forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam,

Chciałam się dowiedzieć, co oznacza płyn w jamie Douglasa. Dzisiaj byłam na USG jamy brzusznej i lekarz stwierdził że mam 17 mm płynu w jamie douglasa. Chciałabym wiedzieć co on oznacza i skąd się bierze. Czy to dużo, czy mało? Powiem, że za około tydzień mam dostać okres.

Czy jest możliwe, że ten płyn to np. skutek utraconej ciąży pozamacicznej? Już przeczytałam większość postów na różnych forach i różnie jest napisane...

Powiem tak: (może troszeczkę świruję ale). 18 grudnia kochałam się z chłopakiem. Dostałam okres i do tej pory miałam już 3 okresy. Ogólnie czuję się bardzo dobrze, żadnych objawów ciąży. Jednak w tamtym tygodniu bardzo powiększył mi się brzuch o jakieś 20 cm...stało się to w trakcie kilku dni raczej to nie możliwe żebym była w ciąży i o niej nie wiedziała... Zrobiłam test ciążowy, który pokazał że nie jestem w ciąży. ciąża pewnie wyszłaby na usg jamy brzusznej... Natomiast brzuch ciągle mi się utrzymuje i dodatkowo pojawiły się gazy i zgaga... Nie wiem co to może oznaczać. Cały czas myślę o ciąży...wiem że to głupie ale czytałam że okres (plamienie) może utrzymywać się do 4 miesiąca ciąży. Wizytę u ginekologa mam w przyszłym tygodniu, dlatego też postanowiłam napisać na forum.

Dzięki za odpowiedź.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

W pierwszej kolejności odsyłam do podobnego tematu:

http://carbomedicus.pl/wyniki-badania-u ... .htm#49986

Płyn w zatoce może między innymi świadczyć o zapaleniu, po jajeczkowaniu, pęknięciu pęcherzyku Graffa, pęknięciu torbieli jajnika. Płynu jest w zasadzie sporo.

Jeśli test wyszedł negatywny to nie ma powodu do obaw nie jest pani w ciąży a ciąża była by już widoczna na USG.

.
Nie udzielamy porad poprzez prywatne wiadomości

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]