forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam wszystkich!

Oczywiście jak wynika z tematu borykam się z problemem, mianowicie ze stulejką całkowita - jak do tej pory myślałem.
Zebrałem się w końcu i poszedłem do lekarza - w sumie przyszło mi to dość łatwo. Zostałem skierowany przez lekarza rodzinnego prosto do chirurga. Miałem mieszane uczucia - byłem pewny że lepiej najpierw do urologa, no ale cóż.
Chirurg przyjmował hurtowo. Wszedłem, powiedziałem co i jak. Położyłem się etc. etc. Lekarz gwałtownym ruchem ściągnął napletek (nie bolało nic) i mówi że wszystko jest ok, nie ma żadnej stulejki. Ale przecież była - nie raz próbowałem ściągać i nic. A w zwodzie to już w ogóle jest wąski otwór i schodzi tylko do połowy żołędzia. U lekarza chyba po prostu prącie był strasznie wychłodzony i skurczony i dlatego ta skóra zeszła... Lekarz kazał przyjść za dwa miesiące, w wannie pracować z tym w ciepłej wodzie (mam 17 lat) i smarować dodatkowo jakąś maścią (coś na L, nie pamiętam nazwy - nawet mi tego nie zapisał....). Pierwszy raz byłem u takiego lekarza, maca mnie jednak obcy mężczyzna więc wiadomo, troszkę się zestresowałem i nic nie powiedziałem, nie zapytałem bo byłem mocno zdziwiony (że ściągnął, że nie trzeba zabiegu etc.). Więc pożegnałem się i wyszedłem. Dopiero na korytarzu się zdenerwowałem że trafiłem niestety chyba znowu nie najlepiej. (Nie mam szczęścia do lekarzy).
Co teraz robić? Czy ćwiczyć w wannie (podobno jakieś pęknięcia mogą powstać, mikro blizny?) czy iść do innego lekarza. Jak tak to do urologa czy znowu do chirurga jakiegoś?
Proszę Was o pomoc, jestem niesamowicie wkurzony na siebie że tak spaprałem sprawę...

W dzień wizyty wieczorem ćwiczyłem w wannie. Udało się ściągnąć napletek, troszkę się przestraszyłem (nie zachowywałem wcześniej higieny w tym miejscu, więc nie wyglądało to najlepiej) ale bałem się że nie uda się go dać spowrotem. Jednak udało się (bezboleśnie). Zrobiłem jeszcze kilka razy w ten sposób, więcej razy jednak po prostu dojeżdżałem do momentu gdzie jest najbardziej rozciągnięty. To wszystko wynikało ze strachu najzwyczajniej w świecie - naczytałem się postów że komuś krwawiło, że ktoś nie dał rady spowrotem nałożyć napletka itd.)
Co o tym myślicie?

Czy ktoś z Państwa może wie jak się nazywa ta maść? Miałem nią smarować napletek. Pewnie jakaś rozciągająca? Coś na literę L (nie na receptę).

Ostatnio zmieniony 2013-01-11, 20:20 przez Jupikajej, łącznie zmieniany 1 raz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Nie ma czegoś takiego jak maść rozciągająca napletek a na litere L jest wiele maści stosowanych w takich przypadkach a mają za zadanie zabezpieczenie przed sklejaniem si.e napletka i nawilżenie.
Z opisu wynika,ze nie występuje stulejka tylko było sklejenie napletka,który już dawno powinien był być odklejony.A więc doszło do stanów zapalnych.Teraz tak jak lekarz zalecił ćwiczyć w ciepłej wodzie,najlepiej z dodatkiem szarego mydła a następnie po osuszeniu,posmarować maścią,najczęściej stosuje się tu maść Alantan
Lipikar
Linomag

Tytuł:
Użytkownicy

Linomag! O to chodziło :)
Dziękuje za odpowiedź. W takim razie będę ćwiczył nadal. Ale czy normalne jest to że w zwodzie maksymalnie do połowy potrafię opuścić napletek?

Ostatnio zmieniony 2013-01-12, 12:10 przez Jupikajej, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Jupikajej pisze:
do połowy
czego połowy,żołądzia(poza rowek żołądziowy) czy penisa.Jeśli widać rowek to już dobrze a jeśli do połowy żołądzia to tylko kwestia rozciągnięcia.Skoro lekarz zsuną to jest to tylko kwestia treningu.

Tytuł:
Użytkownicy

Do połowy żołędzia - w zwodzie. W wannie w ciepłej wodzie schodzi sam (nie w zwodzie). Nie w zwodzie ale na sucho schodzi również do połowy. Czyli nie jest to stulejka częściowa? Czym się różni więc stulejka częściowa od sklejenia napletka?
I nie mam czego się obawiać (np. zablokowania napletka za żołędziem) przy ćwiczeniach w wannie?
A Linomagiem smarować po ćwiczeniach, po osuszeniu tak żeby maść dostała się także pod napletek?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Napletek ulega sklejeniu przez mastkę,która może powodować stany zapalne,trzeba ją codziennie w myciu usuwać.Po myciu i osuszeniu,smarować maścią,po zsunięciu napletka i żołądź oraz napletek zew.i wew.(Ćwiczenia powinno się stosować 3-4 x dn po 10 minut,po moczeniu w ciepłej wodzie jw napisano)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]