forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam serdecznie, mam jedno pytanie . Ostatnio wziąłem się za siebie i zacząłem ćwiczyć no ale wiadomo tłuszczyku na brzuchu się trochę uzbierało trzeba go spalić. Więc do swoich ćwiczeń dodałem ćwiczenia Cardio, i aby przyspieszyc spalanie tłuszczu oprócz małej diety chciałbym zacząć pić ocet jabłkowy( 2 łyzeczki octu na szklankę wody, na czczo przed obiadem i przed snem) i tu moje pytanie cz nie zaszkodzi mi to na wątrobę?? Trochę się o to martwię gdyż nie ma co do tego pewności, a słysząłem ze ocet jabłkowy bardzo pomaga. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Może pani spróbować pić 1 łyżeczke octu na szklankę wody. Jak zareaguje pani organizm na ocet nie wiem.Można tez dodawać odrobinę octu do sałatek wraz z oliwą roślinną. Skutecznie też w odchudaniu pomaga błonnik: otreby pszenne, owsiane, kasze gruboziarniste, morele brzoskwinie, jabłka, nasiona lnu. Mozna do diety właczyć kapustę kiszona, ogórki.Nalezy pamiętać też o dużej ilości płynów minimum 2 litry wody niegazowanej.

Tytuł:
Użytkownicy

Jeśli miałbyś zdiagnozowaną chorobę wątroby to wtedy należałoby ostrożnie postępowac ze spozywaniem octu jabłkowego (wtedy zwykle spozywa sie go jako dodatek do potraw w nie aby wspomóc odchudzanie. Natomiast jeśli do tej pory Twoja wątroba nie dała Ci się we znaki to spokojnie możesz go spożywac trzymajac się zasady, że nie zwiekszasz drastycznie jego dawki, co miesiąc robisz tygodniową przerwę w przyjmowaniu, a jesli przyjmujesz go samodzielnie jako rozcienczony roztwor (2 łyżki stołowe na szklankę wody) to spozywaj trzy razy dziennie przed posiłkami.

Ostatnio zmieniony 2012-11-20, 13:46 przez Portosia, łącznie zmieniany 3 razy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]