forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Tomasz Lat 32
Pierwszy atak duszności i strachu ze się udusze miał miejsce 5 lat temu podczas snu , od tej pory raz na czas pojawialy się duszności sporadycznie i szybko mijaly , ale od ponad roku sa bardzo często a od kilku miesięcy codziennie z mniejszym lub większym nasileniem ..

OBJAWY..- opisze wszystkie dolegliwości które sa czeste.
Zmeczenie , znuzenie , senność,( zawroty Glowy tez się pojawiaja) duszności , bardzo wyrazne uczucie zatkanego przelyku ( caly czas mam wyrazne wrazenie jakbym miał cos zaraz pod jabłkiem Adama), zreszta caly czas mam wrazenie napuchnietego przelyku i takie uczucie jakby tam cos bylo co blokuje oddech ,delikatne uczucie pelnej ( ciezkiej ) klatki piersiowej , uczucie braku powietrza i niemożności nabrania glebokiego wdechy , bardzo ale to bardzo czeste ziewanie ( co kilka sekund i wtedy nabieram pelny wdech) ale często jest tak ze proba ziewniecia jest przerwana i cos jakby mnie blokuje i nie mogę skonczyc ziewnąć .Od mlodosci borykalem się z nawykiem odchrzakiwania i pociagania nosem …Czesto tez pojawia się zwykle bekanie i odbijanie, szczególnie gdy cos wypije lub zjem to kilka razy musze tak jakby się odgazowac .. .
Meczy mnie mowienie , ( gdy duzo mowie bez tchu )jedzenie, duszności nasilaja się przy chodzeniu, wysilku malym ,..
Dodam ze raz na zcas pojawia sie dretwienie konczyn, ogolny stan leku , pozycja ciala nie ma znaczenia, czy leze czy siedze lub stoje dusznosci sa tekie same

3 miesiace temu miałem straszny atak bolu , wstalem do pracy i zlapal mnie bol klatki piersiowej ( około 5 min miałem silny rozrywajacy bol klatki piersiowej)
2 tygodnie temu o 4 rano obudziłem się w panicznym strachu ze umieram , wstalem i zacząłem się ubierac żeby isc na pogotowie , momentalnie byłem caly mokry ( dosłownie zalal mnie zimny pot) , do tego mocne duszności i delikatny bol klatki piersiowej od przelyku do mostka ..
Za wyjatkiem tych dwoch atakow nie odczowam bolu przy moich ww dolegliwosciach

Cisnienie srednio 130/87/80
Mialem robione dokladne testy alergiczne na wszystko , spirometrie
EKG
Kregoslup rtg ( delikatna skolioza)
Glowa ( nakladali mi taka siatke z masa czujnikow :)
RTG pluc
Podstawowe badania
Laryngolog ( podstawowa wizyta )
ale dodam ze to bylo 3-4 lata temu jak mialem pierwsze bardzo slabe objawy
Wszystkie badania mialem zawsze w normie , mialem super kondycje, ( praca + silownia )
wzrost 163 waga 72 ( przybralem na wadze 12 kg przez ponmd rok jak przestalem palic)

Nie biore totalnie nic, czasem przeciw bolowe tylko , zadnych chorob przewleklych. Nie mam zadnego punktu zaczepienia czego szukac

Ale wtedy nie miałem az tak mocnych objawow jak teraz.. Zawsze byłem bardzo zywy i ruchliwy ( mam prace fizyczna ( ale bez tyranki i nie na polu ) ze za ruchem nie mogę tesknic.. Nie pale od ponad roku, nie pije ..Juz nie wiem co robic bo psychicznie mnie wykańczają te objawy , to zmecznie , zatkany przelyk, brak tchu;/

Dodam jeszcze ze od okolo 2 lat przespalem normalnie moze kilka nocy , strasznie zle spie , budze sie przy byle dotknieciu przez zone , przy bele chalasie ( nawet jak lodowka sie wlaczy ) ;/

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 02:00 przez renowacja, łącznie zmieniany 1 raz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

renowacja pisze:
Glowa ( nakladali mi taka siatke z masa czujnikow :)
Czy w badaniu EEG coś wyszło?
Kiedy wykonano ostatnie badania krwi,stolca i moczu,rtg płuc,kręgosłupa?Są jakieś nowe?

Tytuł:
Użytkownicy

Wszystkie badania byly w normie , 3-4 lata temu mialem robione wszystkie badania - ponad rok od pierwszego ataku dusznosci gdy pojawily sie troche czestsze objawy ,

EEG bylo bdb...

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Więc czas wznowić badania.Zaleca się takie badania co 5 lat,chyba że objawy się nasilają należy wykonać ponownie.
Badania podstawowe oraz konsultacje laryngologiczne,kardiologiczne,pulmonologiczne oraz gastrologiczne.

Tytuł:
Użytkownicy

no tak , tylko ze jak mialem robione sporo badan i wszystkie byly ok to juz mialem od dluzszego czasu dusznosci i ziewanie itp

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Wskazane wykonać spirometrie,badania gastrologiczne,być może tu może występować przyczyna.Również badania endokrynologiczne(czy czasem nie ma problemów z tarczycą)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]