forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Dzisiaj mój test ciążowy pokazał dwie kreski, mam też powiększone piersi, ślinotok, lekkie nudności, a wizytę u ginekologa mam dopiero 25 kwietnia. Mam kilka pytań'
1. Z powodu za niskiego poziomu potasu i czasem "zacinania się" serca biorę Kaldyum 600 mg i magnez- czy mogę je nadal stosować?
2. Biorę też witaminę A+E zalecona przez dentystę, problemy z dziąsłami, czy mogę ją brać nadal?
3.Boli mnie gardło, jakie tabletki mogę wziąć bezpiecznie?
4.Mam tez w domu kota, czy on może pozostać, mam na myśli obawy o toksoplazmozę?
Zaczęłam brać oczywiście kwas foliowy...
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Kaldyum 600 mg - to najlepiej skonsultowąć choćby telefonicznie z lekarzem który pani to przepisał.

Poniewaz ciaza ma wpływ na przewód pokarmowy, stosowanie preparatów potasu w stałych postaciach farmaceutycznych do podawania doustnego powinny być podawane kobietom w ciążu z zachowaniem ostrożności i tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach. Kaldyum będąc doustnym preparatem potasu w stałej postaci farmaceutycznej szybko uwalnia dużą liczbę mikro kropelek ze swojej pierwotnej postaci farmaceutycznej co pozwala na ich równomierne wymieszanie z treścią pokarmową. Ta właściwość wydaje się ograniczać ryzyko o którym mowa powyżej związane głównie ze stosowaniem stałych postaci farmaceutycznych.

Tak więc parę dni może pani jeszcz eto zażywać ale im szybciej pani się skonsultuje z lekarzem który ma "obeznanie" w pani sytuacji tym lepiej.

Cytuj:
Biorę też witaminę A+E zalecona przez dentystę, problemy z dziąsłami, czy mogę ją brać nadal?

Tak

Cytuj:
Boli mnie gardło, jakie tabletki mogę wziąć bezpiecznie?

Tantum Verde

Cytuj:
Mam tez w domu kota, czy on może pozostać, mam na myśli obawy o toksoplazmozę?

Jeżeli kot jest szczepiony, ma regularnie czyszczoną kuwetę to nie widzę powodu do obaw.

Co nie zmienia faktu że badania na toksoplazmozę będą konieczne.

.
Nie udzielamy porad poprzez prywatne wiadomości

Tytuł:
Użytkownicy

Dziękuję za pomoc... a co z magnezem?I jeszcze pytanie o Posterisan w maści czy mogę stosować, bo wciąż okresowo dokuczają hemoroidy z poprzednich dwóch ciąży. Obecnie mam 35 lat. A kot nie jest szczepiony, ale jest u nas od malutkiego i nie wychodzi na dwór, nie ma kontaktu z innymi kotami- czy nie ma potrzeby go oddawać z powodu ciąży?

Ostatnio zmieniony 2012-04-05, 21:15 przez ewus, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

ewus, co do kota to broń boże oddawać. Nie widze takiej potrzeby. Trzeba wykonać badania pod kątem toksoplazmozy. Radziłabym jedynie by najlepiej ktos za pania czyscił kocia kuwete tak na wszelki wypadek, i oczywiscie dbac o higienę.

Mozna stosowac masc ale przy wizycie nalezy poinformowac lekarza o tym fakcie.

Magnez radzilbym zasta[ic suplementem diety dla kobiet w ciazy.

.
Nie udzielamy porad poprzez prywatne wiadomości

Tytuł:
Użytkownicy

Dziękuję za radę, już jestem trochę spokojniejsza. Z kuwetą będzie trudno, bo dzieci są za małe by ją sprzątać, a mąż toleruje koty, ale na pewno nie będzie po nich sprzątał- będę to robić w gumowych rękawiczkach i porozmawiam z lekarzem...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]