forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: brodawki odbytu
Użytkownicy

Witam, mam pewien problem proktologiczny, po pierwsze mam hemoroidy 0/1stopień, ale to akurat chyba nie stanowi jakiegos problemu. Problemem jest to, ze podczas anoskopii niedawno proktolog stwierdzil, ze mam 2 powiekszone brodawki odbytu (nie chodzi tu o zadne narosle tylko o te bedace naturalna czescia odbytu).

Mam teraz kilka pytan dotyczacych tych brodawek. Co jakis czas mam dosc mocne bole przy wyproznianiu w koncowej czesci odbytu, co wiecej wypada mi guzek ktory czuje przez papier toaletowy ( i nie jest to hemoroid jak to powiedzial proktolog bo mam zbyt maly stopien - musi by to wiec jedna z powiekszonych brodawek) Z czego moga wynikac wlasciwie takie objawy, brodawki ulegaja u mnie co jakis czas zapaleniu? Jesli tak to da sie cos z tym zrobic zeby nie bylo nawrotow? Bo nie wyobrazam sobie ze do konca zycia beda mial te ostre bole przy wyproznianiu, pieczenia itp. Co jesli brodawki dalej beda mi sie powiekszac? Bedzie mozna je usunac?

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Pisze pani o przerośnięciu brodawki brzegu odbytu(Hypertrophied Papillae) zwykle są to niewiele brodawki w odbycie które mogą też objawiać się wystającymi fałdami skórnymi na zewnątrz odbytu.Jeśli nie powodują problemów można pozostawić,(lekarz w badaniu anoskopowym ocenia czy jest potrzeba pobrania materiału do badań).Jeśli jednak, tak jak w tym przypadku,powodują problemy (a mogą to być:bóle, obrzęki,krwawienia również świąd) w zależności więc od stanu można prowadzić leczenie zachowawcze i niestety inwazyjne.

Tytuł:
Użytkownicy

Dziękuje za odpowiedz, choc mam kilka kolejnych pytan.

Czy brodawki brzegu odbytu to to samo co brodawki krypty? Bo u mnie nie jest ona na wierzchu tylko czasem wypada troche przy wyproznieniu co wyczuwam przez papier toaletowy, po czym brodawka samoistnie sie cofa. Dodam ze jest ona czesto na tyle gleboko ze nie jest wyczuwalna badaniem per rectum (przynajmniej tak bylo podczas ostatniego badania) Pytam tutaj na wszelki wypadek zeby sie upewnic ze mowimy o tym samym problemie (choc przyznam ze wymienione przez Pana mozliwe objawy idealnie sie u mnie zgadzaja)

Co do leczenia zachowawczego, proktolog przepisal mi masc objawowo, czym dobrym pomyslem byloby smarowac te brodawke akurat wtedy kiedy wypadla zeby posmarowac ja bezposrednio?

I jesli chodzi o leczenie inwazyjne, jak powazny bylby ten zabieg i czy odbywalby sie pod znieczuleniem ogolnym czy miejscowym?

Jak rozumiem brodawka nie jest o tyle niebezpieczna bo to w koncu tylko przerosnieta normalna czesc ciala, zabieg mialby sluzyc pozbyciu sie tylko uciazliwych objawow?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Czym innym są brodawki brzegu odbytu a czym innym są brodawki krypty odbytu,leżą w innych miejscach,krypty są głębiej(ja się opieram na tym co napisano a nie ja przeprowadzam badanie,więc trudno jest oceniać o co chodzi)z dodatkowego opisu wynika że chodzi o zmiany w kryptach.Objawy są takie same więc tylko badanie jelita grubego pozwala na ocenę.Są to najprawdopodobniej zmiany wirusowe.Zalecone leki stosujemy cały czas.Sam zabieg jest prosty i nie wymaga znieczulenia,zasadniczo jest bezbolesny.

Tytuł:
Użytkownicy

Jesli chodzi o badanie jelita grubego to nie mial Pan na mysli kolonoskopii mam nadzieje tylko anoskopie czy rektoskopie? Na tym ostatnim badaniu akurat musialem byc w stanie bez zadnego stanu zapalnego najwyrazniej bo nie bolalo mnie w tym okresie przy wyproznianiu i proktolog nic nie mowil o zadnym stanie zapalnym czy o potrzebie usuniecia brodawki - po zapytaniu co to za brodawka jak to powiedzial taka Pana uroda:) i przepisal masc

Wiec teraz mam juz ostatnia watpliwosc, czy moge bezpiecznie sobie poczekac stosujac masc i zobaczyc czy przejdzie a ewentualnie czy nawroty beda wystarczajaco rzadkie? ( prawde mowiac te nawroty objawiaja sie kilkoma dniami bolow przy samym wyproznianiu, sporadycznie jednoczesnym lekkim krwawieniem swieza krwia- obecnosc na papierze toaletowym kropelek krwi, wiec chyba ostatecznie da sie przezyc) Czy tez zwlekanie z usunieciem moze spowodowac jakies powazniejsze choroby typu zapalenie odbytnicy, przetoka?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Badań jelita grubego jest wiele a my rozmawiamy od początku o anoskopii. Szkoda że pani nie podała jaki lek zaordynowano(a jest ich kilka)Uważam że wystarczająco jest stosować zachowawczo co powinno rozwiązać problem.Jednak to lekarz na miejscu widzi co i jak wygląda.Ja się mogę tylko opierać na opisie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]