forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

pytanie jak w temacie...czy obowiązują zwykłe normy czy tez TSH powinno wynosić 0??
Proszę o odp.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert

TSH nie jest hormonem "doskonałym" nie wiem czy nie chorowała Pani na inne choroby - jeśli tak wówczas na nic zdaje się sprawdzenie samego TSH (b.wolno zmienia się jego poziom, obniżone jest też podczas różnych chorób). Nie wiem też z jakiego powodu usuwana była tarczyca - jeśli z powodu nowotworu dąży się do jak najniższego poziomu TSH, ale prawidłowego FT3.

Tytuł:
Użytkownicy

Operacje przeszłam ponieważ miałam dużo guzów, które uciskały tchawice a tarczyca ogólnie bardzo się rozrosła.
TSH miałam zawsze w normie i wynosiło około 1,5. Nigdy nie leczyłam się na niedoczynność ani nadczynność.
Miesiąc po operacji moje TSH wynosiło 14, a teraz po kolejnym miesiącu wynosi 7. Biorę dawkę euthyrox 125.
Zapomniałam zwyczajnie zapytać lekarza czy po usunięciu tarczycy obowiązują mnie zwykłe normy na poziom TSH...stąd moje pytanie.
Pytam też o to ponieważ zrobiłam się bardzo wybuchowa, nerwowa i martwię się o siebie. Bo jeśli moje zachowanie zależne jest od tego to jak najszybciej chciałabym wrócić do normalności.

Tytuł:
Użytkownicy

up
czy ktoś wie coś na ten temat???

Tytuł:
Użytkownicy

Ja mam też usuniętą tarczyce z powodu guzków a moje tsh na początku było bardzo wysokie,teraz jest skaczące,raz dobre raz złe,ja biorę co drugi dzień inaczej, euthyrox 150 i 175.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam,
Podłączę się do tematu. Moja mama ma obecnie 65lat. 30 lat temu miała operację usunięcia części tarczycy (zwykły guz – wole obojętne). W okresie menopauzy znowu jej się trochę powiększyła tarczyca. Oczywiście jest pod stałą opieką lekarską. Problem w tym, że lekarz, u którego się leczyła wyprowadził się i poszła do innego. I tu zaczyna się problem. Ten pierwszy zawsze mówił, że musi utrzymywać TSH na jak najniższym poziomie – bliskim 0. A ten nowy lekarz – po ostatnim badaniu (TSH – 0,005) powiedział, że jest zdecydowanie za niskie, zmniejszył drastycznie dawkę leków i powiedział, że jak się nie podniesie to trzeba leczyć aktywnym jodem. I komu teraz wierzyć? Jakie powinno być w jej sytuacji utrzymywane TSH?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Oczywiście że ten drugi lekarz,TSH powinno w czasie stosowania leków utrzymywać w normie,TSH może ulegać zmianą poza normy ale wówczas reguluje sie odpowiednimi dawkami leku.

Tytuł:
Użytkownicy

Ja po 4 mc od operacji mam już tsh w normie wynosi 4,3 ale jeszcze je obniżamy bo źle się trochę czuję. Przed operacją całkowitego usunięcia tarczycy miałam tsh na poziomie 1,6 i wtedy czułam się ok.

Wynik tsh bliski 0 powinny mieć osoby, które miały raka tarczycy i biorą tzw dawkę supresyjną, żeby choroba nie wróciła.

Użytkownicy

dobry wieczor ylam na badaniu szyji poniewaz mialam powiekszony migdal a w tym badaniu wyszlo mi zapalne ognisko tarczycy i na usg wyszlo mi tak; OBA PLATY TARCZYCY O GLADKICH ROWNOMIERNYCH ZARYSACH NIEJEDNORODNE O ZAZNACZONYM ECHU O WZMOZONYM UNACZYNIENIU W PL BOCZNIE HYPOEHOGENNA ZMIANA 8xs6mm PLAT PRAWY OJ 7ml PLAT LEWY OBJ 7,8 ml CIESN 4mm . endokrynologa mam dopieroooo za pol roku ponad a nie wiem czy to cos zlego i czy mam sie martwic ?? czy ede musiala jakies tab do konca zycia ? badanie FT3 I FT4 mialam w normie

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

opis wskazuje na guzek,nie jest duży,na dziś obserwacja.Należy rozważyć biopsję cienkoigłową(BAC) dla oceny zmiany.Na razie nie ma powodów do niepokoju.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]