forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Dwa lata temu chorowałem na półpaśca , przez parę dni nie wiedząc o tym i prawdopodobnie przeziębiłem go podczas choroby . Leczenie trwało dosyć długo . Po przebytej chorobie przez okres około pół roku , parokrotnie chorowałem na t.z.w obrzęk "Kunickiego"- twarzo-szczęki , po tym okresie więcej już nie chorowałem. Teraz natomiast pojawiły się u mnie b.silne bóle neuropatyczne w okolicach kręgosłupa lędźwiowego po kilkukrotnym (zmarznięciu)ochłodzeniu spoconych pleców, i moje pytanie jest takie czy mogą to być powikłania po przebytej dwa lata temu chorobie półpaśca?
Stosowałem na te b.silne bóle - różne rozgrzewające maści , brałem też zastrzyki , masaż klasyczny a ostatnio krioterapię miejscową na lędźwie. Wszystkie te zabiegi niewiele pomogły,po zaordynowaniu leku lub zabiegu niby następowała poprawa ale później ból powraca.
kerik

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert

Myślę, że należałoby zrobić RTG kręgosłupa w odc. lędźwiowym powinno wykazać źródło tych zmian; jeżeli są to powikłania po półpaścu być może będzie trzeba wdrożyć leczenie odpowiednie dla półpaśca.

Tytuł:
Użytkownicy

Gastrolog72, miałem robione MR kręgosłupa lędźwiowego oto pełna treść opisu : Nieznaczne skrócenie sygnału krążka międzytrzonowego L4/L5 z jego tylnym uwypukleniem o szer. do 3 mm zawężającym nieco światło zachyłków bocznych i kanału kręgowego.
Bez cech bezpośredniego ucisku struktur nerwowych na tym poziomie.
Stożek rdzenia na wys. L1/L2. Struktury kostne VL/S w normie.

Nadmieniam że w 2000 r też miałem robione MR i porównując oba prześwietlenia nie ma żadnej różnicy między nimi.
Miałem też konsultacje neurologiem , który stwierdził że te zmiany które mam nie mogą być przyczyną moich dolegliwości bólowych.
Moje pytanie jest takie z jakim lekarzem mam się skonsultować .
kerik

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

W MR nie ma niczego bardzo niepokojącego oprócz niewielkiej dyskopatii która może dawać dolegliwości bólowe ale na pewno nie aż tak duże. Proponuję wizytę w poradni rehabilitacyjnej, tam lekarz rozpisze odpowiednie zabiegi wg MR i półpaśca (o ile jego powikłaniem były bóle w okolicy lędźwiowej kręgosłupa). Myślę że to będzie dalsze wzmacnianie mięśni brzucha, pośladków i mięśni posturalnych.
Wszelkie zabiegi fizykoterapeutyczne jakie brałeś do tej pory powinny być przygotowaniem do ćwiczeń fizycznych o których wspomniałem wyżej, powinny one znieść odpowiednio ból aby móc w pełni wykorzystać dobrodziejstwa jakie noszą za sobą ćwiczenia. Jeżeli brałeś same zabiegi bez ćwiczeń to ból mógł na chwilę ustępować a później musiał powrócić ale tak jak pisałem wcześniej nie powinien być on aż tak duży (chociaż każdy pacjent ma inny próg odczuwania bólu).
Można te objawy wraz z opisem MR skonsultować z innym neurologiem.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

kordian, b. dziękuję za podpowiedź , fakt jest taki że żadnych ćwiczeń do tej pory nie stosowałem ( może okażą się zbawieniem). Bóle które mam są miejscowe o charakterze piekącym, kłującym i przeszywającym w okolicach lędźwi (typowe bóle powikłaniowe po półpaścu) i stąd moja sugestia że jest to pozostałość po przebytej chorobie półpaśca .Ponadto mam takie nagle pojawiające się chwilowe bóle np; udo, stopa, łokieć, kolano itp. Jeśli chodzi o wytrzymałość na ból to uważam że jestem dosyć wytrzymały ale jeśli ból jest o tak dużym natężeniu że nie pozwala spać t.z.n że przekracza granice żeby normalnie egzystować.
kerik

Tytuł:
Użytkownicy

[b]kerik
Bardzo proszę o kontakt. Mam prawdopodobnie to samo, czyli neuralgie po półpaścu. Miałbym kilka pytań odnośnie objawów choroby. Mój adres porady tylko na forum Bardzo proszę o pomoc.

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 02:00 przez tandel1978, łącznie zmieniany 2 razy

Tytuł:
Użytkownicy

tandel1978, u mnie jednak chyba nie były to powikłania po pólpaścu , tylko chyba przeziębiłem plecy. Częściowo pomogły zabiegi punktowej krioterapi na lędźwie , ból częściowo ustąpił.
Kerik

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]