forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam mam na imię Asia mam 24 lata.. Cierpie od 18 lat na nerwice natrectw jakos sobie dawałam rade z ta choroba mimo ze kiepsko to jakoś w miarę funkcjonowałam w społeczeństwie. W wigilie na zjezdzie rodzinnym nagle dostałam ataku ( pierwszy raz w zyciu) uczucie gorąca zawroty głowy cala byłam roztrzęsiona jak bym miała zaraz się rozlecieć na kawałki. Wzięłam 2 tabletki relanium i po godzinie przeszło na drugi dzień to samo znowu relanium zaczęłam mierzyć ciśnienie średnio 140/ 90 ale puls mnie przerażał dochodził do 120. Po rozmowie z koleżanka która cierpi na to samo dała mi pare tabletek biscorad 5 mg wiem ze nie powinnam bez lekarza brac ale to byl okres świąteczny brak miejsc do lekarza. Brałam dawkę 1.25 mg pare dni i puls sie unormował na 85 ataki minęły. Przestałam brac swoje leki na nerwice bojąc sie interakcji. Jednak chciałam bym powrócic do swojego leczenia i odstawić bioscrad , po przeczytaniu roznych artykułów w necie zawsze pisze zeby nie odstawiać beta bockerów nagle. Ja brałam dawkę 1.25 mg przez tydzień czy muszę jakoś specjalnie z tej dawki schodzić ? Wydaje mi sie ze przy takiej malej dawce i krótkim czasie brania nie powinno nic mi się stać nagle odstawiając ale wole sie upewnić. I drugie pytanie możliwe żeby przy nerwicy natręctw występowały takie ataki ? Bo myślę ze zostałam zle zdiagnozowana

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Czy została Pani źle zdiagnozowana,tego nie ocenie.Przy ZOK(Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne) raczej takie objawy nie występują a u Pani należy sądzić,że występuje neurastenia.
Tak krótkie stosowanie β-blokerów nie powinno mieć następstw.

Tytuł:
Użytkownicy

Dzieki za odpowiedz. Co do diagnozy najpierw była depresja a po paru latach się przerodziła choroba w NN. A jeszcze mam jedno pytanie tak na chłopski rozum ;p Jezeli wystepuje u mnie atak i pomaga relanium to chyba nie jest problem kardiologiczny ? tylko nerwicowy ?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Raczej nerwicowy ale należy zaznaczyć że nerwice mają wpływ na stany kardiologiczne.Trzeba wykonać badania.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam troche odswieze temat. Zrobiłam echo serca badania na tsh morfologia. Niby wszystko dobrze tylko nerwy. Mam zazywac tak
Rano Citabax 20 mg i Biscorad 5 mg połowka
Doraźnie Relanium Na Noc Lerivon 60 mg

Mam obawy trochę przed braniem tylu leków nie za dużo tych leków ?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Jeden lek jest kardiologiczny a pozostałe na stany depresyjno nerwicowe..
lekarz zalecił a czy będą stosowane to juz inna sprawa,niektóre będą odczuwane ich działanie po ok 2-3 tygodniach stosowania,nie ukrywam są uzależniające i odstawienie też trwa kilka tygodni w zależności od czasu stosowania.Zawsze można zasięgnąć porady innego lekarza,który zmieni lub odstawi leki.My nie możemy zalecać bez pełnej znajomości odstawienia leków czy zmiany ich dozowania.

Tytuł:
Użytkownicy

a nie lepiej to skonsultować u minimum 2 lekarzy? może jaką obserwację lekarską-szpitalną?

Tytuł:
Użytkownicy

Proszę o pomoc,6 DZIEŃ DZIŚ wziełam co prestarium 5 lekarz przepisał mi go po jednorazowym skoku cisnienia bo wczesniej nie wiem jakie mialam ale troche żle sie czułam ale to raczej nerwica.Mialam ciśnienie 190 na 120 dali tabletke pod jezyk i obnizyli cisnienie i odrazu dostałam ten lek.teraz mam w normie np122 na 78 troche jakby skacze ale bywa ze mam 101 na 59 czy 107 na 67 ,jestem otepiała i zrezygnowana do wszystkiego.Poradzcie czy mogę go odstawić albo pomału odstawiac czy można z piątki brac pół tabletki,słyszałam nie mozna ich odstawić aale to pare dni tylko.Prosze Kochani doradzcie ,mój lekarz mnie wkurza uwaza ze chodzilam z takim wysokim i teraz zle sie czuje a niskie tez nie jest ponoc dobrze co robić?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]