forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam. 12 listopada 2010 roku złamałem noge w kostce przyśrodkowejpodudzia lewego bez przemieszczena, poczas okresu gdy miałem gips noga cały czas bolałą raz lekko raz mocno, wczoraj 23. grudnia po 6 tyg. sciągnięto mi gips, noga cała spuchnięta w okolicy kostki. Mam problm z chodzenie gdy lekko stane na ta noge bardzo mnie boli stopa czuje jakby mi ktos szpilki wbijał w stope, dodatkowo opuchlizna wogóle nie schodzi, czy to normalne?? A najlepsze jest to ze lekarz mi sciągną gips i nawet mi nieprześwietlałnogi mimo ze go 2 razy prosiłem, prosze o pomoc, czy to normalny ból??

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Tak noga może Cię jeszcze bolec,a opuchliznę możesz mieć do 6 miesięcy.Dobrze by było gdybyś teraz brał wapń z wit.D.Może postaraj się o zabiegi fizykoterapeutyczne/rehabilitację.I nie obciążaj jeszcze zbytnio nogi.

Tytuł:
Użytkownicy

Pytałem Chirurga który ściągał mi gips, i powiedział ze mam normalnie chodzić jak sie nie da, Noga nadal boli i musze chodzic o 2 kulach i jade na Ketanolu, Dziś byłem u lekarza rodzinnego po skierowanie żeby tą noge prześwitlić i powiedział mi ze tak ma boleć i nie dostałęm skierowania, co moge robić sam w domu żeby tą noge rozruszac?? Wczoraj troche pospacerowałem az 3 godzinki a dziś niemoge juz zupełnie na tą noge stanać, to normalny objaw??

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Nie możesz jeszcze zbytnio obciążać tej nogi.Ćwiczenia są wskazane jak najbardziej(kolega kordian pewnie Ci poda kilka ćwiczeń) ale gdy przeforsujesz nogę to będzie Cię bolec.Po ściągnięciu gipsu nie oszukujmy się ale noga będzie jakiś czas bolec.Ćwiczenia powinny pomóc,ale z umiarem! A co z rehabilitacją pytałeś chirurga?

Tytuł:
Użytkownicy

Po sciagnieciu gipsu pytalem chirurga o rehabilitacje i powiedzial mi ze nie potrzebna mi jest, wlasnie tak sie znaja nasi lekarze, to czekam az kolega Kordian cos mi doradzi na temat rehabilitacji w domu

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Cała filozofia ćwiczeń stawu skokowego polega na jego rozruszaniu czyli zginamy stopę grzbietowo i podeszwowo, kręcimy nią kółka, rószamy na boki, w miarę możliwości stawiamy piętę na krawędzi np schodka i dociskamy piętą do podłoża, ale to już jak przestanie boleć. Przydatnym przyżądem do ćwiczeń są taśmyhttp://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=ta%C5%9Bma+do+%C4%87wicze%C5%84
przy ich pomocy można wykonywać ćwiczenia z oporem, dodatkowo z fizykoterapii można stosować laser, sollux lub pole magnetyczne, skierowanie powinieneś dostać w poradni rehabilitacyjnej.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 02:00 przez kordian, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]