forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam,będę wdzęczny za kilka słów porady lub oceny problemu odnośnie kolan. Mam 43 lata, częsta ale rekreacyjno-turystyczna jazda na rowerze.W m-cu styczniu br.roku zauważyłem częste "strzykanie w kolanach" w chwili ich zginania, prostowania, wstawania z łóżka, fotela. Nie było i nie ma oznak bólu lub obrzęków. Chirurg zlecił badanie RTG z n/wym. wynikiem: Drobne zmiany wytwórcze na krawędziach kłykci kości piszczelowych oraz rzepek. Niewielka sklerotyzacja podchrzęstna kości piszczelowych, obniżenie szpar stawowych od strony przyśrodkowej, boczne ustawienie rzepek. Lekarz skierował mnie do ortopedy po uprzednim badaniu MRI lecz w tym półroczu sprawa nie do ruszenia, zobaczymy jak będzie później. Moja prośba dotyczy próby wyjaśnienia czy moja turystyka rowerowa jest jeszcze możliwa, czy zastosowanie opasek na kolana jako wzmocnienie lub odciążenie stawów ma sens (ewentualnie opaski jakiego typu lub rodzaju) w moim przypadku. Dodam, że obecna praca jest pracą która nie obciąża stawów kolanowych.Dziękuję za pomoc.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

jazda na rowerze możliwa ale tylko po płaskiej powierzchni, wszelkie wibracje pochodzące z jazdy po nierównościach negatywnie wpływają na stawy a zwłaszcza tam gdzie już coś się zaczęło dziać, ewentualnie pozostaje rowerek stacjonarny.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]