forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Mam problemy ze stopą od 1,5 roku. Zasugerowałem to w pierwszym poście. Odwiedziłem już wielu lekarzy i żaden nie mi nie pomógł. Ostatnio miałem robione USG (u Pani podobno fachowiec od obrazowania pierwsza klasa - wysłał mnie obecnie próbujący wyleczyć ortopeda). Mam mi. taki opis:
"Od strony bocznej ścięgna Achillesa lewego w dolnej 1/3 podudzia widoczne zaczynające się poszerzenie końca dalszego żyły odstrzałkowej. Żyła bez objawów zakrzepowych i pozazakrzepowych. Poszerzenie zaczyna się tuż poniżej żyły przeszywającej. Żyła przeszywająca o średnicy 1,5 mm. Jednak w badaniu przepływu odwrócony przepływ w żyle odpowiadający niewydolności perforatora".
Byłem z tym opisem u mojego ortopedy. Stwierdził, że to nic poważnego i nie ma większego wpływu na moje problemy (post 1). Jednak mi wydawało się, że Pani robiąca mi USG dosyć mocno skupiła się nad tym problemem i o ile pamiętam to mówiła coś o konieczności "zamknięcia" tego perforatora.
Może jest tu jakiś fachowiec do zinterpretowania tego opisu. A może powinienem odwiedzić jakiegoś specjalistę od tego typu problemów? Może to nie działka ortopedów? Sam już nie wiem.
Każda porada będzie cenna.
Jeśli źle umieściłem posta, to proszę Admina/Modera o przeniesienie gdzie trzeba.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Występuje tu refluks czyli odwrócenie kierunku przepływu krwi,śr. żyły 1,5 mm nie jest to jeszcze wielkość istotna i brana pod uwagę.Taką poważniejsza traktujemy >2 mm i raczej nie powinna mieć wpływu na stan objawowy.(Owszem może powodować bóle.)Być może jest to objaw przeniesienia bólu do pięty ale nie w samej pięcie.Przyczyn objawów bólu pięty jest wiele więc trudno bez badań oceniać .Mogą to być bóle przeniesione,bóle miejscowe ale też wynikać z przyczyn ogólnoustrojowych.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Użytkownicy

Ok. Dziękuje za odpowiedź.
Właściwie to u mnie nie chodzi o ból jako taki, a bardziej o straszny dyskomfort tj. różnego rodzaju drętwienia zewnętrznego boku stopy, kłucia w pięcie, intensywne pulsowanie w pięcie.
I co najciekawsze nie jest to stały poziom, a pływający. Są dni że trudno spać, a są dni, że tak mogłoby być zawsze ;) Jak chodzę w bucie, to po pewnym czasie mam wrażenie, że 1/3 stopy (bok i pięta) jest jak z drewna... Problem jest "po linii" nerwu łydkowego, ale USG nie wykazuje tu zmian. Mam też trochę płynu w kaletce, ale podobno nie dużo i on dokuczał by Achillesowi. Raz podany steryd mi pomógł na 2,5 miesiąca, a innym razem kompletnie nic nie dał... Nie wiem już (i ortopedzi też) co badać, gdzie szukać problemu?
Dodam, że problem jest praktycznie niezauważalny jak chodzę na boso. No ale ja nie jestem Cejrowski ;)
Natomiast but z bardziej dopasowanym zapiętkiem (np. sportowe buty) sprawę pogarsza. A mi bardzo zależy na aktywności sportowej.

Ostatnio zmieniony 2012-08-10, 07:23 przez Noga, łącznie zmieniany 3 razy

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

ENG
Noga pisze:
Problem jest "po linii" nerwu łydkowego, ale USG nie wykazuje tu zmian.
usg nie wykaże takich zmian
Być może jest wskazane wykonać badanie EMG (elektromiografii) wraz z ENG(elektroneurografia)

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Użytkownicy

Ja wiem, że warto badać to i tamto, ale dziś to wszytko kosztuje ;) Wydałem już czterocyfrową kwotę i pierwsza cyfra nie jest jedynką, ale nic to nie dało. Jestem w tym samym miejscu co na początku...
Zalogowałem się poprosiłem o poradę, by już nie błądzić ;)
Dodam może, że badania krwi w porządku, boreliozy nie mam, dny moczanowej nie mam. Na nerwy witaminy B łykam od roku.
Ale coś jednak mam ;)

Ostatnio zmieniony 2012-08-10, 19:51 przez Noga, łącznie zmieniany 2 razy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]