forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Witam serdecznie,
Gdy miałam usg w 21 tygodniu ciazy dowiedzialam się, iż malenstwo wazy tyle co 20 tygodniowy płód. Pan Dimedicus polecił mi, abym zwróciła się do Pani w sprawie diety, która mogłaby przyczynic sie do wzrostu wagi malenstwa. Bardzo proszę o Pani radę w sprawie diety.
Pozdrawiam.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Bardzo wiele kobiet ciężarnych je tak jak przed ciążą a nawet mniej bojąc się ze utyją.Dieta kobiet ciężarnych powinna być lekkostrawna ( unikamy tłustych smażonych produktów i fast foodów czy słodyczy, które mają puste kalolorie. Należy spożywać 6-7 małych objętościowo posiłków w ciągu dnia i pić 1,5-2l płynów. Proponuję jeść więcej chudego twarogu ( polecam pasty twarogowe ze szczypiorkiem, młodą cebulką, rybą, rzodkiewką, czy ogórkiem i ziołami)zwłaszcza na śniadanie czy kolację. Wprowadzic do diety kefir lub jogurty naturalne- poprawi to pracę jelit i zniknie dodatkowe uczucie ociężałości.Pic soki owocowo-warzywne świeżo przyrządzone, dostarczą dużo cennych makro i mikroelementów. Jeśc więcej świeżych owoców i warzyw ( w formie sałatek, surówek z dodatkiem oliwy z oliwek lub oleju lnianego). Do obiadu polecam lekkie zupy nie na zasmażce. Na 2 danie chude mięso( drób, wołowina, ryby, schab) duszone lub pieczone w folii oczywiście ze swieża surówka, ziemniakami czy kaszą.. Pieczywo najlepiej jeść pełnoziarniste, wprowadzić do diety więcej kasz. Miedzy głównymi posiłkami podjadać owoce lub galaretki z owocami.

Ostatnio zmieniony 2011-08-24, 18:35 przez gosiak242, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Gosiu, byś mogła spojzeć do mojego watka ?
Dieta na schudniecie? :)
tresc wiadomości "Witam. Mam kilka pytań. Czy jajka są kaloryczne? Ile powinnam jeść dziennie/tygodniowo?? Bo od początku diety jem bardzo rzadko. Czy ser biały(własnej roboty z mleka lub wiejski) z pieczywem razowym z odrobiną masła i otrębami jest tuczący? Na diecie można jeść rybę po grecku? Czy poduszkowce(takie płatki z nadzieniem w środku-toffi albo kokosowym) albo pszenicę w miodzie mogę dodawać do płatków kukurydzianych i to polać mlekiem? Czy w ogóle mogę jeść płatki zawierające miód? Dziękuję z góry za odpowiedź;)"

Pozdrawiam :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]