forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam, 6 dni temu mialem zabieg plastyki napletka, i przedluzania wedzidelka. Martwie sie gdyz w stanie erekcjii napletek odkrywa mi zoladz tylko troche od lewej strony gdzie mam wedzidelko a prawa strona jest zakryta przez napletek. Jak probowalem trenowac malego, to nie moge sciagnac napletka pod zoladz bo strasznie boli. Lewa strona zoledzia jest odkryta a prawej nie moge juz sciagnac mniej w dol bo boli.

Strasznie sie martwie i boje ze znowu ta stulejka wroci, i nie wiem czy mam zostawic go jeszcze aby sie zagoil czy mam go trenowac i na sile probowac sciagnac napletek do konca.

Prosze, blagam odpiszcie mi co mam robic, nie chce znowu przez to przechodzic.

EDIT: Przepraszam to jest plastyka napletka a nie obrzezanie czesciowe

Ostatnio edytowany przez stefan93 (2010-10-30 17:51:31)

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Przyjaciel
Przyjaciel

Może poczekaj,aż wszystko się zagoi?
Skóra powinna się naturalnie naciągnąć.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Taki objaw jeszcze może występować((należy sadzić że występuje stan zapalny,zdarza się taki stan)należy już ćwiczyć zsuwanie pozostałego napletka.Za każdym razem po zsunięciu posmarować zaleconą maścią.Oczywiście nie na siłę z wyczuciem.Leki do smarowania lekarz zalecił.Proszę też przemywać rumiankiem.Dokładniej można ocenić jak się widzi.Można podejść do lekarza który oceni na ile występuje stan zapalny i jakie zlecić leki.

Tytuł:
Użytkownicy

Nie mialem zalecanej zadnej masci. Dostalem tylko antybiotyk i leki przeciwbolowe. Jestes pewien ze to stan zapalny?
Edit: nic mnie nie boli, zoladz ma normalna wielkosc chyba, normalny kolor.

Ostatnio edytowany przez stefan93 (2010-10-30 17:20:20)

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Jak zaznaczyłem jak się nie widzi to trudno ocenić.Podejdź do lekarza i oceni(po zabiegu napletek jest jeszcze spuchnięty i stąd może być taki objaw)Bardzo możliwe też że się skleił.Proszę ćwiczyć mocząc w wodzie z mydlin szarego mydła lub rumianku i pomału zsuwać.

Tytuł:
Użytkownicy

carboczar pisze:
Taki objaw jeszcze może występować((należy sadzić że występuje stan zapalny,zdarza się taki stan)należy już ćwiczyć zsuwanie pozostałego napletka.Za każdym razem po zsunięciu posmarować zaleconą maścią.Oczywiście nie na siłę z wyczuciem.Leki do smarowania lekarz zalecił.Proszę też przemywać rumiankiem.Dokładniej można ocenić jak się widzi.Można podejść do lekarza który oceni na ile występuje stan zapalny i jakie zlecić leki.

Otoz to. Dzieki za odpowiedz, wydaje mi sie ze byl troche sklejony, troche wycwiczylem teraz i pierwszy raz prawie podciagnalem napletek pod zoledzia. Wiem juz co mam robic mniej wiecej. Tylko jeszcze takie male pytanko, mam problem z wyczyszczeniem.. Jak sie dzisiaj kompalem zauwazylem duzo zaschnietej bialej mazi wokol napletka i troszke na zoledziu, i tu pytanie czym to dobrze zmyc? balem sie jeszcze dotykac tych okolic dlatego moczylem go tylko w cieplej wodzie i male kawaleczki powoli tam sie odczepialy. To wszystko sie jeszcze goi i jest bardzo delikatne dlatego czym najlepiej to bezbolesnie wyczyscic?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Właśnie w ten sposób,namaczać i wacikiem usuwać,nie na siłę.Po kilku razach zejdzie ta mastka,a wówczas myć co dzień i nie będzie problemu(w razie czego podam jaką stosować maść przed sklejaniem)

Tytuł:
Użytkownicy

Ponawiam. Jakbys mial czas i chec, napisalbys co to za masc? i czy byla by dostepna w takich krajach jak anglia? Poszukam zaraz na google. Wszystko wyglada na ten czas prawidlowo, aczkolwiek mam problem z ta biala mazia gdyz codzien mi sie to skleja i jest ciezej sciagnac napletek.

I ostatnie pytanie, ile powinno byc szwow po zabiegu? Jestem 10 dzien po operacjii, dzis pierwszy raz sciagnalem napletek do konca i widzialem tylko dwie czy trzy szwy w okolicach wedzidelka, czy to znaczy ze juz szwy zaczynaja wypadac?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Maść nazywa się Alantan(Allantoinum)co do szwów jest to różnie do miesiąca czasu powinny zniknąć a końcówki odpaść,(bywa też że mimo że są rozpuszczalne czasem zachodzi potrzeba ich usunięcia)Po ściągnięciu napletka proszę moczyć w rumianku lub wodzie mydlanej(najlepiej z szarego mydła)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]