyż zagadnienia dotyczące TK nie są mi bliskie. Co dokładnie miało na celu badanie TK?

Jedyne co aktualnie mogę poradzić to udać się do lekarza ginekologa i stale monitorować ciążę. Powiedzieć mu o zaistniałej sytuacji. Pewien określić jak się płód rozwija, i czy wszystko dobrze. Musi Pani teraz na siebie bardzo uważać i o siebie dbać, jak na kobietę w ciaży przystało. Trzymam mocno kciuki za pozytywne rozwiązanie tej sprawy.

.

Tytuł:
Użytkownicy

Dla wyjaśnienia -Miesiączkuję od 16 lat ,więc nic aie nie uregulowało a lekarz ginekolog oferował mi tylko leki antykoncepcyjne które uregulowały by miesiączkę .
świadomie nie chcę brak chormonów bo ma to wpływ na wszystko wole jak to mąż sie zabezpiecza anie ja.W tej sytuacji ,która wyszła to kompletna niespodzianka.
od 10 miesięcy staralismy sie o kolejne dziecko i nic - i nic nic nic więc kolejny raz nie chcieliśmy sie dręczyć i zawodzić ,zaczeliśmy sie zabezpieczać od miesiąca ajka sie okazłąo to już tydzień byłam w ciąży.... Ktoś komu zależy na dziecku i stara sie a mimo sie nie udaje to ZROuMIE bo z miesiąca na miesiąc sie pogrąża i wymysla, w końcu gdy zrezygnowaliśmy z próby -niespodzianka .Która nie wiem jak się zakończy.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Tak jest bardzo często, jest to swoista blokada.. tak bardzo pragie się mieć dziecko żę człowiek sam sie blokuje, gdy sie odpuszcza... ciąza gotowa... wiele razy takie przypadki widziałam wiec mi to nie dziwne. Nalezy być dobrej myśli że wszytsko będzie dobrze, bo może sie okazać ze maleństwo jest bardzo silne i wszystko dobrze się skończy

.

Tytuł:
Użytkownicy

byłam dzis u lekarza po raz kolejny... i ...-płód ma 6 tyg i bije już serduszko .Wcześniej tego nie było ,więc płód sie rozwija i dobrze wygląda co nadal nie oznacza sukcesu.
Pobrano mi krew na badanie beta hcb lub g.... coś takiego na wady rozwojowe i sprawdzimy jutro czy jest wynik niski to coś sie zaczyna nie tak rozwijać czy jest ok--nie wiemy .Troszkę się uspokoiłam ale jestem nie pewna co dalej.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

BHCG jest to standardowe badanie wykrywajacy poziom "hormonu ciazowego we krwi". Proszę być dobrej mysli, to ze serduszko bije to bardzo dobry znak Prosze sie nie poddawac! I przede wszystkim nie denerwowac! Ze wzgledu na malenstwo.

.

Tytuł:
Użytkownicy

witam serdecznie -ciąża dalej sie rozwija,pojawiają się coraz większe dolegliwości(wymioty ,ogólny stan osłabienia,senność wieczorna a brak snu nad ranem)
lekarz prowadzący skierował mnie na badanie prenatalne do Bydgoszczy właśnie w ten czwartek będzie to 8-tydzień ciąży.
Czekam na ten dzień ma się wiele wyjaśnić co do naszych obaw-trzymajcie kciuki:)

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Na pewno będziemy! Proszę koniecznie dać znać jakie są wyniki badań. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy że będzie wszytko dobrze z maleństwem:)
Proszę odpoczywać i dbać o siebie i o dziecko To jest teraz najważniejsze;)

.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam serdecznie
Brzuszek rosnie ,jest sporo widoczny a ja 4 kilo schudłam .Wymioty sie zakończyły ,troszkę anemii w wynikach krwi a po za tym mam już 13 tydzień ciąży i dziś wróciłam z Bydgoszczy z badań genetycznych. Okazało sie iż:
Wielkość zarodka to 50,10mm
,FHR -160ud[min
NT 1,2 mm
Kości czaszki ciągłe,zarysy wszystkich kończyn prawidłowe.Powłoki brzuszne ciągłe .Uwidocznione serce , żołądek ,pęchęrz moczowy płodu.
I TO CO MNIE NIE POKOI TO -kręgosłup wydaje sie być ciągły-dokładna ocena w 20 hbd. Kosmówka na ścianie tylniej.

Po za tym lekarz nie powiedział nic więcej ,jak zaptałam o płeć to z twierdził że za wcześnie.
Kolejna wizyta za 2 tyg. po wynik krwi i opinię lekarza. Więc czekam dalej .

Poczekam na opinię innego lekarza u siebie prywatnie tak za tydzień .

Co sami mi poradzicie?

POZDRAWIAM

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Spokojnie Proszę się nie obawiać na zapas, nie zawsze wszystko widać Więc lekarz zamiast pisać coś czego nie jest pewny - napisał to co widział. Proszę pamietać że jeśli lekarz napisałby w karcie nieprawdę to mógłby mieć duze problemy a tak to również pewna "asekuracja" z jego strony. Dlatego proszę się nie martwić na zapas.

.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Tak jak koleżanka pisze na razie nie ma powodu do zmartwień obecność kosmówki jeszcze w tym okresie występuje i nie powinno jej być ok 18 tc.Na razie dziecko na ten okres nie jest za duże(oczywiście to nic nie znaczy) przy następnym badaniu już będzie można określić płeć)

Tytuł:
Użytkownicy

Witam kochani wspieracie mnie na duchu -
Mam skończone 18 tyg ciąży i Dzidzia się rusza na tyle że czuję coraz częściej i to wieczorem.
wymioty powróciły ,szybciej się męczę ale nawet zaczynam więcej jeść i przytyłam 0,5 kg od początku ciąży.
Za 3 tyg mam kolejne badanie genetyczne i nie moge sie doczekać b zobaczyc na monitorze maleństwo ,by upewnić sie czy wszystko sie rozwinęło tak jak byc powinno i mam nadzieję że płeć będzie można zobaczyć.Te ruchy dzidzi dały mi wielką radość cieszenia sie z ciąży i świadomość iż ma sprawne nóżki i rączki.

Pozdrawiam serdecznie

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Moje gratulacje Widzi Pani wszytsko układa się dobrze:) Oby tak dalej Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne wieści

.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]