forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

Witam miałem robiony Rezonans magnetyczny, wynik:

Nieznacznie pogłębiona kyfoza środkowego odcinka kręgosłupa piersiowego. Guzki Schmorla i nierówności płytek gran ocznych w trzonach środkowego i dolnego odcinka kręgosłupa piersiowego, najgłębsze w trzonie Th10 cechy przebutej choroby Scheuermanna. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgów piersiowych. Małe pośrodkowo-lewoboczne wypukliny tracz m/k Thg6/7, Th8/9 i Th9/10 z delikatnym ucisnięciem worka oponowego od strony lewej.
Poza tym kręgosłup piersiowy i odcinek rdzenia kręgowego w badaniu MR nie wykazują zmian.

Prosze o pomoc bo od około pół roku mam tak okropne bóle odcinka piersiowego kręgosłupa że niejestem w stanie nic zrobic , nawet cięzko jest mi znaleść pozycje w której ból ustępuje , dodam że sa to swego rodzaju ataki (niekiedy czuje się dobrze , zero bólu, a sa okresy że się zwijam)
dodam ze mam 22 lata .. przy 181 wzrostu waże 108 kg . Dziekuje za wszelkiego rodzaju porady

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Pierwsze co możesz zrobić to trochę schudnąć, według wskaźnika BMI jesteś otyły, zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne (wypukliny tarcz) mogą powodować dolegliwości bólowe w odcinku piersiowym a nawet bóle w klatce piersiowej. Przebyta choroba Scheuermanna też zostawiła po sobie ślady które mogą wywoływać opisane przez ciebie objawy. Pewnie przestałeś odwiedzać poradnię rehabilitacyjną i chodzić na gimnastykę korekcyjną, niestety to co się zaniedba w młodości daje efekty na później. Proponuję znowu zaprzyjaźnić się z rehabilitantem, w poradni powinieneś dostać skierowanie na fizykoterapię (zapewne będą to prądy przeciwbólowe) gimnastykę wzmacniającą odcinek piersiowy kręgosłupa.
Dyskopatia odcinka piersiowego nie zawsze przebiega z objawami bólowymi z racji tego że jest to najmniej ruchomy odcinek kręgosłupa, co jest spowodowane dachówkowatym ułożeniem wyrostków kolczystych kręgosłupa, stąd pewnie są te okresy dobrego samopoczucia.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

przepraszam , a odnośnie pracy jaka wykonuje , w chwili obecnej mam wolne , jednak po zwolnieniu znów wracam za kółko , czy ta praca jest dla mnie odpowiednia ? czy powinienem dać sobie spokój. (jazda przez 8=9 h non stop) Staram się również do służb mundurowych , jestem na ostatnim etapie "rekrutacji" mam na myśli dermatolog , okulista , no i ten którego boje się najbardziej czyli ortopeda.

Czy jest szansa na "normalna" prace ? Czy ta niewielka deformacja skreśla mnie ze służby w oddziałach militarnych ?

Do 20 roku życia dość intensywnie ćwiczyłem na "domowej" z poradami trenera i nic nigdy mnie nie bolało , dopiero od roku czasu ból mi doskwiera , byłem na rehabilitacji tam zlecili mi "krio terapie i ć wzmacniające mm postularne. i musze powiedzieć ze około 2-3 miesięcy po tych rehabilitacjach nic mnie nie bolało jednak znów wróciło (zaniechałem sobie ćwiczenia zaraz po wyjściu z sanatorium)

Dodam że od tygodnia zacząłem ćwiczyć mięśnie kręgosłupa (mam na myśli tzw. supermen na brzuchu , głównie mięsnie najszersze grzbietu i lędzwia)

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

pozycja siedząca za kółkiem przez tyle godzin jest niekorzystną nie tylko dla kręgosłupa z czasem będą również wysiadać nogi, zauważ że przez tyle czasu są one w wymuszonej pozycji. Pracując za kierownicą należy pamiętać o szeroko nagłaśnianej zasadzie (dwie godziny jazdy dwadzieścia minut odpoczynku). Jeśli chodzi o służby mundurowe to nie wspomniałeś gdzie dokładnie (policja, straż miejska, straż pożarna...) zależy też co będziesz dokładniej robił (praca za biurkiem, kierownicą, w terenie....) ja osobiście mając jakiekolwiek problemy z kręgosłupem nie pchałbym się do mundurowych (no chyba że stanowisko stacjonarne).
Jeżeli pamiętasz ćwiczenia z sanatorium proponowane przez rehabilitanta to wróć do nich, mięśnie posturalne to te mięśnie odpowiedzialne za naszą prawidłową postawę.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

o służbę rozchodzi mi się o policje , czyli cykl mieszany znając zycie.. uważa Pan że moja wada mnie dyskwalifikuje ? czy można coś zaradzić na te bóle oprócz ćwiczeń ? czy zostaje mi żyć z tym już do końca ? . Szczerze powiedziawszy taka perspektywa "wegetacji" mnie troche przygnębia .

Dziękuje

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Oprócz ćwiczeń można stosować leki przeciwbólowe i fizykoterapię, ale czy warto niszczyć sobie żołądek lekami i przyzwyczajać do nich organizm?? Co prawda podobno są teraz leki nowszej generacji działające mniej negatywnie na poszczególne narządy ale od leków przeciwbólowych można się uzależnić (to już taki czarny scenariusz). Dyskopatia to nie jest wegetacja, należy tylko dostosować tryb życia do swoich warunków, jak będziesz się forsował na zajęciach w policji to może tylko pogorszyć twój stan. A sam pewnie wiesz jak praca w policji wygląda, to nie jest bułka z masłem, no chyba że będziesz się starał o posadę za biurkiem.
Z mojej perspektywy tak to wygląda, może ortopeda będzie innego zdania.

Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

Teraz tak trochę odbiegnę od rzeczywistości , Czy istnieje jakieś mechaniczne zapobieganie moich dolegliwości , mam namyśli jakaś zabieg ? . Chciał bym kontynuować swoje marzenie związane ze służbą o którą się staram, jednak jak wiadomo przed wstąpieniem do służby jest 7 miesięczny okres treningowy . który jest wymagający pod względem fizycznym ( nie mam tu na myśli dźwigania, lecz kondycji tzn bieganie) na kondycje nie narzekam jednak czy kręgosłup mi to wytrzyma.

Dziękuje

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o dyskopatie to owszem stosuje się zabiegi operacyjne, ale nie w tym przypadku. Ćwiczenia rehabilitacyjne wspomagane fizykoterapią powinny cofnąć zmiany dyskopatyczne. Wypukliny są małe także są duże szanse, tylko potrzeba tu jest dużo systematyczności i samozaparcia. Nie wiem do ilu lat są przyjęcia do policji, ale myślę że jeżeli w tym roku sobie odpuścisz to nic strasznego się nie stanie a ten rok przeznacz na zmianę trybu życia i rehabilitację kręgosłupa.

Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

kordian , od tygodnia ćwiczę mięśnie postularne . W ciągu dnia nie mam problemów bo się ruszam , ale w nocy tak strasznie doskwiera mi ból ze nie jestem w stanie spać, tzn zasnąć niemam problemów ale po kilku godzinach leżenia budzi mnie bólu , pytałem się o tą rehabilitacje którą ostatnio miałem to najblizsze terminy przyjęć są na koniec lutego.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

tydzień ćwiczeń to nie jest wcale dużo, chociaż po takim okresie już powinny być odczuwalne rezultaty, może trzeba pomyśleć nad prywatną rehabilitacją (wiem że kosztuje) ale zdrowie chyba najważniejsze. a co do spania to spróbuj znaleźć pozycję w której ból najmniej doskwiera

Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

kordian , zeby cie nie meczyc ostatni post. Już całkiem nie rozumiem , ja w tej chwili mam zmiany zwyrodnieniowe czyli dyskopatie tak ? i to przez nią odczuwam ten ból ? , przepraszam za moją ciemnotę ale nigdy się tym nie interesowałem bo do tego czasu byłem w 100% okazem zdrowia . Rozumiem ze waga ma duży wpływ na to schorzenie ? tzn wieksze obciążenie a co za tym idzie napięcie mięśni . Od mojego ostatniego postu troche sie o tym naczytałem , i już zupełnie nic niewiem , ludzie piszą o jakiś operacjach które pomagają, było kilka tematów na temat zastrzyków które "blokuja" (ale co blokują ? ). I troche mnie dziwi wiek w którym do tego doszło , na wikipedi piszą ze to schorzenie występuje zazwyczaj w wieku powyżej 40. a ja 22 . A i na koniec , czy np. jakiś dobry kręglarz-masażysta był by w stanie pomóc ?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Masz zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatię, przez te dwa schorzenia można odczuwać ból dodatkowo na te objawy może się składać również przebyta choroba Scheuermanna, sądząc po tej młodzieńczej chorobie to jednak nie byłeś 100% okazem zdrowia Waga może mieć wpływ na pogorszenie dolegliwości bólowych. Operacje przy dyskopatii stosuje się w skrajnych przypadkach, u ciebie jest ona niewielka, jeśli chodzi o zastrzyki to faktycznie są czasami takie stosowane blokują one nerwy, sprawdzają się one w bólach kręgosłupa, rwie kulszowej, migrenach a nawet nowotworach, zastrzyki blokujące są rzadko przepisywane przez lekarzy gdyż są drogie (nie wiem ile dokładnie) taki zastrzyk wykonuje się w znieczuleniu miejscowym a fundusz zdrowia chyba przestał takie zabiegi refundować. Dyskopatia stała się już chorobą cywilizacyjną i dopada nawet dwudziestolatków, problemem w tym jest brak świadomości u młodych matek i dzieci, nie we wszystkich szkołach kładzie się nacisk na gimnastykę korekcyjną na WF-ie a i dzieci przestały być tak aktywne jak kiedyś. Ja też jestem młodym człowiekiem a podczas pracy w przychodni stykam się z coraz większą liczbą młodych pacjentów właśnie z problemami z kręgosłupem. Przychodzą nawet matki z dziećmi z kliszami rtg, na których nie ma kręgosłupa tam jest jedna wielka litera S, ale ok wracajmy do tematu.
Jeśli chodzi o kręgarzy...... tych szarlatanów należy omijać szerokim łukiem, czasami znajomi i rodzina korzystała z ich usług i powiem szczerze że jeżeli po wizycie u nich kręgosłup przestał boleć (tylko na kilka dni) to pojawiły się duszności i bóle w klatce piersiowej. Jedynie co to można zajrzeć do masażysty dyplomowanego, zabiegi fizyko, kontynuacja ćwiczeń i stała kontrola w poradni rehabilitacyjnej.

Carbomedicus.pl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]