forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

4 tyg temu przeszlam taki zabieg. jakie cwiczenia dloni moge wykonywac aby usprawnic dlon, ktora wskutek dlugiego ucisku na nerw nie jest juz taka jak dawniej. palce srodkowy i serdeczny nie sa juz takie elastyczne jak je probuje odgiac w gore to czuje jakby w srodreczu sciegna byly za krotkie i czasami lekko pobolewa

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Można kupić sobie takie piłeczki z kolcami i masować dłoń z obu stron. Dodatkowo piłeczki do zgniatania w dłoni, oprócz tego można jeszcze masaż klasyczny i fizykoterapia.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy
Awatar użytkownika

Milka, miałam identycznie :-) Mi rehabilitant polecił takie kółko do zgniatania, żeby mi przywrócić masę mięśniową, bo mi mięśnie w przedramieniu, dłoni i palcach pozanikały, oraz piłeczki 'jeżyki', czyli to co kordian podał. Poza tym miałam rozciąganą i podważaną bliznę, co przyjemne nie było, ale musiała, żeby nie doszło do zrostu. To najgorzej wspominam, ale teraz nie pamiętam, ze miałam jakiekolwiek problemy z ręką! :-)

Tytuł:
Użytkownicy

dziekuje za odpowiedzi.
Anne-- tez mialas taka sztywnosc jak polozylas plasko dlon na stole grzbietem do gory i odginalas w gore palce? u mnie srodkowy i serdeczny sa takie kolkowate i sztywnawe.
kto zadecydowal o podwazaniu blizny?
pileczke z kolcami mam wiec zaczne masowac. teraz tylko cos do ugniatania kupie. mi tez pewnie miesnie pozanikaly bo juz we wrzesniu jak bylam u reumatologa(jeszcze nie wiadomo bylo co mi dolega) to pani dr ogladajac moje dlonie cos o zanikach miesni mowila.

Tytuł:
Użytkownicy
Awatar użytkownika

milka1976 pisze:
tez mialas taka sztywnosc jak polozylas plasko dlon na stole grzbietem do gory i odginalas w gore palce? u mnie srodkowy i serdeczny sa takie kolkowate i sztywnawe.
ja miałam podkurcz małego i serdecznego. Nie mogłam złożyć palców razem, anie wyprostować, a zaczynał sie podkurczać już środkowy :-? o podważaniu blizny zadecydował rehabilitant, ale możliwe, że przez to, że dla mnie palce są najważniejsze (gram na wszystkim, co ma klawisze :-) ), a wtedy czekał mnie wybór studiów, myślałam o muzyce, więc musiałam więcej ćwiczyć :-P A u mnie do tej pory lewa ręka jest słabsza, palce są cieńsze, a od operacji minęły 4 lata.

Ostatnio zmieniony 2011-06-16, 15:38 przez Anne, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Użytkownicy

oj jak Ci zazdroszcze tych umiejetnosci muzycznych. ja to gram jedynie na nerwach :lol:

piszesz ze maly i serdeczny byl przykurczony ale to chyba w kanale guyona(ucisk na nerw lokciowy) sie zdarza a nie w ciesni nadgarstak(nerw posrodkowy) ale moze kazdy przypadek jest inny.
mi przed zabiegiem dretwialy kciuk wskazujacy srodkowy i polowa serdecznego. teraz po zabiegu juz nie dretwieja ale mam jakies zaburzenia czucia w srodkowym serdecznym i czasami rowniez w malym. strasznie sie boje ze po zabiegu cos sie porobilo i jest ucisk na nerw lokciowy. ciekawe czy moje objawy sa normalne. dr mowil ze do 2 miesiecy moze tak byc. tylko ze jak bylam na wizycie to maly palec byl ok. a teraz juz chyba cos nie tak.
8 sierpnia mam termin na lewa reke.

Tytuł:
Użytkownicy
Awatar użytkownika

milka1976 pisze:
piszesz ze maly i serdeczny byl przykurczony ale to chyba w kanale guyona(ucisk na nerw lokciowy)
tak, dokładnie, miałam ucisk na nerw, jakaś wada anatomiczna, która powodowała, ze mój mięsień uciskał na nerw. Ale to była niespodzianka podczas zabiegu, bo przed operacją postawiono diagnozę: cieśnia, ponieważ drętwiały mi tez palce 1, 2 i 3. W sumie u mnie to w ogóle dziwne było, bo zmiany w EMG były w normie, USG było dobre, ale bolało i mięśnie zanikały, tak więc kładąc się na stół nie wiedziałam, czy będę miała bliznę 5cm, 10 cm, czy od nadgarstka do łokcia, ponieważ nie wiedzieli gdzie leży powód zaniku mięśni. U mnie wszystko jest dziwne :lol:

Tytuł:
Użytkownicy

ale ostatecznie co mialas zcn czy kanal guyona? mi emg ewidentnie wykazalo ucisk na nerw posrodkowy czyli zcn. i podczas zabiegu przecieli mi wiezadlo poprzeczne nadgarstka(tak mam napisane na wypisie). ciecie 2,5-3 cm 4 szwy. tylko ze teraz miesiac po zabiegu zdarzaja mi sie zaburzenia czucia w malym palcu ktorych wczesniej nie mialam. i nie wiem czy to samo minie czy bedzie sie nasilac z czasem i konieczna bedzie kolejna operacja. 8 sierpnia mam termin na lewa dlon ktora jest praktycznie cala zdretwiala z wyjatkiem malego palca.
nie wiem tez jakiec ruchy nadgarstka sa wskazane tzn jakie cwiczenia w celu rehabilitacji nadgarstka .

[ Dodano: 2011-06-18, 20:34 ]
aha a zaniki mialas po wewnetrznej czy zewnetrznej stronie dloni?

Tytuł:
Użytkownicy
Awatar użytkownika

Ostatecznie nie wiem :-P 'Zespół kanału Guyona" tak mam napisane na wypisie
milka1976 pisze:
ciecie 2,5-3 cm 4 szwy
a moje 8 cm i 14 szwów :-?
Zaniki miałam chyba bardziej po wewnętrznej stronie i przedramieniu. Na pewno w palcach 4 i 5 miałam w całości zaniki.
milka1976 pisze:
miesiac po zabiegu zdarzaja mi sie zaburzenia czucia w malym palcu ktorych wczesniej nie mialam. i nie wiem czy to samo minie czy bedzie sie nasilac z czasem i konieczna bedzie kolejna operacja.
Możliwe, ze to jeszcze jest świeże i po prostu z czasem się zrosnie wszystko, zregeneruje i będzie jak nowe :mrgreen:
milka1976 pisze:
8 sierpnia mam termin na lewa dlon ktora jest praktycznie cala zdretwiala z wyjatkiem malego palca.
to współczuję i powodzenia zyczę! Nie chciałabym jeszcze raz tego samego przechodzić :shock:

Tytuł:
Użytkownicy

ale co zrobic jak nie ma wyjscia. tez mam stracha. a sama mysl ze w prawej (tej po zabiegu) zrobil sie kanal guyona napawa mnie przerazeniem :shock: . bo przez nadgarstek biegna 2 nerwy posrodkowy i lokciowy. i jak jest ucisk na posrodkowy to dretwieje kciuk wskazujacy srodkowy i polowa( czasami caly) serdecznego. natomiast w ucisku na lokciowy mrowieje maly i serdeczny. boje sie ze podczas zabiegu odbarczyli nerw posrodkowy ale cos sie poprzestawialo i zrobil sie ucisk na lokciowy. ale moze niepotrzebnie panikuje i wszystko wroci do normy. oby

Tytuł:
Użytkownicy
Awatar użytkownika

Spokojnie, nie będzie nic złego :-) Ja też się bałam, a żyję, rękę mam sprawną, gram bez problemu i sobie ze wszystkim radzę :mrgreen: Fakt, ze drażniło mnie to, bo długo trwało, zanim doszło do całkowitej sprawności, ale z perspektywy czasu wiem, że warto było ;-)

Tytuł:
Użytkownicy

jestem juz po zabiegu na lewa reke. mialam 8 sierpnia . prawa reke probuje cwiczyc. znalazlam w necie takie cwiczenia

http://www.youtube.com/watch?v=ZoBE0DnT ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=YGeplHvd ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=11bX6_dM ... ure=relmfu

jednak troche sie martwie, jak patrze jak kobieta z 3 filmiku wygina palce. moje nie sa tak elastyczne nie jestem wstanie ich wygiac az pod takim katem. nie wiem czy zawze tak mialam czy niestety jest to wynik przebytej ciesni nadgarstka. poza tym wygiecie nadgarstka w strone grzbietowa(jak jest pokazane na 1 filmiku) tez nie jest u mnie takie pod katem 90stopni.

lewej jeszcze nie cwicze

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

powiem ci że ja też mam problem z wygięciem palców tak jak ta pani....
po zabiegu najlepiej wzbogacić ćwiczenia ruchowe o fizykoterapię, to przyniesie najlepsze efekty, w domu to możesz delikatnie rozmasowywać nadgarstek i delikatnie rozciągać mięśnie zginające i prostujące staw.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

niestety dr uwaza ze zabiegi nie sa konieczne i nie dostalam skierowania. wiec pozostaly mi cwiczenia w domu.
mam jeszcze pytanie czy do ciesni moglo dojsc dlatego ze mam taka malo elastyczna dlon?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Myślę że to nie mogło być bezpośrednią przyczyną cieśni, neuropatia uciskowa powstaje najczęściej z powodu: dodatkowe ścięgna i/lub mięśnie, stan zapalne, otyłość, przewlekłe hemodializy, powtarzające się prace ręczne wymagające zginania nadgarstka, opieranie się na dłoni zgiętej grzbietowo, częsta jazda na rowerze, częste pisanie na maszynie lub komputerze.
Jeżeli chirurg nie dał skierowania na rehabilitację, to idź do lekarza rodzinnego po skierowanie do poradni rehabilitacyjnej tam lekarz na pewno da skierowanie na zabiegi.

Carbomedicus.pl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]