forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam!
Od lipca cierpię na hipochondrię. W Internecie wyszukuję objawów nowotworów, sprawdzam, czy ich nie mam, po czym następuje bardzo dziwna rzecz: dolegliwości się pojawiają!

1) Odkąd zaczęłam wmawiać sobie raka jelita grubego, pojawiły się dziwne stolce i biegunki na przemian z zamarciami

2) Odkąd dowiedziałam się, że mama ma refluks, sama zaczęłam sobie szukać problemów i codziennie mam zgagę, na którą nie pomagają mi leki (a może uczucie zgagi?)

3) Odkąd zaczęłam 2 tygodnie temu szukać info o nowotworach trzustki, to od dwóch tygodni mam bóle o roznej lokalizacji: pod lewym zebrem, po lewej stronie w klatce piersiowej kolo piersi, w plecach, koło łopatki... tak jak w raku trzustki!

4) Rak żołądka, przełyku - ciagla, nieustająca po lekach zgaga, lekkie bóle żołądka opisywane jak przy tym nowotworze, zmęczenie.

5) Rak kości - bóle biodra i krzyża, nasilające się jak o nich myśle, nieustępujące po lekach.

6) Chłoniak, rak szyi i głowy - 'nagle' wyczute węzły chłonne powiększone (w USG wyszło, że są to węzły odczynowe).

Czy myślicie., że takie objawy to tylko rzeczy WMÓWIONE sobie przeze mnie, czy może prawdziwe dolegliwości i mam się czym przejmować? ;/ Sama nie wiem co o tym mysleć, bo okazało się, że HPV mam, a myślałam, że też sobie 'wmawiam' ;/

Ostatnio zmieniony 2013-10-13, 18:10 przez scooby, łącznie zmieniany 1 raz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

Witaj scooby, przy objawach somatycznych w hipochondrii warto udać się do psychologa... Te wszystkie dolegliwości wynikają z tego że za bardzo się w siebie wsłuchujesz i nie jest to fikcją tylko projekcją mózgu ... Nie można jednak bagatelizować wszystkich objawów.. Ja ma nerwicę lękową i przy okazji właśnie takich odczuć somatycznych wykryto u mnie niedoczynność tarczycy i anemię... Dlatego zanim udasz się do psychologa powinieneś się dobrze przebadać, no i jak pomimo dobrych wyników badań nadal będziesz się wkręcać powinieneś wtedy zacząć terapię... Taka terapia bardzo pomaqa, a piszę to z własnego doświadczenia ;-)

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]