forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam jestem starajaca sie przyszla mama i mam takie pytanie
Moje objawy przedmiesiaczkowe to bol piersi, jajnikow i skorcze macicy zaczynajace sie 6 dni przed okresem.
Czy mozna miec takie objawy jak co miesiac na okres a spodziewac sie ciazy?
Jak tak to dlaczego tak sie dzieje, ze organizm jakby przygotowywal sie na miesiaczke a miesiaczka sie nie pojawia i jest ciaza?

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 02:00 przez wrobel, łącznie zmieniany 2 razy

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Czasami objawy zblizającej się miesiączki są mylone z ciażą i odwrotnie. W obu przypadkach objawy są bardzo podobne, aczkolwiek objawy ciaązy pojawiają się znacznie później - 4-6 tydzień.
Gdyby była Pani w ciaży to obawy bolesnych piersi czy bólu jajników są normalne. Zachodzą zmiany hormonalne w organizmie stąd ból piersi, a ból jajników- wszystko się w srodku "rozrasta" stąd odczuwane bóle zblizone do tych miesiączkowych.

W dniu spodziewanej miesiączki prosze wykonac test, a być może tym razem się udało

.
Nie udzielamy porad poprzez prywatne wiadomości

Tytuł:
Użytkownicy

Oj oby sie udalo naprawde dziekuje

Tytuł:
Użytkownicy

Witam wszystkimch.

Mam pewnien problem, otóż zastanawiam sie nad mozliwościa ciaży. Sprawa wyglada tak, z moim chlopakiem współzylam w dni płodne ale z prezerwatywa lub stosunek przerywany. Raz po moim okresie zdarzyl nam sie pelen stosunek. Zakladałam, że nie bede sprawdzać czy jestem w ciąży az do okresu. Po jakims czasie zaczeły mi sie zawroty głowy, ogolnie czułam sie dziwnie, ale wkońcu takie zjawisko nie musi odrazu oznaczac ciażę. Czekalam do okresu, który nastapił ale wygladał calkiem inaczej niż zawsze. Zaczał sie wieczorem ale było to raczej plamienie delikatnie z wydzielina, której mialam od tygodnia strasznie duzo. Plamienie trwało rownież na 2 dzien, nastepnie 2 dni mialam normalny okres. pozniej nie było sladu tak jakby sie wzasadzie skonczył. Po przerwie jednodniowej znowu dostalam plamienia ale bardzo delikatnego tak jakby reszty z wydzielina. Teraz po tym dziwnym okresie dostałam zapalenia. Mianowicie wydzielam duze ilosci zoltawego sluzu o nie miłym zapachu i odczuwam swiad. Zakupilam czopki dopochwowe( propolis). Jutro oczywiscie ide do ginekologa ale sie martwie co ze mna jest. W dodatku pod koniec tego niby okresu miezylam temperature i mierze nadal ktora wynosi miedzi 36,9 - 37,2. Prosze o rade.

Pozdrawiam.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Wykonała Pani test ciażpwy? Czy stosuje pani te czopki?! Jeśli nie to dobrze, proszę poradzić się lekarza i w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę - jednakże wg mnie jest ona wysoceprawdopodobna. Proszę wykonać przed wizytą u gienkologa test ciażowy.

.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam jestem starajaca sie przyszla mama i mam takie pytanie
Moje objawy przedmiesiaczkowe to bol piersi, jajnikow i skorcze macicy zaczynajace sie 6 dni przed okresem.
Czy mozna miec takie objawy jak co miesiac na okres a spodziewac sie ciazy?
Jak tak to dlaczego tak sie dzieje, ze organizm jakby przygotowywal sie na miesiaczke a miesiaczka sie nie pojawia i jest ciaza?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Czasami objawy zblizającej się miesiączki są mylone z ciażą i odwrotnie. W obu przypadkach objawy są bardzo podobne, aczkolwiek objawy ciaązy pojawiają się znacznie później - 4-6 tydzień.
Gdyby była Pani w ciaży to obawy bolesnych piersi czy bólu jajników są normalne. Zachodzą zmiany hormonalne w organizmie stąd ból piersi, a ból jajników- wszystko się w srodku "rozrasta" stąd odczuwane bóle zblizone do tych miesiączkowych.

W dniu spodziewanej miesiączki prosze wykonac test, a być może tym razem się udało

.

Tytuł:
Użytkownicy

Oj oby sie udalo naprawde dziekuje

Tytuł:
Użytkownicy

Mam takie jedno, ale banalne pytanie, które pewnie było poruszane w postach już miliard razy i pewnie miliard razy na nie odpowiadałaś, ale wolałabym, żebyś odniosła się do mnie indywidualnie.
Mam 18 lat, co chyba jasne jest, że świadczy o tym, że nie chcę mieć dzieci - przynajmniej w tym wieku. Nie uprawiam seksu z moim chłopakiem właśnie głównie dlatego, że panicznie, wręcz PANICZNIE boję się ciąży, wolę z tym poczekać, niż mieć później nieprzyjemne niespodzianki. Jednak jesteśmy już trochę czasu razem, dlatego zwykłe przytulanie nam nie wystarcza. Uznałam, że petting jest najbezpieczniejszą formą okazywania sobie uczuć w taki sposób, aby nas to zadowalało, ale nie doszło przy tym do stosunku płciowego. Jak już wcześniej wspominałam - jestem panikarą i najmniejsze sytuacje mnie stresują dlatego też mam kilka pytań. A może najlepiej to zacznę od początku..
2 dni temu był u mnie chłopak i uprawialiśmy petting. Wprawdzie doszło do wytrysku, ale ani na moim ciele, ani na palcach moich i mojego partnera. Mimo wszystko mam obawy dlatego, że nie jestem pewna, czy preejekulat nie dostał się do pochwy. Jestem dziewicą, nie uprawialiśmy seksu i czy jest możliwość aby dostał się tak w inny sposób niż przez palce? Czy to, że mój partner otarł się o mnie z preejekulatem na penisie mogło spowodować dostanie się go do pochwy?
Niepokoi mnie też fakt iż boli mnie głowa, mam temperaturę, ale do tego występuje też katar i kaszel. Czy gorączka i ból głowy mogą być oznaką ciąży, czy raczej przeziębienia? I czy objawy w ogóle mogą występować po tak krótkim czasie? [Minęły niecałe 3 dni]

bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Zawsze do kazdego postu odnosze sie indywidualnie :) Od tego tu jestem :) A nie aby pisac oklepane regułki.

Jezeli palce na ktorych byla sperma nie dostaly sie do pochwy ani nie mialy kontaktu ze sluzem twoim. Nie ma mowy o ciazy.
Jesli zas chodzi o sam preejekulat to kilka slow na ten temat. On nie zawiera plemnikow, jedynie na chwiel przed samym wytryskiem w wyniku zjawiska kropelkowania wystrzelona zostaje porcja plemnikow do preejakulatu i tylko wtedy czyli bezposrednio przed wytryskiem mozem mowic ze preejekulat zawiera plemniki.

Jesli nie ocieral sie opochwe bezposrednio przed wytryskiem nie moze byc mowy o ciazy.

Objawy ma pani czysto przeziebieniowe a nie ciazowe. Prosze zapamietac ze objawy ciazy wystepuja najwczesniej ok. 6 tygodnia ciazy. Pierwsze objawy po planowanej miesiaczce moga sugerowac ciaze, ale nie po 3 dniach. Wtedy to nawet nie mozna mowic o ciazy bo prawodpodobnie jeszcze do zaplodnienia nie doszlo.

W pani przypadku tak jak pisze. Jesli preejekulat ten bezposrednio przed wytryskiem nie mial konktaktu z pani drogami rodnymi czy sluzem (dodam ze musiala by miec pani dni plodne - bez tego to nawet wytrysk nic nie da) to nie mozemy nawet mowic o ryzyku ciazy.

Opcja jeszcze jest taka (w ramach rady) skoro tak sie pani obawia ciazy;
- wybrac sie do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne
- stosowac prezerwatywy, pomimo ze do stosunku nie dochodzi

byc moze wtedy bedziesz spokojniejsza. Jednakze powiem szczerz z doswiadczenia - gdy mloda dziewczyna TAK paniku, to znaczy ze fizycznie jest gotowa ale psychicznie nie koniecznie do takiej formy intymnosci. Bo skoro pani tak panikuje przy pettingu to co dopiero bedzie przy pelnym stosunku.

.

Tytuł:
Użytkownicy

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie - czy biorąc pod uwagę dni płodne, przy regularnym cyklu, ostatni dzień płodny jest hmm.. 'tak samo płodny' jak dni go poprzedzające? chodzi o to, czy możliwość przedostania się plemników w np 1 albo 3 dniu płodnym jest większa niż w ostatnim, czy zawsze jest taka sama?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Ilu dniowe masz cyjke i czy sa regularne.
Przy regularnych cyklach pod koniec dni plodnych (ostatnie 2-3 dni) ryzyko jest minimalne. Ale cykle musza byc jak w zegarku.

.

Tytuł:
Użytkownicy

cykle mam 27 dniowe i od dłuższego czasu już są równo co 27 dni.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

No to owulacja byla 13 dnia cyklu. Czyli po 13 ryzyko ciazy maleje. Dni plodne sa od 9 do 17 dc.

.

Tytuł:
Użytkownicy

Witam.
Od tygodnia mam wzdęcia, zaparcia, czuję się zmęczona popołudniu lub wieczorem (a wstaję coraz później, ok 10-11, gdy się budzę najchętniej zostałabym w łóżku cały dzień), łatwo się irytuję co za chwilę przeradza się w płacz. Poza tym co 1,5 do 3 godzin chodzę do toalety, wstaję nawet w nocy. Bolą mnie piersi i mam wrażenie, że są pełniejsze. Chciałabym wiedzieć czy mogą to być objawy zbliżającej się miesiączki. Dodam, że przez 5 lat brałam leki psychotropowe a od 2 miesięcy już ich nie biorę. 9 dni temu rzuciłam też palenie po 11 latach palenia. To właśnie zdziwiło moją mamę i zaczęła podejrzewać ciążę (przestałam palić nagle i czuję obrzydzenie do palenia, gdy mój narzeczony palił i poczułam dym, zachciało mi się wymiotować). Ostatnią miesiączkę miałam 30 maja, ale trwała ona 2 dni i była bardzo skąpa. Poza tym pojawiła się po 29 dniach od poprzedniej a zazwyczaj musiało minąć ponad 30 dni (raz doszło do 41). Czy to że przestałam brać leki mogło mieć wpływ na skrócenie cyklu i pojawienie się tak nasilonych objawów nadchodzącej miesiączki? Aha, robiłam test ciążowy 21.06 i wyszedł ujemny. Dodam jeszcze, że zazwyczaj przed okresem miałam brązową wydzielinę w pochwy. Wydaje mi się jednak, że ostatnio jej nie było (nie pamiętam jednak za bardzo). Czy to możliwe żebym była w ciąży? Bardzo bym chciała...

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Radze powtorzyc test ciazowy (najlepiej z krwi) i udac sie do ginekologa. Moga to byc objawy ciazy ale i rowniez objawy zaprzestania palenia lub innych schorzen czy zaburzen hormonalnych

Powiem tak proszenie robic sobie zbyt duzych nadzieji po tym co napisze ale za ciaza przemawia skapa miesiaczka, odrzut od palenia, zmeczenie, drazliwosc. Ale no bez badan trudno cokolwiek jednoznacznie powiedziec. Trzeba wykonac ponownie test bo tamten poprzedni mogl sie pomylic. A nastepnie bezwzgledu na wynik testu udac sie do ginekologa

.

Tytuł:
Użytkownicy

czy miesiączka często zdarza się u kobiet w ciąży?

[ Dodano: 2011-06-24, 18:18 ]
a mam jeszcze takie pytanie, przy bardzo regularnym cyklu po tej sytuacji którą opisywałam dostałam okres tydzień wcześniej, o czym to świadczy?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Nie miesiaczka ale plamienie (jest skapsze i krotsze od miesiaczki). Plamienie czesto mylone jest z miesiaczka - a jest to blad. Jest to stosunkowo popularne zjawisko.

No mozliwe ze nie byla to miesiaczka a plamienie, plamienie moze pojawic sie w dowolnym terminie a nie w terminie miesiaczki.

Dlatego tak zalecam powtorzenie testu. Najlepiej z krwi BHCG

.

Tytuł:
Użytkownicy

Ja opisywałam zupelnie inna sytuacje, tą wczęśniejszą. I wydaje mi sie, że to jednak okres, wcale nie jest skąpszy od mojej normalnej miesiączki.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

A przepraszam moja nie uwaga. Odpowiada na bardzo wiele postów i często już po prostu mi się sytuacje mieszają. Prosze o wyrozumiałość bo po prostu zle spojrzałam na nick.

Jednakze podtrzymuję odpowiedź.

Nie miesiaczka ale plamienie (jest skapsze i krotsze od miesiaczki). Plamienie czesto mylone jest z miesiaczka - a jest to blad. Jest to stosunkowo popularne zjawisko
O czym to swiadczy - ze cos sie pani rozregulowalo. Czy zmieniala pani klimat? Zazywala antybiotyki? Miala pani duzo stresu?

.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]