forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Wiatam w ostatnim czasie meczyło mnie jakies przeziebienie i od 2 tygodni bolał mnie brzuch. poszłam do lekarza która dała mi skierowanie na USG brzucha. w nim wyszło min. :"w jamie Douglasa przestrzeń płynowa o śred. 17mm". pani dotkor kazała mi to skonsultowac ginekologicznie. bardzo zastanawia mnie co to moze być o czym swiadczyc i od czego sie to mogło zrobic. mam 19 lat. i czy naprawde musze isc do ginekologa. a jezli zdecyduje sie tam pójsc to jakie badania mnie czekaja w zwiazku z tym co wyszło i w gabinecie i czy bede miała jakies dodatkowe badania, dodam ze u ginekologa byłaby to moja pierwsza wizyta. ( czytała ze moze to byc ciaza pozamaciczna jednak ten wariant napewno moge wykluczyc)

z góry dziekuje za odpowiedz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Byc moze zwiazane to jest z obecnoscia torbieli ktora zawartosc wylala sie i splynala do zatoki douglasa. Wizyta u ginekologa jest konieczna.

Badania : na pewno zostanie pani przebadana metoda bedzie dostosowwana do tego czy jest pani dziewica czy nie. Lekarz z pewnoscia wykona usg oraz zapewne wykona cytologię.

Nie ma powodu do obaw. To nie jest bolesne. Warto być przyotowanym na pytania o długość i regularność cykli miesiączkowych.

.
Nie udzielamy porad poprzez prywatne wiadomości

Tytuł: .
Użytkownicy

a wiec jeszcze nie współzyłam. czy te usg bedzie takie normalne czy takie no powiedzmy troche inne?? czy gdyby była to torbiel to jest ona grozna?? bo troszke nie wiem co mam zorbic ogolnie to juz sie zapisałam do ginekologa wizyta jest na koniec sierpnia takie sa terminy na kase chorych. czy to moze poczekac?? czy musze isc z tym jak najszybciej prywatnie?? dodam jeszcze ze co jakis czas boli mnie brzuch w tych okolicach co wtedy jednak jest ten ból słabszy o wiele słabszy. a i zastanawiałm sie czy od tego moze byc tez spowodowany ból w dole pleców tak bardziej na środku? bo czasem taki ból wystepuje razem z bólem brzucha.

Ostatnio zmieniony 2012-06-01, 18:46 przez dianana, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Bole pewnie sa jakos z tym powiazane. Torbiel moze sama sie wchlonac... ale moze warto sprobowac umowic sie gdzies indziej na nfz? Troche za dlugo do sierpnia tym bardziej ze odczuwasz bole....

Troche inne tzn? Jesli jestes dziewica to usg byc moze bedzie przez powloki brzuszne.

.

Tytuł:
Użytkownicy

własnie raczej w moim miescie nigdzie szybciej sie nie dostane kolezanka umaiwłam sie w innym miejscu tez czekała 3 miesiace. tak wogole to USG miałam robione w marcu. i moja doktor rodzinna dała mi skierowanie tylko do nefrologa bo został tez wykryta torbiel nerki nic mi nie wspomniała o ginekologu. u pani nefrolog byłam w połowie maja i to ona mnie dopiero uswiadomiła ze cos tam wyszło z tym płynem ze lepiej isc skonsultowac to do ginekologa.

bardzo dziekuje za odpowiedz :).

Ostatnio zmieniony 2012-06-02, 14:28 przez dianana, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł: .
Użytkownicy

Witam. byłam na wizycie u ginekologa z tym plynem. ginekolog mnie nie badal ze wzgledu na to ze akurat wypadl mi okres( czekajac 3 miesiace akurat tak sie po przesuwało ) i chyba w połaczeniu z tym ze jeszcze nie wspołzyłam. w tym przypadku lekarz dał mi skierowanie na usg które udało sie zrobic przez powłoki brzuszne. mialo ono na celu ocene jajnikow czy nie ma zadnej torbieli. lekarz robiacy usg poinformował ze wynik jest dobry ale nie chciał mi go oddac do reki tylko powieidział ze wynik bedzie w karcie i zebym poszła na wizyte. teraz udało mi sie wcisnac na wizyte miesiac po a nie dopiero po 3 miesiacach. czy jak pojde na wizyte to lekarz bedzie mnie badał czy nie? bo wkoncu wynik wyszedł dobry. i jeszcze nie wiem jka to bedzie z tym okresem bo osttanio cos mi skacze moge go miec a moge nie miec akurat.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

To czy lekarz zdecyduje siena badanie czy nie to juz decyzja lekarza - osobiscie uwazam ze powinien.

.

Tytuł:
Użytkownicy

napisała pani ze wykonała by badanie. czy mam to interpretowac tak ze usg mogło sie mylic?? dodam ze usg było wykonywane w 8 dniu cyklu

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Nie, Nie nie chodzi o to ze moglo sie mylic. Ale jesli nigdy nie byla pani badana ginekologicznie to lekarz powinien pania zbadac bo usg to jedno a badanie to drugie. To jest normalna "praktyka".

.

Tytuł:
Użytkownicy

no tak rozumiem. ale co bedzie jezli znowu wypanie mi okres. dosc dziwnie sie bede czuła. wyglada to tak jkabym specjalnie wybierała te dni a tak nie jest troche sie obawiam reakcji lekarza jak on postapi w tej sytuacji. nie chciął bym rezygnowac z wizyt tym bardziej ze pani w rejestracji udało sie mnie upchnac zbym nie musiała czekac kolejne 3 miesiace

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Lekarz z pewnoscia doskonale wie jak dlugos ie czeka na wizyte, a jesli ma pani niregularne miesiaczki to doskonale bedzie wiedzial ze nie jest w stanie pani przewidziec kiedy miesiaczka sie pojawi. Nie musi sie pani tego obawiac.

.

Tytuł:
Użytkownicy

dziekuje bardzo za odpowiedz troche mnie pani uspokoiła:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]