forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Od tygodnia mam dziwny problem ze spaniem. Otoz godzine po zasnieciu budze sie ale w takim stanie jakby polsnu, odczuwam napiecie miesni i nie moge przez godzine zasnac. Potem zasypiam. Dzis jednak bylo gorzej bo bylem taki otumaniony po obudzeniu mialem takie dziwne mysli jakby samoprzychodzace ale nie pamietam czego dotyczyly tak jakbym jeszcze byl w polsnie do tego napiecie miesni szczegolnie dloni i nog sciskanie w klatce piersiowej i mocne bicie serca do tego podniecenie seksualne. Takie fizycznie dosc nieprzyjemne. Mam nerwice lekowa jednak tym razem nie bylo leku, dopiero jak sie calkiem przebudzilem zaczalemgysie tym martwic a dziwne objawy po przebudzeniu ustaly jak odciagnalem mysli od polsnu. Martwi mnie to bo utrudnia spanie i jest to dziwne niepodobne do napadow leku. Chociaz mialem juz podobnie w nocy ale nie tak.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Awatar użytkownika

Może spróbuj się przed snem zrelaksować,wyciszyć.Jakaś książka,spokojna muzyka przy której zasypiasz,melisa i koniecznie wywietrzenie pokoju i magnez i może pomoże :-)

Tytuł:
Użytkownicy

A co to moze byc ? Tez nerwica w jakies dziwnej odmianie ?

Tytuł:
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Awatar użytkownika

Tak mi się wydaje,ze to będzie miało związek z nerwicą bo ja sama te problemy ze spaniem przerabiałam i wiem,że to od nerwicy,

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Witam SCF :-)
To co opisujesz moze wynikac z nerwicy. Wnoskuje ze sie na nia leczysz ? Przyjmujesz jakies leki czy moze chodzisz do psychologa ?
SCF pisze:
Dzis jednak bylo gorzej bo bylem taki otumaniony po obudzeniu mialem takie dziwne mysli jakby samoprzychodzace ale nie pamietam czego dotyczyly tak jakbym jeszcze byl w polsnie do tego napiecie miesni szczegolnie dloni i nog sciskanie w klatce piersiowej i mocne bicie serca do tego podniecenie seksualne. Takie fizycznie dosc nieprzyjemne.
Mozliwe ze juz od jakiegos czasu nie odreagowujesz nagromadzinych emocji,napiec czy stresu. To wlasnie moze w taki nieprzyjemny sposob " "uwalniac" sie podczas snu....bo wtedy sie nie kontrolujesz i rozluzniasz,tym samym wszystko "wypuszczasz z siebie! Musisz pomyslec nad jakiem kontrolowanym oczyszczaniem sie z emocji. Dobry jest wysilek fizyczny(moze jakis sport) albo cwiczenia oddechowe. Tylko trzeby to robic systematycznie!
Pozdrawiam serdecznie!

Tytuł:
Użytkownicy

Dziękuję za odpowiedź.
Niestety od tamtej pory do teraz mam problemy ze spaniem. Nie pamiętam dnia kiedy się wyspałem, bo ciągle wybudza mnie ta nerwica. Za dnia jestem spokojny ide zmęczony spać, zasypiam momentalnie. Może przestałem się wybudzać po godzinie snu, ale za to od tak tygodnia budzę się ustawicznie godzinę przed budzikiem - równo i zawsze godzinę przed budzikiem. Budzę się z mniejszym lub większym uczuciem lęku, silnym pobudzeniem. Nawet jak wytłumię w sobie lęk to i tak jestem pobudzony i nie moge spać, a nawet jak zaczne przysypiać to czuje impuls lękowy i znów się wybudzam. Kiedyś mi się tak zdarzało raz na jakiś czas a teraz mam tak dzień w dzień....
Nie mogę się normalnie wyspać, cały dzień się męczę a potem jest zaś to samo...
Dziś poszełem spać 0:20 i miałem wstać o 6:10, niestety obudziłem się o 5:00 jak zawsze próbowałem spać dalej i jak zawsze nie udało się, to wstałem 20 min wcześniej wiedząc że i tak już nie zasnę... Jest tylko tak że po godzinie leżenia mój organizm przestaje stopniowo być pobudzony i jakbym jeszcze z 30 min poleżał to pewno bym zasnął ponownie. Dziś na ten przykład dopiero o 20 bede w domu i zaś bedzie męka cały dzień bo ani się drzemnąć po południu ani nic, a mam taki plan dnia codziennie...
Mówiłęm o tym psycholog, ale jakoś zlała ten temat.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, porady, bo ja już mam dość takiego trybu... :-?

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

Witaj SCF, generalnie widzę, że śpisz bardzo mało - 5, 6 godzin, to za krótko aby zregenerować siły. Piszesz że masz nerwicę lękowa, czy zażywasz jakieś leki? Jeśli masz swojego psychiatrę, to mu o tym powiedz, psycholog nie może zapisać ci niczego. Tez mam to co ty i mam odpowiednie tabletki na sen, które mi bardzo pomagają. A próbowałeś melatoniny albo magnezu, czy persenu, to są leki bez recepty?

Tytuł:
Użytkownicy

Nie zawsze mam czas na więcej snu. Nie wiem czy to jest mało, dużo ludzi z którymi gadam mówią mi że sypiają po 2,3h. Z resztą jestem skłonny w to uwierzyć bo jak byłem na jakimś wyjeździe to praktykowano zawsze siedzenie pół nocy i aktywność w dzień.

Wiem, że są leki bez recepty i są łagodne zioła. Na pewno pomogą zasnąć w razie problemów. Ale ja zasypiam normalnie, w ciągu dnia czuję się dobrze (w sensie psychicznym), a nad ranem są problemy. Nie jestem pewien czy zioła zażyte na noc będą działały kilka godzin, tu potrzebne by coś było o przedłużonym działaniu. A leków jakiś mocnych też nie chce brać, bo to chyba nie jest droga, żeby uzależniać się od prochów.

Poza tym psychiatra mnie nie przyjmie dopóki nie bedzie wyjaśniona sprawa z neurologiem, a tego mam za 2 dni, już po kompletnych badaniach obrazowych, więc może już bede mógł podejść do psychiatry.

Ostatnio zmieniony 2013-02-27, 19:01 przez SCF, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

To dobra droga, neurolog, później psychiatra :-)
Magnez i persen, to raczej masz rację pomagają usnąć, jednak z tego co wiem melatonina normuje fazy snu, może wypróbuj, tylko wiesz, to trzeba stosować dłużej.
Co do spania, to każdy jest inny i owszem czasami można tak po 2, 3 h, ale na dłuższą metę się nie da, tym bardziej ze masz nerwicę, a nerwosole potrzebuję więcej snu. Leki na spanie od psychiatry nie zawsze muszą uzależniać i bardzo poprawiają jakoś snu, ja biorę okazjonalnie jak mam problemy, stresy bo wtedy mam podobnie, usypiam, ale wybudzam się po paru godzinach i jestem cała rozdrażniona.
A czy nie doświadczasz ostatnio jakiegoś stresu, albo przemęczenia, to może dawać podobne objawy.

Tytuł:
Użytkownicy

Nie stresu to nie. Weszła zmiana w moim życiu, początkowo mnie zdołowała, ale później zadowoliła (jak zdałem sobie sprawę z paru faktów), ale nerwice wystąpiły dopiero po 2 tygodniach od tej zmiany. A w ogóle w ciągu dnia wszystko jest w porządku, mam chęci żeby robić tyle rzeczy, a w nocy napady lęku.

W ogóle, to chodzę do psycholog. Na początku miałem inną od kwietnia 2012 do września 2012, potem musiałem zmienić, bo nie przedłużyli jej umowy. Z tą psycholog jakoś odnoszę wrażenie, że ona ma mnie za coś negatywnego. Wszystko krytykuje co robię, gada do mnie z pogardą i politowaniem, wiecznie sie pyta: "a po co to panu", "a na co", "nie potrafię zrozumieć pana motywacji". Takie przynajmniej wrażenie odnoszę i po prawie każdej wizycie wychodzę struty. Sam sie nie odezwe to ona też nic nie powie. I jakoś tak jakby była niezadowolona że w ogóle przyszedłem.

Jeszcze dodam, że mam problem z płytkim snem. Tak od 12 lat, teraz mam 23 lata. Kiedyś jak spałem to spałem, a po rozpoczęciu okresu dorastania do teraz nie potrafię zasnąć: przy zapalonym świetle, przy włączonym TV, jak ktoś rozmawia, nawet szeptem. NAwet jak śpię, to byle szmer mnie budzi. Nie wiem czy to wynika z problemów jakichś wew. konfliktów czy z genów, bo widzę, że moja babcia ma dokładnie to samo. Mój tata mimo że nie ma nerwicy, to też często ma płytkie sny, ale czasem mu się zdarza mocno zasnąć - mi się to już nie zdarza w ogóle.

Ostatnio zmieniony 2013-02-28, 00:11 przez SCF, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

SCF, psychologa można zmienić, ale na początek powiedz jej dokładnie to co tu napisałeś, niech się do tego ustosunkuje. Ona po prostu może mieć taki styl, a może faktycznie ma problem z samą sobą, a może ty źle ją odbierasz, to trzeba wyjaśnić.

Nie znam się dokładnie na fazach snu, ale masz rację, bo tak naprawdę nie chodzi o ilość przespanych godzin, ale o jakość snu. I chyba, to raczej nie jest dziedziczne. Moim zdaniem bez leków się nie da tego unormować, ale na pewno ma to związek z twoim trybem życia i nerwicą. Może gdyby terapia miała na ciebie lepszy wpływ, ale jak piszesz tak nie jest, a nie proponowano ci terapii grupowej?

Tytuł:
Użytkownicy

Proponowano, tylko terapia grupowa jest rano, a ja rano mam uczelnie. A to jest od poniedziałku do piątku po 5h. Musiałbym nic nie robić...

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

Poszukaj grupy gdzie indziej, ja chodziłam 4 razy w tygodniu po 1,5h.

Tytuł:
Użytkownicy

To będę szukał. Teraz całej nocy nie przespałem, no prawie całej.
Generalnie miałem wczoraj dobry nastrój i byłem przed pójściem spać pobudzony, ale pobudzony pozytywnie, taką nawet euforią. Położyłem się i nie chciało mi się spać, nie dziwiło mnie to, bo w końcu noc wcześniej pospałem nieco więcej.

Ale wystąpił taki dziwny objaw takiego dziwnego sciskania w klatce piersiowej, coś co przypomina jakieś podniecenie (?), mocne walenie serca no i po paru h męki zasnąłem, ale sie obudziłem niedługo. Generalnie nawet teraz mam jakieś takie roztrzęsione dłonie i wali mi to serce i czuje takie dziwne łaskotanie w klatce piersiowej (przy podnieceniu lub bardzo dużej euforii miewam też takie uczucie). Generalnie objawy jak po jakieś amfie... Nie wiem co to jest...

Generalnie odczuwam w sobie jakiś duży nadmiar energii i mam nawet ochote wziąc i zacząć b iegać w okół bloku do oporu.
Uprawiam sport - chodzę na siłownię, jak będę miał więcej czasu to zacznę też biegać, więc wtedy może coś by to dało, nie wiem.
Jest to niby pobudzenie takie pozytywne, ale za duże ono jest przez co stało się bardziej nieprzyjemne niż stany lękowe... :/

Ostatnio zmieniony 2013-03-01, 07:46 przez SCF, łącznie zmieniany 2 razy

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

A miałeś robiony poziom TSH, w kierunku nadczynności tarczycy? To sie robi przy okazji morfologii.
Nie doczytałam, a magnez bierzesz przed spaniem? I dobrze by było gdybyś kupił sobie jakieś tabletki na uspokojenie, takie bez recepty albo jakieś ziółka na bazie melisy.

Tytuł:
Użytkownicy

Nie miałem robionego TSH. Też miałem przebłysk że to może nadczynność, jednak tylko to by pasowało pod objaw, także nie wiem.
Spróbuje z tabletkami ziołowymi jakąś melisą. Nie wiem czy pomoże, bo nawet jak próbowałem brać relanium czy oxazepam to na mnie te leki nie działają mimo że brałem je pierwszy raz. Na mnie mało co działa tak szczerze.

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

Wystarczy pójść do rodzinnego i poprosić o skierowanie na badania wraz z TSH, prywatnie u mnie 18 zł. Tez sama robiłam bo mi ktoś podpowiedział że lęki mogą być od tarczycy, ja mam niedoczynność. Razem TSH, ft3 i ft4 coś koło 70 zł.
Wypróbuj zioła, ale na mnie też mało co działa, dopiero z tymi psychotropami na spanie mi przypasowano, to jest trticco, w małej dawce działa nasennie a w większej przeciwlękowo. Miałam kiedyś podobny stosunek do do wszelkich leków, tak jak ty, ale niewyspanie w końcu zwyciężyło :-D Na początku jak zaczęłam się wspomagać, to świrowałam okropnie, głównie ze stresu brakowała mi tchu. Teraz nie biorę ich regularnie bo mój sen się unormował, ale jeszcze od czasu do czasu...
Każdy jest jednak inny , dużo tez zależy od nastawienia, tobie może pomoże meliska ;-)

Tytuł:
Użytkownicy

Przeszedł mi problem ze spaniem. Ogólnie ostatnio pisałem o tym dziwnym pobudzeniu. Utrzymywało się ono u mnie jakieś 3-4 dni. Odczuwałem taki nadmiar energii, pozytywne myślenie (w sumie to drugie mam cały czas) i takie uczucie zadowolenia wszystkim. Momentami pojawiał się to dziwne walenie serca i takie łaskotanie.
Ogólnie dominowało pobudzenie, takie jakby ADHD. Było to akurat jak zrobiła się ładna pogoda i trwało to w ten dokładnie czas. Teraz pobudzenie spadło i tego dziwnego uczucia w klatce piersiowej też nie ma. Zacząłem się zastanawiać czy to nie jakaś hipomania, troche mnie to przestraszyło szczerze mówiąc, że mogłoby to być to. Tylko jedyne co to nie pojawiły sie u mnie: nadmierna gadatliwość, wzmożona chęć do nawiązywania kontaktów, brak krytycyzmu, jedynie takie zadowolenie, dobry humor i pobudzenie. W zasadzie nasilało się to jak o tym myślałem, a jak się czymś zajmowałem to jakby znikało, aczkolwiek widać u mnei było pobudzenie jak po jakieś kofeinie.
Dodam, że same stany ADHD (tylko bez poczucia zadowolenia wszystkim) miewałem już od wielu lat, często pojawiały się na wiosnę przy zmianie pogody. Pierwszy był jak miałem 13/14 lat. No i nie na każdą wiosnę się pojawiał. Nigdy zaś nie miałem depresji, miewałem stany depresyjny ale nie trwały one nigdy dłużej niż 3 dni.

Ale ogólnie mam zestaw innych objawów:
-palenie kończyn (szczególnie nasilone w przełomie lata/jesieni)
-czasem skoki apetytu, albo niewytłumaczalny brak, albo nadmierny apetyt
-czasem silne uczucie pragnienia mimo picia
-w mw połowę dni mam takie momenty zmulenia, że czuję jakbym nie spał całą noc (bez względu nad to czy jestem wyspany) - trwa to do 2 godzin
-te bicie serca ostatnio
-od ponad pół roku mam problemy z libido, jedynie był powrót i pojawienie się nadmiernego libido miesiąc temu na 2 tygodnie i to też znów przeszło i zaś nie ma libido.

Tytuł:
Doradca
Doradca
Awatar użytkownika

SCF, dobrze wiesz, że tu na forum nikt nie postawi diagnozy, ani nie zaleci linii leczenia, może to zrobić jedynie psychiatra po szczegółowym wywiadzie.
Mam jednak wrażenie czytając twoje posty, że masz skłonność do zbyt wnikliwego zagłębiania się w siebie. Analizujesz wszystko i zamartwiasz się też wszystkim i obniżonym nastrojem i zbyt wysokim libido, epizodami z bezsennością i nawet apetytem, to bardzo niedobrze.
Sam piszesz:
Cytuj:
nasilało się to jak o tym myślałem, a jak się czymś zajmowałem to jakby znikało

To jest bardzo typowe przy nerwicach, tak samo jak nadwrażliwość i obserwacja własnej osoby. Najlepiej zrobisz jak poszukasz sobie bardzo absorbującego zajęcia, to pomoże zapomnieć ci o wszystkich objawach i jak wygląda u ciebie sprawa terapii? Moim zdaniem psycholog wiele by ci wyjaśnił.

Tytuł:
Użytkownicy
Awatar użytkownika

SCF pisze:
Nie miałem robionego TSH. Też miałem przebłysk że to może nadczynność, jednak tylko to by pasowało pod objaw, także nie wiem.
Spróbuje z tabletkami ziołowymi jakąś melisą. Nie wiem czy pomoże, bo nawet jak próbowałem brać relanium czy oxazepam to na mnie te leki nie działają mimo że brałem je pierwszy raz. Na mnie mało co działa tak szczerze.

Z opisu wynika że to nerwica jest za wszystko odpowiedzialna, ale zanim sięgniesz po wynalazki na sen, poszukaj dobrego lekarza i zapoznaj się z audycjami dr Skalskiego, to wybitny specjalista w tej dziedzinie, może warto wybrać się właśnie do niego? Na tej stronie znajdziesz też adresy przychodni.
XXXXXXXXX
Proszę zapoznać się z regulaminem.

Ostatnio zmieniony 2013-03-12, 08:57 przez vika444, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]