forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

witam , mam nadzieje , ze ktoś z was będzie mógł mi pomóc i podpowiedzieć w jaki sposób sie wyleczyć bo powiem szczerze ,że już brakuję mi pomysłów i sił aby walczyć z ta chorobą. mój problem zaczął się jakieś 2 lata temu- na początku były to stany zapalne w jamie ustnej, które po płukaniu różnego rodzaju specyfikami schodziły, tylko po jakimś czasie pojawiały się nowe - wtedy były one w dość dużych odstępach czasu wiec jaszcze mnie tak bardzo nie martwiły( 1 w miesiącu lub rzadziej)myślałam wtedy że to problem stomatologiczny, ale 5 dentystów z rzędy wykluczyło tę możliwość zęby mam wyleczone i przyzębie też zdrowe. po około roku zrobił mi się kolejny stan zapalny który już tak łatwo nie chciał zejść os stomatologa dostałam tantum verde do płukania i po dwukrotnym jego zastosowaniu zaczął mnie piec język i tak jest do dzisiaj tj. od 8 miesięcy.Dodam tylko , że ze względu za ciągłe stany zapalne w ciągu kilku miesięcy brałam różnego rodzaju antybiotyki około 4 rodzajów.Jak zaczął mnie piec język na poczatku wyglądał normalnie lecz z czasem zaczeły się pojawiać czerwone plamy z białą otocczką, które pojakimś czasie znikają ale sa bardzo bolesne i piekące,szczególnie za bokach języka, nie można normalnie mówić. wtedy od dermatologa dostałam dactarin w żelu i pomógł ale niestety tylko na tydzień i potem wszysztko wróciło od nowa mimo iż jak tylko poczułam lekkie pieczenie od razu posmarowałam to dactarinem.I od tego czasu nie mogę sie tego pozbyć po 3 miesiącach od nawrotu pieczenie zrobiłam wymaz wynik candida albicans nieliczne kolonie- lekarz rodzinny dał mi flukonazol na tydzień 50 mg co oczywiście nic nie pomogło potem jeszcze był trioxal- czyli itrakonazol na miesiąc też bez żadnej poprawy. Lekarze uważają że powinnam być zdrowa a, że nadal mnie piecze to mam pecha- dermatolog nie chce mnie już leczyć i rozkłada ręce, byłam też u 2 periodontologów - stracony czas i pieniądzę. Ostatnio wróciłam do daktarinu nie zlikwidował pieczenie ale przynajmniej stany zapalne nie rob iły mi sie tak czesto jak bez jego uzywania- ale po miesiacu jego stosowania miałam tak wysuszona śluzówke , że go odstawiłam. w grudniu robiłam wymaz i wyszła flora fizjologiczna( ale chyba zrobiłam go za szybko po stosowaniu dactarinu) a objawy mam ciąglę takie same, lekarze patrzą na mnie jak na wariatką i wmawiają mi nerwicę. Dodam, że wszystkie inne badania mam w normie tj, crp, morfologia, b 12, cukier, tarczyca,chlamydia wynik ujemny, Moję pytanie brzmi jak mam lekarzom udowodnić że to jednak grzybica i u kogo się leczyć bo co z tego ,że będę miała wynikinjak nie znalazłam jeszcze lekarza który chciałby mnie leczyć. jeżeli znacie kogoś konkretnego z nwojewództwa dolnośląskiego może być wrocław to bardzo proszę o namiary-byłam już tam w przychodni patologi śluzówki jamy ustnej i też nic konkretnego się nie dowiedziałam. Mam zamiar jeszcze raz powtórzyć wymaz tylko tym razem jak zrobi mi się kolejny stan zapalny być może wtedy uda się coś wyhodować- a na to niestety nie będę musiała długo czekać bo w tej chwili robią mi sie stany zapalnle 1 w tygodniu , można zwariować. Zgóry dziękuję za przeczytanie mojego postu i wszelkie rady jestem gotowa zrobić wszystko żeby być w końcu zdrowa, choc przyznam szczerze ,że już pomału zaczynam w to wątpić. Dodam również iż nie mam zadnych problemów gastrycznych.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert

Grzybicę jamy ustnej możesz mieć wskutek ciągłego stosowania różnych antybiotyków. Grzybicę jamy ustnej leczy się lekami przeciwgrzybiczymi, czy też lekami miejscowymi, należy też pamiętać o higienie w obrębie jamy ustnej.
Jeśli chodzi o pieczenie języka należałoby wziąć pod uwagę czy nie jest to jego zapalenie, i tu mam pytanie - czy koniuszek nie bywa zaczerwieniony (obejrzyj to dobrze w lustrze), ból o zmiennym nasileniu, od bólu pojawiającego się przy ruchach języka (mówienie, połykanie)? Albo nie ma na nim białych plam lub nie jest powiększony?

Tytuł:
Użytkownicy

Język jest ciągle czerwony szczególnie po obu bokach, i są na nim małe czerwone kropki, mój internista mówi , że to powiększone kubki smakowe- niestety jak do tej pory żadne płukanki i spcyfiki nie rozprawiły sie z tym skutecznie. Po jakimś tygodniu od zaostrzenia objawów język robi sie mniej czerwony i wygładzony ale nadal piecze i tak jaest w kółko. Ponadto ciągle robią mi się stany zapalne na podniebieniu na którę działa jedynie szałwia w płynie z alkoholem ale po paru dniach wszystko wraca od nowa. I jak odbieram wynik z wymazu flora fizjologiczna to mi się zyć nie chce- bo lekarze uważają że sobie to wymyślam, lub ewentualnie dają mi kolejna płukankę która i tak nie pomaga. Już nie wiem do kogo iść bo byam z tym u 2 internistów , 2 laryngologów, 2 dermatologów, 2 periodontologów i neurologa !

Tytuł:
Ekspert
Ekspert

Antybiotykoterapia sprzyja zapaleniu języka, tak samo jak awitaminoza (niedobór witaminy) z grupy B,w przebiegu chorób skóry czy cukrzycy wg mnie to może być właśnie zapalenie, jednak bez wyników nie chcę tu nic sugerować, diagnozy nie należy stawiać na odległość.
Ogólnie by stwierdzić zapalenie języka potrzebna jest morfologia (wykluczenie anemii), poziom glikemii, poziom witaminy B12, test w kierunku kiły (o ile był stosunek, kiła to choroba przenoszona drogą płciową).

Tytuł:
Użytkownicy

Badania jakie do tej pory miałam robione wszystkie wyszły w normie- tj. morfologia, wit b 12, ukier, hormony tarczycy, chlamydia witaminę b compleks brałam pare opakowań + kwas foliowy, magnez + potas i mój rodzinny sam juz nie bardzo wie co ze mną począć. Justro odbieram jeszcze wynik poziomu żelaza, ale obawiam się ,że i ten będzie w normie i dalej nic nie będzie wiadomo. Ostatni pomysł mojej lekarki to skierowanie do gastrologa- mimo iż test na chelicobacter jest ujemny i nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych, więc nie wiem czy iść po to skierowanie?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert

Można iść, może gastrolog coś wykryje. Prócz HP jest cała masa dolegliwości gastrycznych

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]