forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

witam, mam taki problemik. otóż poszłam na badanie na osteoporozę z ciekawości, a właściwie też dlatego że bolały mnie od dawna stawy co jakiś czas i czułam mrowienie w kościach nóg. i wyszło że mam osteopenię. mam 27lat, czy to nie za wsześnie? czy często się zdarza w tym wieku taka przypadłość? do tego lecą mi zęby i to chyba przez to. w ciągu 5 lat urodziłam też dwójkę dzieci, może stąd ta osteopenia? ale brałam zawsze witaminy z wapniem i d3 i od urodzenia piłam dużo mleka więc stwierdzenie że mleko buduje kości nie jest raczej prawdziwe Sad
jestem ostatnio załamana, za dużo przypadłości mam....
czekam na wizytę u ortopedy

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Jedną z wielu przyczyn takiego stanu może być poród ale nie on jest najważniejszy.Z wielu przyczyn należy wymienić uwarunkowania genetyczne,szczupła budowa ciała,wszelkiego rodzaju stosowane używki,istotną jest nadużywanie a i też stosowanie leków w przeszłości,przebyte urazy z złamaniami,mało ruchu.nie można nie wymienić chorób nerek,cukrzycy,zmian hormonalnych(w szerokim znaczeniu)a również problemów gastrycznych.

Tytuł:
Użytkownicy

ja uprawiałam dużo sportu, ale od 3 lat stawy mi nie pozwalają, zdrowo się zawsze odzywiałam, tym bardziej nabiału duzo jadłam, miałam zaburzenia miesiaczkowania po odchudzaniu 13 lat temu, moze to to, i po 2 ciążach też sporo schudłam, tylko czy da się to jeszcze cofnąć? gdzie szukać pomocy-ortopeda, neurolog, zielarz czy psychiatra? :)

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Należy sie udać do lekarza Osteoporologa,jak takiego nie ma można udać się do lekarza ogólnego,lek.reumatologa leczą również ginekolodzy czy endokrynolodzy.
W leczeniu stosuje się różne środki które powodują zatrzymanie ubytku wapnia w kości i pobudzą tworzenie nowej tkanki kostnej.Czyli farmakologię(leki się często zmienia) oraz fizjoterapię.Oraz okresowa kontrola stanu.

Tytuł:
Użytkownicy

a może tak być że to badanie wyszło złe bo byłam po porodzie pół roku? czy jest możliwe żeby to była jakaś pomyłka?

[ Dodano: 2011-05-04, 07:37 ]
a czy bóle stawów to też od osteopenii czy to już co innego?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

W przypadkach wątpliwych zawsze badanie należy powtórzyć w odstępie miesiąca.Wykonać badania krwi(biochemie),mocz w kierunku wapnia,również hormonalne (estrogeny,które mają wpływ )sam objaw bólowy stawów nie musi wynikać tylko z osteopenii.

Tytuł:
Użytkownicy

aha :) odezwe się po wizycie u lekarza, na 11tego mam. tylko ja zawsze się boję że na jakiegoś osła trafie :-P ale może nie będzie tak źle. dziekuje za pomoc.

[ Dodano: 2011-05-13, 12:41 ]
byłam u ortopedy, zbył mnie jakbym poszła do niego z przeziębieniem, według niego może wynik byc zły a może ja po prostu mam takie kości ..... :( żadnych badań nie zlecił... co za człowiek!

Tytuł:
Użytkownicy

Mam problemy podbnej natury, pisalem gdzies tu o nich wczesniej na forum.

W kazdym razie mam lekka osteopenie wraz z bardzo zaawansowana osteomalacja w wieku 24 lat. Tez zaczalem diagnozowac sie w tym kierunku, wlasnie ze wzgledu na cyklicznie nawracajace i co raz silniejsze bole stawow oraz kosci dlugich (paradoksalnie nie kregoslupa).

Juz teraz wiem i to co moge ci zalecic to kilka badan, tj. poziom wapnia i fosforu we krwi, utrata wapnia i fosforu z moczem, poziom PTH, ogolne badanie krwi, moczu, kreatynina. To pozwoli mysle stwierdzic czy sa to jakies powazne czy tez niegrozne zaburzenia w gospodarce wapniowej. Mozna tez wykonac zdjecie RTG np jednego stawu ktory Cie boli, mi tak zalecali.

A lekarze, niestety, nie kazdy nadaje sie by leczyc ludzi ;p Ja bylem u kilku, teraz chedze juz tylko do jednego: endokrynologa.

pozdrawiam,

Tytuł:
Użytkownicy

a można z tym iść do neurologa? bo mam takiego który pobrze leczy ale nie wiem czy z tym schorzeniem się nadaje do tego specjalisty

Tytuł:
Użytkownicy

ciezko mi oceniac, ale na moje to raczej jedno z drugim nie ma wiele wspolnego. Ja przedewszystkim wykonalbym podstawowe badania (te o kotrych pisalem, nawet sam prywatnie, bo znajac zycie to lekarze pierwszego kontaktu beda robic problem ze skierowaniem, juz to przerabialem, gdybym sam sie nie zdiagnozowal to by nikt tego nie zrobil - niestety ;/ smutne, ale prawdziwe...) a potem udal sie na twoim miejscu albo do endokrynologa albo ginekologa. Oczywsicie jesli w wynikach faktycznie pojawiloby sie cos niepokojacego.

Ostatnio zmieniony 2011-05-14, 12:08 przez elios, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Użytkownicy

i ginekolog się tym zajmie? kurde w tym kraju dziwne rzeczy się dzieją.

[ Dodano: 2011-05-14, 13:36 ]
to badanie to na mocz i na krew mam zrobić tak?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]