forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.sklep medyczny
Strefa czasowa UTC [letni]
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 2012-03-10, 13:52 
Czy ktoś może mi wyjaśnic na czym ta metoda polega? Wyczytałam na stronie prywatnego gabinetu ,że zamiast operacyjnie, można "wyskoczony" dysk w ten sposób wyleczyć. Wkrótce( mam nadzieję) dostanę termin operacji i chciałabym wiedzieć, czy może mnie ona ominąć.
Dzięki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-03-10, 17:37 
Offline
Użytkownicy

Rejestracja: 2011-02-05, 15:31
Posty: 1747
W postępowaniu terapeutycznym wykorzystuje się ruchy odwracający mechanizm wywołujący dolegliwości bólowe. Wykonuje się je w stronę przeciwną w stosunku do zdiagnozowanego kierunku ruchu wzmagającego te dolegliwości. Mówiąc prościej jeżeli występuje tyłoprzemieszczenie jądra miażdżystego kręgosłupa wtedy bazuje się na ćwiczeniach wykorzystujących przeprost kręgosłupa, a jeżeli występuje przodoprzemieszczenie jądra wykorzystuje się ćwiczenia bazujące na zgięciach kręgosłupa.

Bardzo istotnym elementem tej metody jest fenomen centralizacji czyli cofanie się doznań bólowych w kierunku centralnym (najpierw ból promieniuje do łydki, później cofa się do uda następnie do pośladka później wraca do miejsca z którego wyszedł czyli kręgosłupa aby później zaniknąć), występowanie tego fenomenu świadczy o ustępowaniu ucisku na korzenie nerwowe oraz tkanki okołokręgosłupowe.
Zasadniczym celem tej metody jest przywrócenie prawidłowej postawy ciała i funkcji tkanek miękkich a także uzyskanie dobrej stabilizacji kręgosłupa.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
Post: 2012-03-10, 18:09 
Kurcze, dla mnie to wszystko, to czarna magia. Kiedy rok temu byłam na konsultacji u neurochirurga, to jedyne, co stwierdził, to koniecznośc operacji. O żadnej innej możliwości nawet nie wspomniał. Może jednak miał rację?
Wynik TK :
Poziom L4/L5
Wysokość przestrzeni międzykręgowej zachowana. Paramedialne-dootworowe wypadnięcie dysku na ok 4 mm z uciskiem na struktury korzeniowe. Cech stenozy kanału kręgowego nie widać.

Poziom L5/S1
Znaczne obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej. Objaw próżniowy. Centralne wypadnięcie dysku na ok 4-5 mm i dootworowe obustronne uwypuklenie dysku z przewagą strony lewej.

Czy z takimi wynikami kwalifikuję się tylko do operacji, czy ta metoda mogłaby i w moim przypadku być skuteczna.?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-03-10, 18:26 
Offline
Użytkownicy

Rejestracja: 2011-02-05, 15:31
Posty: 1747
rehabilitacja przynosi dobre efekty w przypadku gdy występuje wypuklina krążka międzykręgowego w Twoim przypadku mamy już do czynienia z wypadnięciem krążka tu rehabilitacja w najlepszym wypadku przyniesie jedynie delikatne złagodzenie objawów bólowych.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
Post: 2012-03-11, 09:48 
Czyli, że mogę sobie pomarzyć o tej metodzie.. :cry:

Dzięki Kordian..:)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-03-11, 11:02 
Offline
Użytkownicy

Rejestracja: 2011-02-05, 15:31
Posty: 1747
Poćwiczyć sobie możesz, to ci wcale nie zaszkodzi a może trochę pomóc ale na Twoim miejscu nie oczekiwałbym cudów.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
Post: 2012-03-11, 12:10 
Ja sobie ćwiczę, inaczej pewnie miałabym większe problemy z chodzeniem (lewa noga traci siłę i drętwieje). Nie mam problemu ze skłonem na bacznośc i dotknięciem całymi dłońmi podlogi, nawet jeszcze szpagat mi wychodzi. Ale dłuższe przebywanie w schylonej pozycji( np. odkurzanie, czy mycie głowy), to już ból mnie trzyma ładnych kilka minut. Bardziej intensywnych ćwiczeń się boję, żeby nie pogorszyć sprawy.
Jak myslisz, czy ta operacja zmieni coś na lepsze, jakie są zagrożenia?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-03-11, 13:55 
Offline
Użytkownicy

Rejestracja: 2011-02-05, 15:31
Posty: 1747
Leczenie operacyjne przynosi dobre efekty, tego typu operacje są jednymi z najczęściej wykonywanych przez neurochirurgów, jednymi z najprostszych technicznie, najkrótszych i względnie bezpiecznych. Przed zdecydowaniem się na zabieg powinnaś porozmawiać z lekarzem prowadzącym i zapoznać się z techniką którą będzie operował, jest ich kilka nie będę wszystkich wymieniał bo nawet ich nie znam ale jedną z najczęściej stosowanych jest usunięcie dysku poprzez wykonanie otworu na tylnej części łuków i wydobycie dysku. Jest jeszcze nowsza metoda przy użyciu endoskopu ale szczegóły powinnaś omówić z lekarzem prowadzącym.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
Post: 2012-03-12, 09:31 
Wielkie dzięki. Teraz tylko musze czekać na zabieg.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-04-21, 21:00 
Kordian...proszę wyjaśnij mi co nieco.
Dlaczego 1,5 dnia po operacji zaczęło mnie boleć gardło, spuchło mi tak, że nie mogłam dotknąć szyi a glosu wcale wydobyć nie mogłam. Tak bylo przez cały tydzień, a do dziś boli mnie cały obszar krtani.W wypisie nie ma nic, że trzeba było zastosować intubację, a wszystko na to wskazuje, że tak było. I jaki mógł być tego powód?
Druga sprawa. Podobno krótko po operacji powinnam poczuć ulgę w funkcjonowaniu nogi...do dziś tego nie czuję. A to już ponad 2 tygodnie. Nie mogę leżeć, najgorzej w nocy..ani siedzieć. Lepiej się czuję chodząc po domu, ale wtedy puchnie mi górna część pośladków... bardziej po tej lewej stronie.
I ostatnie...jak długo mogą mi się utrzymywać wahania ciśnienia? Do dziś mam jakieś dziwne...najczęściej 140/4o , 130/35, itp Dolne jest zdecydowanie za niskie moim zdaniem. Nigdy takiego nie miałam.
Dzięki za szczerą odpowiedż.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-04-21, 21:38 
Offline
Użytkownicy

Rejestracja: 2011-02-05, 15:31
Posty: 1747
Zadajesz pytania trochę nie z mojej dziedziny, najlepiej by było gdyby zajrzał tu dimedicus..... ale postaram się odpowiedzieć
Intubacja jest stosowana podczas operacji gdzie zastosowano znieczulenie ogólne, ma ona za zadanie dostarczyć gazów usypiających i tlenu, także moim zdaniem jeżeli miałaś znieczulenie ogólne to na pewno byłaś zaintubowana a tego faktu nie trzeba wpisywać w kartę informacyjną, wiem to chociażby po sobie na kilka operacji jakie miałem to chyba w dwóch przypadkach podrażnili mi tchawicę do tego stopnia że dostawała jakichś samoistnych skurczy co uniemożliwiało normalne nabranie powietrza, na szczęście w miarę szybo to przeszło ale ból gardła pozostał....
U ciebie był ucisk na korzenie, podczas operacji został on zlikwidowany ale korzenie nerwowe będą się jeszcze przez jakiś czas goić a przez co mogą dawać jeszcze objawy bólowe, ile to jeszcze potrwa niestety nie jestem w stanie powiedzieć.
Dobrze będzie jeżeli na wizycie kontrolnej u neurochirurga to wszystko zgłosisz.
Co do ciśnienia to przepraszam ale kompletnie nie wiem dlaczego tak się dzieje.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
Post: 2012-04-22, 09:11 
Przepraszam, ale jakoś nie chcialo mi się zakładać nowego tematu, bo nie bardzo wiedziałam, gdzie. Mimo wszystko trochę mnie pocieszyłeś, bo już myślałam, że coś było nie tak podczas operacji. Od wielu ludzi słyszałam, że intubuje się pacjenta tylko wtedy, kiedy są jakieś problemy z oddychaniem.
Dzięki bardzo, o to ciśnienie zapytam dimedicusa.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-04-22, 16:40 
Beguśpodobnie po po operacji przy całkowitym znieczuleniu miałam podobne dolegliwości dłuższy czas i też w wypisie nie było nic zaznaczone.
A może possij jakieś tabletki nawilżające gardło,to troszkę Ci ulży? Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-07-14, 16:37 
No i znowu proszę o prostą i zrozumiałą dla laika interpretację wyniku.
Ponieważ po operacji jest dużo gorzej, niż przed, musiałam zrobić rezonans.

Stan po dyskoidektomii na poziomie L5/S1 i L4/L5, z dojścia od str.lewej.

Na poziomie L5/S1 widoczne jest uwypuklenie krążka międzykręgowego w kierunku kanału kręgowego- centralne szerokopodstawne, bez cech uchwytnej impresji na korzenie w zakresie zachyłków bocznych. Ponadto w przyleganiu do worka oponowego po str. lewej widoczne niewielkie zmiany bliznowate.

Na wysokości L4/L5 wykazano uwypuklenie krążka międzykręgowego ku tyłowi, na str. lewą, materiał tarczy wpukla się do zachyłka korzeniowego bocznego lewego na 4,5 mm.

Reszta chyba w normie.

I teraz prośba. Dlaczego taki wynik jest po operacji, która podobno się udała? Co dla mnie te wyniki oznaczają, jak mam je rozumieć, czy czeka mnie kolejna operacja? Wizytę u neurochirurga, który mnie operował mam dopiero pod koniec sierpnia.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-07-14, 17:16 
Offline
Użytkownicy

Rejestracja: 2011-02-05, 15:31
Posty: 1747
Patrząc na oba wyniki rezonansu to faktycznie jest lepiej i operacja się udała, wcześniej miałaś wypadnięcie dysku a teraz masz tylko uwypuklenie. Kolejna operacja w mojej ocenie nie będzie konieczna ale ja nie jestem lekarzem.
Być może te zmiany bliznowate przy worku oponowym są przyczyną tych bóli...


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
Post: 2012-07-14, 17:23 
Kurcze, ale tu nie tylko o te bóle chodzi, ale o to, że teraz prawie wcale chodzić nie mogę, z tą lewą nogą jest dużo gorzej, niż było przed operacją. Po kilku krokach w domu już mi drętwieje, a wcześniej po kilkudziesięciu metrach na ulicy dopiero miałam problem.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 2012-07-14, 22:04 
Offline
Użytkownicy

Rejestracja: 2011-02-05, 15:31
Posty: 1747
W opisie nie ma drastycznych zmian, być może jak napisałem wcześniej te objawy są spowodowane tymi zmianami bliznowatymi....


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


sklep medycznyTechnologię dostarcza phpBB3® Forum Software © phpBB Group