forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam, Bardzo proszę o pomoc. Jestem załamana moimi ostatnimi wynikami badań ginekologicznych. Moja nie ciekawa historia rozpoczęła się parę miesięcy temu. Z powodu spóźniającej się miesiączki udałam się do lekarza. Po zbadaniu lekarz stwierdził stan zapalny, miałam wykonane także USG na życzenie, które nic złego nie wykazało a następnie cytologię. Oto jej wynik: Rozmaz nieprawidłowy, zapalenie, CIN I, cechy infekcji HPV. GR.III Zalecenia: badanie histopatologiczne. Po upłynięciu 1,5 miesiąca z zalecenie lekarza wykonałam kolejną cytologię, jej wynik: rozmaz nie w pełni zadowalający, duży odczyn zapalny, CIN I, cechy HPV. UWAGI: Obecne są pojedyńcze komórki nabłonka płaskiego, zmiany śródnabłonka małego stopnia. GR.III Zalecenia: powtórne badanie cytologiczne po leczeniu zapalnym. Lekarz zapisał mi MACMIROR complex 500, wybrałam lek zgodnie z zaleceniem. Lekarz zalecił także wykonanie testu na obecność wirusa HPV (40-sto genotypowego). Jego wynik: UJEMNY. Konsultowałam wyniki z innym lekarzem, ten zalecił wykonanie kolejnej cytologi, nie jak dotąd w gabinecie prywatnym lecz w przychodni w celu ewentualnego wejścia mojej osoby w profilaktyczny program badań. Cytologię wykonałam, obecnie czekam na wynik. Aby przyspieszyć całą procedurę postanowiłam na własną rękę zrobić kolposkopię. Jej wynik: Satysfakcjonująca. Niewielka ektopia gruczołowa. Na wardze tylnej pola mozaiki prostej i punkcikowania prostego. Podobne na wardze sromowej przedniej na godz. 11,1. Po zakontrastowaniu 3% kwasem octowym zbielenie obejmujące praktycznie całą tarczę cz. pochwowej szyjki macicy o ostrych obrysach. DGN: Zmiany na tarczy sugerują CIN. Zalecenie: Pobranie wycinków pod kontrolą kolposkopu i ocena histopatologiczna. Serdecznie proszę o interpretację wyniku kolposkopii oraz podzielenie się ze mną swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi moich wyników badań. Z góry Dziękuję!

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 02:00 przez o0Mystery0o, łącznie zmieniany 2 razy

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Radziłabym poczekać na radę eksperta, jednakże wszystkich badaniach pojawia się CIN czyli stan zwany wewnątrz nabłonkową neoplazją szyjki macicy czyli mówiąc prosto z mostu uznawany za stan przedrakowy. Jednak tak jak pisze na zaleceniach CIN I może być wynikiem stanu zapalnego i zmiana ta może cofnąć się po leczeniu. Dlatego nie należy zakładać nic złego. Sytuację nalezy monitorować i ponownie zgłosić się na konsultacje ginekologiczne. Satysfakcjonująca kolonoskopia dobrze wróży.

EDIT:

Dodam tylko jeszcze ze CIN I oznacza ze jest to dysplazja małego stopnia, czyli zmiana jest niewielka.

.
Nie udzielamy porad poprzez prywatne wiadomości

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Nie jest tak tragicznie jak by należało sadzić.Oczywiście zmiany występują,pewne nieprawidłowości,nie jest to stan przedrakowy a jedynie zmiana morfologiczna wynikająca z leczeni(na wzmożone działanie estrogenów i brak owulacji).Należy przyznać że każdy wynik odbiega trochę od siebie).Badanie HPV nie potwierdza brodawczaka.Zmiany należy sądzić wynikają ze stanu zapalnego.W takich sytuacjach obligatoryjne jest wykonania badania histopato.Na tym etapie jeszcze nie widzę powodów do niepokoju.Więcej będzie można ocenić po badaniu histopato.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam , proszę o interpretacje wyniku badania cytologicznego:
- wartość techniczna rozmazu: optymalna
- ogólna ocena rozmazu: prawidłowa
- zmiany odczynowe związane z: zapaleniem
Wynik odpowiada wg Papanicolau grupie II
Wynik badania wydzieliny z pochwy:
- leukocyty: liczne
- nabłonki: wielokątne płaskie
- flora bakteryjna: mierna
- rzęsistek pochwowy: nb
- drożdżyca: nitki grzybni
pałeczki kwasu mlekowego: obecne (++). Staramy się z mężem o dziecko, wizytę u lekarza mam zaplanowaną na przyszły miesiąc, dlatego zastanawiam się czy powinnam z tym wynikiem cytologi iść już teraz? dodam, że badanie wykonałam kontrolnie jak co roku, nie mam żadnych objawów pieczenia, swędzenia, ani upławów. Z góry dziękuje za odpowiedz

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Kaśka2011, wynik badania wskazuje że obok prawidłowych komórek nabłonka szyjki obecne są komórki zapalne.Nalezy przeleczyć.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

II grupa jest to dobra grupa oznacza to ze nie zaobserwowano poważniejszych zmian.

Cytuj:
Grupa II - w rozmazie obok komórek stwierdzanych w grupie I-szej widać liczne komórki zapalne, komórki nabłonkowe wykazujące zmiany zwyrodnieniowe oraz komórki pochodzące z procesów regeneracyjnych. Grupa ta obejmuje bardzo szerokie spektrum zmian i dlatego winno się okreslić charakter zmiany na podstawie stwierdzonego obrazu morfologicznego, np. zapalenie czy proces regeneracyjny (reparacyjny). W przypadku zapalenia wprawny cytolog potrafi określić czynnik wywołujący zapalenie. W większości takich przypadków należy zaproponować badanie kontrolne po przeprowadzeniu leczenia przeciwzapalnego. W grupie II-giej nie stwierdza się komórek dysplastycznych czy nowotworowych. Grupa II-ga bardzo często występuje u pacjentek z nadżerką.

Ma pani niestety grzybice. Trzeba udac sie do lekarza i zaczac to leczyć. A w pierwszej kolejnosci wykonac posiew w kierunku grzybów.

.

Tytuł:
Użytkownicy

Za sugestiami poszłam dziś do mojej lekarki, przepisała mi Pimafucin globule, oraz Fluconazole tabletki, ostatnio leczyłam się dość intensywnie na zapalenie stawu krzyżowo-biodrowego, więc pewnie stąd ta grzybica. Jestem 17 dc więc do kolejnego cyklu powinno być już w porządku i będę mogła dalej kontynuować moje starania, nie tracąc kolejnej owulacji, dlatego dziękuję za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Użytkownicy
Awatar użytkownika

o0Mystery0o pisze:
Witam, Bardzo proszę o pomoc. Jestem załamana moimi ostatnimi wynikami badań ginekologicznych. Moja nie ciekawa historia rozpoczęła się parę miesięcy temu. Z powodu spóźniającej się miesiączki udałam się do lekarza. Po zbadaniu lekarz stwierdził stan zapalny, miałam wykonane także USG na życzenie, które nic złego nie wykazało a następnie cytologię. Oto jej wynik: Rozmaz nieprawidłowy, zapalenie, CIN I, cechy infekcji HPV. GR.III Zalecenia: badanie histopatologiczne. Po upłynięciu 1,5 miesiąca z zalecenie lekarza wykonałam kolejną cytologię, jej wynik: rozmaz nie w pełni zadowalający, duży odczyn zapalny, CIN I, cechy HPV. UWAGI: Obecne są pojedyńcze komórki nabłonka płaskiego, zmiany śródnabłonka małego stopnia. GR.III Zalecenia: powtórne badanie cytologiczne po leczeniu zapalnym. Lekarz zapisał mi MACMIROR complex 500, wybrałam lek zgodnie z zaleceniem. Lekarz zalecił także wykonanie testu na obecność wirusa HPV (40-sto genotypowego). Jego wynik: UJEMNY. Konsultowałam wyniki z innym lekarzem, ten zalecił wykonanie kolejnej cytologi, nie jak dotąd w gabinecie prywatnym lecz w przychodni w celu ewentualnego wejścia mojej osoby w profilaktyczny program badań. Cytologię wykonałam, obecnie czekam na wynik. Aby przyspieszyć całą procedurę postanowiłam na własną rękę zrobić kolposkopię. Jej wynik: Satysfakcjonująca. Niewielka ektopia gruczołowa. Na wardze tylnej pola mozaiki prostej i punkcikowania prostego. Podobne na wardze sromowej przedniej na godz. 11,1. Po zakontrastowaniu 3% kwasem octowym zbielenie obejmujące praktycznie całą tarczę cz. pochwowej szyjki macicy o ostrych obrysach. DGN: Zmiany na tarczy sugerują CIN. Zalecenie: Pobranie wycinków pod kontrolą kolposkopu i ocena histopatologiczna. Serdecznie proszę o interpretację wyniku kolposkopii oraz podzielenie się ze mną swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi moich wyników badań. Z góry Dziękuję!

Witam,
Chciałabym zapytać jak wyglądało badanie kolposkopowe, bo odnoszę wrażenie, że inaczej niż u mnie, a miałam mieć ten zabieg zrobiony. Robiono mi go 2 razy i prawdopodobnie drugi raz źle. Tzn. słyszałaś przy tym słowo: abrazja? Moja lekarka mówiła, że kolposkopia to pobranie wycinków z tarczy. Za pierwszym razem pobrano mi jedynie wyskrobiny chyba z szyjki macicy a za drugim razem po konsultacji z innym ginekologiem wysłał mnie na dodatkowe badanie (tą "ważniejszą" część badania kolposkopowego czyli pobranie wycinków z tarczy w stanie narkozy/uśpienia) i on wypisał mi skierowanie i on wykonywał ten zabieg. Dodam, że każdy (począwszy od recepcji) pytał mnie na jaki zabieg przyszłam... A to jasno powinno wynikać ze skierowania przecież! Napisali mi, że mam mieć wykonaną abrazję właśnie. I coś mi się wydaje, że znów zrobiono mi nie to co trzeba. Trzeci raz już na ten zabieg nie pójdę! Zamiast mi pomóc wykonywaniem zbędnych zabiegów i badań pewnie jedynie mi zaszkodzą...

Z góry dziękuję za odpowiedź.
ewa3

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Kolposkopia jest badanie uzupełniające w diagnostyce przednowotoworowych szyjki macicy. Głównym celem koposkopi jest badanie szyjki macicy. Nie można ocenić struktury komórek lecz tylko zmiany powierzchni nabłonka i przebieg naczyń podnabłonkowych. Ocenia się architekturę nabłonka, jego barwę układ i przejrzystość oraz rysunek naczyń krwionośnych. Na podstawie tych cech opracowano kolposkopową klasyfikację zmian szyji maicy:
1. Prawidłowe obrazy kolposkopowe
2. Nieprawidłowe obrazy kolposkopowe
3. Niejasne obrazy kolposkopowe
4. Inne nieprawidłowe obrazy kolposkopowe

Stwierdzenie zmian z grupy 2 i 3 jest wskazaniem do pobrania wycynków clowanych i / lub cytologii.

By poszerzyć możliwości oceny badania, stosuje sie kwas octowy / mloekowy / płyn Lugola.

Podczas kolposkopi można pobrać materiał z pochwy oraz z kanału szyjki macicy. Mówimy wtedy o kolposkopi rozszerzonej.

Abrazja to jest to zupełnie inna beczka. Abrazja czyli inaczej łyżeczkowanie szyjki macicy polega na usunięciu zawartości macicy aczkolwiek podczas tego zabiegu pobierany również jest materiał i wysyłany do badania histopatologicznego.

.

Ostatnio zmieniony 2012-02-27, 19:13 przez Mala, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Użytkownicy

Witam,proszę o interpretację wyniku:

Zmiany łagodne zakażenia-bakteryjne,znaczny stan zapalny miejscami z powodu grubej warstwy leukocytów.Komórki nabłonka płaskiego ectocervix oraz metaplastyczne i nieliczne kanałowe,dostępne ocenie-bez cech dyskariozy.Grupa II.Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Nie ma powodu do obaw. Trzeba jednak podjąć leczenie stanu zapalnego.

.

Tytuł:
Użytkownicy

co oznacza wynik cytologii:
- brak zmian złośliwych - to jasne, ale co oznacza to drugie zdanie:
- inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją)

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

agaop pisze:
zmiany odczynowe z zapaleniem
agaop pisze:
inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją)
jest to wynik prawidłowy nie wymagający żadnego leczenia.
To było pierwsze badanie czy kontrolne?

Tytuł:
Użytkownicy

Witam,

Mam pytanie odnośnie wyniku cytologii w systemie bethesda.
Oto on:

Ogólna diagnoza: łagodne zmiany komórkowe
Zmiany odczynowe i naprawcze: typu zapalnego, łącznie ze zmianami naprawczymi
Klasyfikacja wg PAPANICOLAU: 2

Co oznacza ten wynik i czy wymaga on leczenia?

Bardzo dziękuję za pomoc.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Ma pani stwierdzoną nadżerkę? Odczuwa pani swiad i pieczenie? Przyczyna takiego stanu moze byc stan zapalny jednakze nie ma powodu do niepokoju. Warto wyleczyc stan zapalny. To jest bardzo częsty wynik.

.

Tytuł:
Użytkownicy

Dziękuję za odpowiedź.

Przy pobieraniu materiału do badania gin nic nie wspomniała o nadżerce.
Wtedy nie czułam świądu, ani pieczenia, ale teraz owszem i mam dodatkowo upławy barwa żółta - konsystencja rzadki krem, zapach kwaśny.

Jestem umówiona do lekarza za tydzień, ale martwię się co to może być.

Będę wdzięczna na podpowiedź o jakie badania dodatkowe poprosić gin.

Tytuł:
Użytkownicy

To było pierwsze badanie czy kontrolne?[/quote]

Pierwsze badanie nie wyszło, bo był stan zapalny i po leczeniu przeciwzapalnym, taki wynik jak wyżej. Mam czasem upławy żółte i lekki ból (dyskomfort) w dole brzucha.
Podobno jest też nadżerka, którą lekarz ma mi leczyć od następnej wizyty.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

jasminum, prosze się nie martwić lekarz wie sam jakie badania wykonać.
agaop, raczej mi to wygląda na grzybicę

Tytuł:
Użytkownicy

Proszę o interpretację wyniku z cytologii:
ogólna ocena - prawidłowa
słaba estrogenna reakcja nabłonka pochwy
flora bakteryjna pochwy mieszana
w rozmazie liczne komórki endocerwikalne normotypowe
obecne leukocyty
obraz z tarczy: nabłonek płaski normotypowy, obecne komórki z warstw głębszych nabłonka, leukocyty, histiocyty

grupa II wg Papanicolau

byłam leczona wczesniej na nadżerkę, a potem na odpowiednie ph pochwy i teraz nie wiem czy znów iść do ginekologa, czy trochę odczekać

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

slonce88, Nie dzieje się nic poważnego,nie ma zmian podejrzanych,jeśli się stara Pani o dziecko,mogą być na dziś problemy na co wskazuje
slonce88 pisze:
słaba estrogenna reakcja nabłonka pochwy
i tu w razie czego,gdyby był problem,trzeba będzie zbadać poziom hormonów.
Bedzie wskazana kontrola za ok 6 miesięcy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]