forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: nerwiak mortona
Użytkownicy

Witam,
szukałam już chyba w całym necie ale nie znalazlam to czego chciałam. Moze tutaj ktoś mi pomoze. Zdiagnozowano u mnie to "coś" jak w temacie. Męczę się od ponad roku. Nie mogę chodzić w butach (żadnych) dlużej jak godzina czy dwie. Jeśli nie zdejmę ich na czas ból jest tak silny, że chętnie bym umarła. Nie boli wtedy już tylko stopa tylko promieniuje przez całą nogę. Mialam już robione 2 blokady (zadna nie pomogła nawet na jeden dzień) a potem dostalam Nimesil (tez bez reakcji). Termin operacji (bo wszystko inne zawiodło) w trybie pilnym mam umówiony na luty (bez komentarza). Mam pytania takie jak: jaki długi pobyt w szpitalu, czy od razu po operacji mozna chodzić, czy moze potrzebne będa kule czy coś innego, czy jakaś rehabilitacja, zwolnienie chorobowe? O Mortonie w necie jest duzo ale nie ma nic jak to wygląda w trakcie operacji i po niej bo tym jestem najbardziej zainteresowana. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wiadomości. Pisałam juz na kilku forach ale wszedzie cisza...

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Skoro termin zabiegu już jest zdecydowany to wyjaśnię w kilku słowach.Sam zabieg nie jest skomplikowany i wykonywany w znieczuleniu podpajęczynówkowym (rdzeniowe)można też ogólnym.Polega na wycięciu nerwu lub tak ułożenia aby nie był uciskany.Przeważnie występuje ucisk kości na nerw, między 3-4 palcem lub 2-3,W zależności od rodzaju zabiegu,hospitalizacja trwa max do3-4 dni.Po operacji tydzień w opatrunku i następnie nosi się specjalne obuwie aż do czasu wygojenia,wskazane stosować kule dla ułatwienia chodzenia przez tydzień.Rehabilitacja nie jest potrzebna,oczywiście zwolnienie lekarskie w zależności od potrzeby stanu,do miesiąca czasu.Powikłania:krwiak,zakażenia, okresowe uczucie drętwienia.

Tytuł:
Użytkownicy

dziękuję za odpowiedź.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam ponownie,
otóż udało mi się zmienić termin operacji na poczatek grudnia, jednak ordynator chciał żebym wcześniej zrobiła USG stopy. Byłam dziś, i co się okazało? USG nic nie wykazało. Lekarz przy dotyku czuł wyraźne przemieszczanie sie "czegoś" ale nic nie widział na badaniu. Nie widać żadnego nerwiaka. Czy to możliwe? A może pierwsza diagnoza była błędna? Zdjęcia RTG tez nie wykazują zadnych zmian w kośćcu. Teraz mam mieć rezonans. Naprawde cieszyłam sie ze w koncu to zdiagnozowali, ze udało mi sie przenieśc termin na wczesniejszy, ze niedługo bede mogła normalnie fukcjonowac a dziś jestem załamana... Jak głupia cieszyłam sie ze mnie pokroja i wytna to cholerstwo, ze w koncu bede mogła chodzić. W tym momencie bóle sa tak silne i tak czeste ze nie wyobrazam sobie dalszego takiego funkcjonowania. Przeciez nie przesiedze reszty zycia bo chodzić nie moge... moje pytania sa takie - czy jest mozliwe ze lekarz nie zauwazył tego nerwiaka na USG a jesli nie to gdzie dalej szukac pomocy???

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

To już zależy od wiedzy radiologa.Można to przegapić,jednak nie powinno się zdarzyć,w tym układzie pozostaje dokładniejsze badanie
milcia1984 pisze:
przemieszczanie sie "czegoś" ale nic nie widział na badaniu
nie był to na pewno nerwiak.Rezonans wykaże co się dzieje.

Tytuł:
Użytkownicy

może to i głupie pytanie ale co jeśli rezonans nic nie wykaże? Już USG miało wykazać wszystko... Miało być dobrze a wyszło jak zawsze :) w czwartek mam rezonans i boje się ze nadal nie będzie wiadomo o co chodzi a teraz (od ok. tygodnia) doszedł jeszcze inny ból, tępy na całej szerokości śródstopia za każdym razem kiedy na niej stanę (bez butów bez niczego) lub ją dotknę. W ogóle nie mogę już "używać" tej stopy w żaden sposób tak by ból się nie pojawiał. I tak na zmianę.
Może Pan ma jakieś przypuszczenia czego i gdzie szukać? Tak się zastanawiam czy może to nie jest coś od kręgosłupa? Z nim nie mam problemu ale już sama próbuje się zdiagnozować :-/

Ostatnio zmieniony 2011-11-01, 22:19 przez milcia1984, łącznie zmieniany 2 razy

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Po badaniu ocenimy,nie ma co teraz dywagować co to może być.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam,
opis badania:
badanie uwidoczniło nieprawidłową nieregularną masę oraz obrzęk tkanek miękkich na wysokości trzeciej przestrzeni międzypalcowej na wysokości stawu śródstopno paliczkowego, głównie od strony podeszwowej. Obszar ten ulega niewielkiemu, nieregularnemu i obwodowemu wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz MR odpowiada zmianie o typie nerwiaka Mortona wielkości 9mm x 10mm. Zmiany zwyrodnieniowe w stawie śródstopno paliczkowym palucha.

czyli jendak nerwiak ale teraz jeszcze zastanawiam sie co oznacza ostatnie zdanie w opisie badania.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

O samym nerwiaku już pisałem,więc nie wracam.Należy sądzić,że przyczyną były właśnie
milcia1984 pisze:
Zmiany zwyrodnieniowe w stawie śródstopno paliczkowym palucha.
o które zresztą pyta Pani.Zmiany zwyrodnieniowe mogą być z przyczyn zniekształceń z powodu nieodpowiedniego obuwia(wysokie obcasy czy wąskie noski obuwia) ,powstałe zmiany zapalne i pozapalne,urazy.Nie da się ukryć ,że czym człowiek starszy tych zmian występuje coraz więcej i jedne bardziej przeszkadzają a inne mniej.Nie wiem na ile i jak duży jest postęp tych zmian więc nie mogę się wypowiedzieć czy będzie potrzeba wdrożenia leczenia przyczynowego.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam,
wczoraj wyszłam ze szpitala. Mam pytanie co do bólu, który wczoraj był jeszcze do zniesienia a dziś jest nie do wytrzymania zwłaszcza gdy noga znajduje się w pozycji pionowej (np. przy chodzeniu o kulach) lub poziomej ale nie oparta na pięcie (na boku). Zauważyłam też lekko napuchnięte palce czego nie było w szpitalu. Kolor normalny. Prosiłabym tylko o potwierdzenie, że to normalna kolej rzeczy po takim zabiegu i nie ma się czym przejmować. Strasznie też swędzi. Cięcie nastąpiło po stronie podeszwowej stopy.
Pozdrawiam.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Jeśli nie ma innych zmian,to taki objaw może wystąpić acz z każdym dniem powinien ustępować.Nie należy za wiele chodzić i można się posiłkować lekami p.bólowymi.Kiedy przeprowadzono zabieg?

Tytuł:
Użytkownicy

zabieg przeprowadzono 2 dni temu

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Więc takie objawy są normalne,proszę się stosować do zaleceń i nie forsować nogi.

Tytuł:
Użytkownicy

temat niestety powrócił, lub nie ale to pozostawiam ocenie specjalistom. Niestety termin wizyty mam dopiero za miesiąc dlatego najpierw zapytam się tutaj. Więc: niby wszystko po zabiegu było ok, rana ładnie się zagoiła nie pozostawiając nawet śladu. Ale od samego początku moją uwagą zwracało niewielkie okrągłe zgrubienie w miejscu cięcia, tak jakby pod skórą była zaszyta mała kulka. Powiedziano mi, że to blizna po cięciu. I byłoby ok gdyby nie to, że zgrubienie zaczęło się rozrastać (ze średnicy ok 1 cm, teraz ma ok 3cm), boleć nie boli ale przy dotyku jest takie uczucie promieniowania, czasami przy chodzeniu wraca ból który odczuwałam przed zabiegiem jednak w nie tak dużym natężeniu, określiłabym to jako delikatny ból. Natomiast 2 dni temu do wszystkich objawów doszedł brak czucia w części podeszwowej na szerokości 3 palców.

Proszę o opinię.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rozrost zgrubienia nie jest prawidłowy.Proszę zrobić usg dla oceny co się dzieje.Bez badania nie można ocenić zmiany.Być może występuje jakiś rozrost tkanki ale na odległość nie ocenię.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]