forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: krew w ślinie
Użytkownicy

Witam
Od kilku miesięcy tj od sierpnia męczy mnie poranna krew w ślinie. Nie jest ona odksztuszana poprostu pojawia się samoistnie z lewej strony gardła co wyczuwam tyłem języka i wówczas odpluwam czasem z małym skrzepem. Chodzę z tym problemem od lekarza do lekarza i nikt nic nie widzi: byłem 3 razy u laryngologa (badanie krtani lusterkiem, zdjęcie zatok), zostałem przebadany pulmonologicznie w szpitalu 2 rok z rzędu łącznie z bronchoskopią (badanie oskrzeli dużych, krtani i tchawicy)i TK klatki piersiowej (zrobiłem prywatnie)(wiele wiem na temat płuc z racji że chorowałem na nie 11 lat temu). Wszystko wydaje się w porządku łącznie z badaniami krwi i moczu jonogramem, posiewami popłuczyn, cytologią popłuczyn. Na TK jedynie przykręgosłupowo z lewej strony stara pozapalna blizna w postaci długiego pasma (nie przekraczająca wyrostka kręgu) monitoruję tą zmianę z racji przykręgosłupowych bóli łopatki od 1,5 roku- nie ulega żadnym zmianom i wg dr radiologa i torakochirurga jest to stara zmiana). Nigdy nie paliłem papierosów. Usunąłem również stary korzeń zęba co mogło być przyczyną krwawień - przebiegło z powikłanym ropnym zapaleniem zębodołu. Od leczeniazębodołu zdarza się gruby nalot na języku czasem niczym kasza manna o kolorze szaro żółtym co szczotkuję gdy się pojawi (candidia?) Prócz pobolewania przy skrętach pod lewą łopatką, czasem pobolewania na przestrzał do lewej strony klatki i bólów kręgosłupa mam dolegliwości od strony gastrycznej: częste gazy, burczenie w okolicach brzucha czy jelit (kolonoskopię również wykonywałem w kwietniu - malutki uchyłek), uczucie wylewania się treści pokramowej w pozycji leżącej lub przy schylaniu.
Wcześniej (w kwietniu)niż badania pulmonologiczne miałem drugi raz gastroskopię - wykryto refluks i zapalenie żołądka i dwunastnicy a niegdyś z krwi helicobacter (kiedyś miałem epizod fusowatych wymiotów). Od kwietnia biorę ortanol 40mg raz dziennie, działa na zgagę lecz czasem po zakazanym produkcie żywnościowym cofa się treść i powietrze z żołądka szczególnie leżąc. Ostatnio aspat (43)i alat (57) nieco powiększone. Z czego może być ta krew w ślinie? Ostatnio pojawiła się właśnie po uczuciu pełności w żołądku i cofaniu się treści pokarmowej oraz zjedzeniu drażniącego mnie czosnku. Czy lekarze coś przeoczają? Czy takie krwawienie może być również z przełyku lub żołądka i ściekać do krtani-gardła (dzieje się to przeważnie gdy położę się na wznak a że mam lekki brzuch to jest wyżej niż szyja). Czy wybrać się jescze raz na gastroskopię? Cała sytuacja i chodzenie od lekarza do lekarza bez konkretnych działań już mnie męczy...
Z góry dzięki za odpowiedź.
pozdrawiam

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Prosił bym trochę usystematyzować kolejność badań.Jeśli dobrze zrozumiałem,objawy krwi pojawiły się po tych wszystkich badaniach?Czy badania były już wykonywane po tym objawie?Czyli;pulmonolog,laryngolog oraz kolonoskopia.
Z podanego opisu wynika że krew może się pojawiać z układu pokarmowego,objawy na języku wynikają z przyczyn gastrycznych.Czy stwierdzono obecność krwi w stolcu(jakiego koloru).Kiedy była ostatnia gastroskopia(kwiecień?)Nie wiem jak to wygląda po Hp i czy było leczenie w tym kierunku oraz badanie kontrolne po Hp(Helicobacter pylori )Bardzo dużo wskazuje na zmiany w układzie pokarmowym,tak że zalecał bym wykonanie bezwzględnie gastroskopii( z pobraniem materiału do badań)Czy to jest jedyny lek stosowany obecnie?Objawy związane z kręgosłupem nie mają nic do tego objawu.Czy jest stosowana dieta i zalecenia jak należy prowadzić reżim leczniczy(jak potrzeba podam)I proszę sypiać z tułowiem wyżej uniesionym od żołądka.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Użytkownicy

-Pierwsze badanie z krwi na Hp było w 2008 roku i wyszło dodatnie, odbyłem leczenie skojarzone bez gastrokopii.
-Następnie gastroskopia w 2009 ponieważ uczucie pieczenia w przełyku nie mijało- małe zakażenie Hp oraz zapalenie żołądka (miernie nieco podwyższone próby wątrobowe).
-Następnie w kwietniu 2010 razem zrobiono mi gastroskopie i kolonoskopia , (przyczyna kolonoskopii to krew na papierze ale nigdy z badań labolatoryjnych nie było w stolcu, przyczyna gastroskopii to pieczenie w przełyku i zarzucanie treści pokarmowej) stwierdzono bardzo mały uchyłek w esicy oraz refluks przełyku i zapalenie żołądka i dwunastnicy z pobraniem wycinków do badania hist-pat z czego wynikło nieswoiste zapalenie w jelicie grubym oraz refluks przełyku mierne zakażenie Hp i mierny zanik ksmków z tego co pamiętam. Od kwietnia biorę ortanol 40mg raz dziennie rano oraz bisopromerc na ciśnienie. Stolec raz ciemniejszy raz jaśniejszy ale czarny z tego co udaje mi się zaobserwować nie jest. Diety nie trzymam co wiem że jest błędem. Mam 32 lata i lekką nadwagę brzuszną głównie.
-Krew w ślinie od sierpnia 2010 stąd moje wszystkie badania (pulmonologiczne-bakteriologiczne i obrazowe oraz endoskopowe, laryngologiczne-palpacyjne,lusterkiem i RTG, badania krwi, moczu itd wszystko w normie) prócz triglicerydów nieco podwyższonych (180)oraz ASPAT i ALAT (43,57). Póki co po wystąpieniu krwioplucia nie zbadałem jeszcze tylko przewodu pokarmowego bo wydawało mi się to najmniejprawdopodobne a całą obawę przełożyłem na badanie płuc i krtani (z racji chorób w przeszłości). Ostatnio raz na jakiś czas ale rzadko występują biegunki (nieuporaczywe np tuż po zjedzeniu obiadu) związane jak myślę z uchyłkiem a czasem zaparcia 2-3 dniowe ( rzadziej niż biegunki)ale nie zatwardzenia.) Czyli wnoskuję że jest możliwość ściekania z przełyku do jamy ustnej? A czy wówczas stolec nie byłby czarny bo czarny? Aczkolwiek to nie są krwotoki a raczej poranna ślina podbarwiona krwią.
Dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Proponował bym tak jak zaznaczyłem z tułowiem uniesionym wyżej od żołądka i obserwacja czy ta krew się w ślinie pojawi.Przy opisanych objawach,wynika że jest jednak gdzieś krwawienie na odcinku żołądek a przełyk.Pozostałe objawy gastryczne wymagają pewnych zastosować co podaję niżej.

Niewielkie objętościowo posiłki, ale często (5-6 razy)długie przerwy powodują,ze soki żołądkowe działają na pusty żołądek i podrażniają jego śluzówkę a duże porcje przeciążają układ pokarmowy)
posiłki o stałej porze, w spokoju i powoli(pozwoli to na unormowanie pracy układu pokarmowego i wydalniczego)
umiarkowana temperatura potraw
jedz zawsze śniadanie(zapobiegnie to podrażnieniu śluzówki żołądka,przez kwasy wydzielane pod wpływem stresu np. w pracy)
unikanie potraw ciężkostrawnych i wzdymających
nie smażyć lecz gotować, dusić lub piec w folii
unikanie dużej ilości przypraw szczególnie ostrych
unikać używek typu alkohol,papierosy,kawa
wskazany jest ruch(ćwiczenie,spacery)dla pobudzenia ukł.pokarmowego
dostarczać ukł.pokarmowego pożytecznych bakterii probiotycznych,które ułatwiają trawienie i chronią przed chorobami(np. jogurty)
pić dziennie minimum 2 l wody mineralnej niegazowanej,również herbaty ziołowe,naturalne soki i kompoty

I udać się do gastrologa.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Użytkownicy

Witaj w-2. udało się określić przyczynę?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]