forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Z góry przepraszam jesli umieszczam zapytanie w złym miejscu. Moja mama otrzymała pod koniec października skierowanie do poradni specjalistycznej. Mama ma kłopoty ze stawami, i wreszcie zdecydowała się skorzystać z porady specjalisty.

Nie wiemy jednak czy takie skierowanie bedzie jeszcze ważne? Od jego wypisania minęło już 5 miesięcy.

Do poradni nie sposób się ''dodzwonić" :( aby zasięgnąć informacji u żródła

Na stronie NFZ Kraków znalazłam informację:

Uznaje się, że skierowanie wydane w celu objęcia dalszym leczeniem specjalistycznym jest ważne dopóki nie zostanie wyleczone schorzenie, na które skierowanie zostało Państwu wystawione. Natomiast jeśli skierowanie wystawione zostało na konsultację jest ono ważne tylko na 1 konsultację.

Więc wg. powyższej informacji skierowanie jest ważne. Prosiłabym jednak o wypowiedzenie się jeszcze osoby zorientowanej.

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Z tego co wiem to skierowanie wazne jest przez miesiąc czasu od daty wystawienia. W tym czasie nalezy się zapisać do danego specjalisty. Jeżeli zapiszesz sie w tym czasie wtedy skierowanie może byc ważne aż do zakonczenia leczenia.

Cytuj:
Uznaje się, że skierowanie wydane w celu objęcia dalszym leczeniem specjalistycznym jest ważne dopóki nie zostanie wyleczone schorzenie, na które skierowanie zostało Państwu wystawione. Natomiast jeśli skierowanie wystawione zostało na konsultację jest ono ważne tylko na 1 konsultację.
Zgadza się,ale tylko wtedy, gdy już korzystasz z pomocy specjalisty.
Twoja mama dostała skierowanie w październiku i do tego czasu nie zapisała sie i nie korzystała z wizyt u specjalisty,więc skierowanie nie będzie ważne.

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ane7, łącznie zmieniany 1 raz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Ja mam trochę inne zdanie od ane7, skierowanie do specjalisty jest tak długo ważne jak długo istnieją wskazania do jego wystawienia. W niektórych przychodniach istnieje takie coś jak zapisy kwartalne, załóżmy pacjent dostaje skierowanie w lutym, w danej przychodni do tego specjalisty nie ma zapisów w lutym i Pani z okienka każe przyjść na początku kwietnia bo wtedy będą zapisy na maj, czerwiec, lipiec (to jest przykład czysto teoretyczny), i w takim przypadku pacjent ze skierowaniem z lutego zapisze się do kolejki do specjalisty dopiero w kwietniu.
Trochę inaczej jest ze skierowaniem rehabilitację do gabinetu fizjoterapeutycznego, tu skierowanie jest ważne 30 dni od daty wystawienia do momentu zarejestrowania go w którymkolwiek z gabinetów mającym podpisaną umowę z funduszem, zabiegi mogą być wykonane nawet za pół roku ale ważne aby w przeciągu 30 dni zarejestrować je w gabinecie.
Natomiast skierowanie do szpitala psychiatrycznego jest ważne 14 dni od daty wystawienia.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Widzisz kordian u mnie ze skierowaniem do specjalisty jest tak jak u Ciebie na rehabilitację. Muszę zapisać się w ciągu miesiąca od daty wystawienia skierowania. U mnie nie ma czegos takiego jak zapisy kwartalne. Jeżeli przychodzę w lutym ze skierowaniem,a miejsce i zapisy są dopiero na czerwiec to mnie zapisują na czerwiec i nie każą przychodzić np. w maju, bo zapisy są na czerwiec.
Znowu w przychodni przyszpitalnej mam trochę inaczej.Tam dostaje skierowanie od specjalisty na badania w szpitalu np. laboratorium czy usg. Skierowanie dostaje np.dzisiaj,a badania muszę zrobić za pół roku.Idę ze skierowaniem do okienka i tam mi pani podbija pieczątką szpitala lecz nie pisze daty wystawienia skierowania. Takie skierowanie podbite przez szpital mam wazne do czasu wykonania badania.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Także najwyraźniej to wszystko jest zależne od miasta albo danej przychodni.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec

kordian, ane7 serdeczne dzięki za odpowiedzi :)

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Zasięgnąłem języka bezpośrednio u źródła czyli zadzwoniłem do NFZ-u tam mi powiedzieli że skierowanie do lekarza specjalisty zachowuje swoją ważność bezterminowo, tak długo aż istnieje przyczyna wystawienia takiego skierowania.

Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

to jak to w końcu jest :P?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]