forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam.
Chciałbym poprosić o interpretacje wyniku RTG mojej klatki piersiowej, ponieważ z tego co zdążyłem się dowiedzieć z internetu nie jest dobrze jak na 20 latka :( Z owym wynikiem wybieram się dopiero do lekarza rodzinnego wiec wole poprosić o niezależną interpretacje owego wyniku : "Pola płucne rozedmowe. Pęcherze rozedmowe w dolnym lewym polu i okolicy lewej wneki. Zrosty opłucnowe u podstawy płuca lewego. Sylwetka serca nie powiększona. Bardzo proszę o kompetentną i szybką odpowiedź.

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Adas, łącznie zmieniany 1 raz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Z opisu wynika,że taki stan już trochę trwa,przebyte stany zapalne i co istotne płuca rozedmowe,wskazują na niebezpieczeństwo przejścia w odmę opłucną a sygnalizują taki stan (możliwy) pęcherzyki.Nie jest to jeszcze bardzo poważny stan ale też nie najlepszy.Będzie konieczność wdrożenia leczenia farmakologicznego.
Podejrzewam jako przyczynę pierwotną,palenie tytoniu lub praca w zanieczyszczeniach,bo chyba nie można wskazywać na przyczyny genetyczne.

Tytuł:
Użytkownicy

Przyczyny genetyczne odpadają w grę wchodzi palenie... Wcześniej nie miewałem stanów zapalnych lub tylko mi się to wydawało... miałem kilku minutowe zatkanie że nie moglem wziąść pełnego oddechu i czułem okropne ukłucie w lewej części płuc lecz było to chwilowe od 30 sekund aż do 15 min lecz kucie po wzięciu więcej niż pół wdechu powodowało okropny ból , uderzenia w klatkę pomagały zdarzało mi się to rzadko i mnie nie martwiło raz na 2 tyg raz na miesiąc... Żadnych innych problemów nie miałem sporadyczne kaszlanie gdy paliłem częściej było intensywniejsze . A pale maksymalnie 15 papierosów dziennie nie prowadząc zdrowego trybu życia. Głownie interesuje mnie jak bardzo będzie to uciążliwe i czy zmiany są odwracalne ? Czuje ból w klatce piersiowej i mam przy wdechu dziwne kłucie w lewej części płuc myślałem że to żebra albo kręgosłup i udałem się do znajomego który ma częściowe pojęcie w tzw. wstawianiu wbił mi kolano w kręgosłup i na wydechu pociągnął za ręce usłyszałem trzaski i ból na kilka godzin znikł zupełnie a gdy do niego szedłem 300 m myślałem że nie dojdę ból przeminął ale cały czas to czuje co mnie bardzo niepokoi bo nie wyobrażam sobie życia z czymś takim. Proszę o radę bo wiem że dziś po południu udam się do lekarza rodzinnego który nic pewnie mi nie powie oprócz "NIECH PAN SIĘ ZGŁOSI DO PULMONOLOGA " Prosił bym o radę i informację od kompetentnych osób co mam robić i co mnie może czekać :( Nalegam i z góry dziękuje oraz przepraszam za kłopot jestem szczerze bardzo przerażony gdyż płuca ma się tylko jedne a ja mam aż 20 lat..... :(

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]