forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Bio brzmi dobrze,interesująco harmonizer, a co oznacza fotonowy?
Osoba zapraszająca na pokaz powiedziała,że będą obecni specjaliści.Byli,ale na filmie.
Wypowiadali się o przedstawionym urządzeniu bardzo pochlebnie.
Bioharmonizer fotonowy,takie urządzenie oferowano mi na pokazie.
Według wysłuchanej pogadanki,powinno to regulować przepływ naszej energii życiowej ,działać do komórkowo,powodując,że nasz organizm lepiej będzie radził sobie z chorobami drążącymi nasz organizm.
To fenomenalne urządzenie jest ponoć na miarę XXI wieku poparte naukowymi badaniami zwłaszcza fizyków.
Wielokrotnie powtarzano,że nie działa tylko jak jest w szafie ,nieużywany.
Wiadomo,w wieku znacznie dojrzałym człowiek ma już kilka schorzeń,czy zwyrodnień,które bywają uciążliwe i bolesne.Wielokrotnie uciążliwych.
Przeprowadzono na pokazie badanie ,które działając światłem podczerwieni na czakry wskazywało temperaturę w danym miejscu ciała,były różne.Wg tego wykazano,że w danych obszarach są zmiany.Trochę ogólnie.
U mnie odc.kręgosłupa szyjnego i gardła,krążenie i serce przede wszystkim.Akurat zgadzało się.
Urządzenie to ma pomóc w ich ograniczaniu zażywanych leków przy skutecznej poprawie stanu zdrowia.
To wersja firmy ,która oferuje sprzedaż tego aparatu,który jest ponoć wg norm unijnych uznany za sprzęt medyczny.
Proszę o opinię szanownego gremium ekspertów tego forum.

Ostatnio zmieniony 2012-10-24, 00:30 przez Paczka, łącznie zmieniany 1 raz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Moim zdaniem ten cały bioharmonizer należy omijać szerokim łukiem, na spotkaniach puszczane są filmy z wypowiedziami użytkowników i specjalistów z najpewniej podstawionymi ludźmi.
Według profesora Zbigniewa Dąbrowskiego z katedry rehabilitacji klinicznej krakowskiej AWF, takie urządzenia nie zaszkodzą, ale też raczej nie pomogą.

Według profesora Dąbrowskiego, aby mieć pewność co do ich działania - potrzebne są badania kliniczne w renomowanych instytucjach na określonej liczbie pacjentów ze schorzeniami, na które ma działać takie urządzenie. "Musi być opinia neurologa, kliniki neurologicznej czy psychiatrycznej" - podkreśla profesor Dąbrowski.

Zgodnie z definicją zawartą w dyrektywie 93/43/EEC, wyrób medyczny to:
"Narzędzie, przyrząd, aparat, sprzęt, materiał lub inny artykuł stosowany samodzielnie lub w połączeniu, włączając oprogramowanie niezbędne do właściwego stosowania wyrobu, przeznaczone przez wytwórcę do stosowania u ludzi w celu:

- diagnozowania, zapobiegania, monitorowania, leczenia lub łagodzenia przebiegu chorób,
- diagnozowania, monitorowania, leczenia, łagodzenia lub kompensowania skutków urazów lub upośledzeń,
- badania, zastępowania lub modyfikowania budowy anatomicznej lub prowadzenia procesu fizjologicznego,
- regulacji poczęć,

który nie osiąga swojego zasadniczego zamierzonego działania w ciele lub na ciele środkami farmakologicznymi, immunologicznymi lub metabolicznymi, lecz którego działanie może być przez nie wspomagane"
W praktyce wyrobami medycznymi są więc pozafarmakologiczne wyroby przeznaczone do zastosowania w diagnostyce, terapii lub profilaktyce oraz środki antykoncepcyjne.

Na uwagę w przytoczonej definicji zasługuje sformułowanie "przeznaczone przez wytwórcę". Wynika z niego, iż o tym, czy wyrób jest czy nie jest wyrobem medycznym, decyduje nadane przez wytwórcę przeznaczenie. Przykładowo, pęseta może być wyrobem medycznym, jeżeli wytwórca nada jej takie przeznaczenie. Identyczna pęseta może być sprzedawana jako wyrób niemedyczny dla potrzeb modelarstwa lub filatelistyki.
Podam jeszcze jeden przykład, szczoteczka do zębów (która ewidentnie spełnia definicję wyrobu medycznego) jest tradycyjnie traktowana jako wyrób kosmetyczny i nie podlega dyrektywie MDD. Ostateczne przeznaczenie nadaje wyrobowi wytwórca.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Mój niefortunny zakup odesłałam,ale nie przyjęto do zwrotu.Uznano za zwrot w świetle reklamacji,a wg firmy jest to urządzenie nie inwazyjne niczemu nie szkodzące,oprócz przeszczepów.
Pisze o tym ku przestrodze dla innych łatwowiernych i szukających pomocy w cierpieniu.
Co tu zrobić?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Powiedz kiedy dokładnie kupiłaś i kiedy dokładnie im zwróciłaś (osobiście czy za pośrednictwem poczty). W świetle prawa masz 10 dni na zwrot zakupionego przedmiotu bez podawania przyczyny jeżeli został on zakupiony poza siedzibą sprzedającego (np. spotkania w hotelach, salach konferencyjnych) i oni nie mogą odmówić przyjęcia towaru. Co innego jeżeli zrobiłaś reklamację, wtedy reklamacji owszem mogli nie uznać. Jeżeli zmieściłaś się w terminie 10 (i nie była to reklamacja) dni a oni mimo to zwrotu nie przyjęli to zwróć się z prośbą o pomoc do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

"Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancja tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Jego podanie wymaga prawdziwego mistrzostwa. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym."
Carbomedicus.pl

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Zwróciłam na 9 dzień Wysłałam pocztą na pokwitowaniem odbioru.
wszystko było by Ok,ale popełniłam błąd.Chyba dostałam zaciemnienia umysłu wysyłając towar bez pisma o rezygnacji,zadzwoniłam na drugi dzień podając powód z zapytaniem jak wygląda kwestia z bankiem,to nie chcieli za mną rozmawiać..Dla nich to teraz gra,na ich korzyść.
Mimo późniejszego pisma,nie chcą odebrać.Stwierdzili,że to w żaden sposób nie szkodzi na mój rozrusznik,bo działa nieinwazyjnie.Towar pozostawiono do mojej dyspozycji do odbioru.
W tej chwili sprawę oddałam do Federacji Konsumentów,zobaczę co można jeszcze zrobić w tej sprawie.
Ciemnogród w mojej głowie :-/

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Dziewiąty dzień to niby ok, ale też zależy czy oni uznają datę stempla pocztowego czy datę otrzymania towaru, z pismem to faktycznie błąd....
szkoda że w tym samym dniu nie skontaktowałaś się z bankiem i nie poinformowałaś o odstąpieniu od umowy kredytowej.
Jak Ci się nie uda tego zwrócić to najwyżej odbierz od nich i spróbuj sprzedać na jakimś serwisie aukcyjnym.

Carbomedicus.pl

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Dobry pomysl.
Z bankiem?W dniu nadania paczki poszłam do Alior z którym ponoć podpisywałam umowę,powiedzieli ,że nie maja takiego konta.po tem dostałam pismo o spłacaniu rat z Alior ale inny ,nie pamiętam chyba SENK/papiery oddałam do federacji/.Jak zadzwoniłam do nich to był 15 dzień od umowy,powiedzieli ,że za późno bo do 14 dni można sie wycofać i mam sie dowiedzieć co firma załatwiła.
19 .10 miałam płacić pierwsza rate ,nie zapłaciłam ,po tygodniu zadzwonili z Alior banku,o upływie terminu zapłaty.Wyjaśniłam tak jak teraz Tobie,na co babka powiedziała,że faktycznie wtedy jak byłam na 9 dzień to jeszcze nie mieli konta,bo dopiero później dostali z tego banku co podpisywałam tą umowę.Babka zaznaczyła,że sprawa jest do wyjaśnienia.
Najgorsze ,że za parę dni mam wyjechać a wszystko jest w zawieszeniu.Jutro będę dzwonić do Federacji,czy prawnik już coś zdecydował.
Dzięki za podsuniecie pomysłu,chociaż obawiam sie,że drugiej takiej naiwnej osoby nie złapię.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Wyjazd to pół biedy, zawsze będziesz pod zasięgiem telefonu kom. a jak będzie potrzeba to i list też wyślesz, ewentualnie możesz kogoś upoważnić z najbliższej rodziny to zastępstwa podczas Twojej nieobecności.
Pisz na bieżąco jak wygląda sprawa ku przestrodze dla innych.

Carbomedicus.pl

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Sprawę przejęła Federacja Konsumentów.dzisiaj powiedzieli mi,że wysłali list, maoge spokojnie jechać do sanatorium,a po powrocie do nich zadzwonić.

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Czuje sie w obowiązku napisać ,że interwencja Federacji Konsumentów pomogła skutecznie.
Dostałam na piśmie powiadomienie z firmy ,że zwrot potraktowali jako odstąpienie od umowy i uważają sprawę za zakończoną.
W międzyczasie musiałam zapłacić 2 raty w banku,bo powiedzieli,że naliczą odsetki.Czekam teraz na zwrot pieniędzy.

Ostatnio zmieniony 2012-12-13, 16:46 przez Paczka, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

No i super :-D cieszę się bardzo, że ci się udało. Daj znać jak zareaguje na to bank.

Carbomedicus.pl

Tytuł:
Użytkownicy

Witam, podobnie zostali naciągnięci moi rodzice, produkt został zakupiony 16.12.2012 poza siedzibą firmy na pokazie, rodzice zbyt późno jednak mnie poinformowali i próbowaliśmy zwrócić go osobiście w firmie 27.12.2012(święta niestety), niestety o dzień za późno. Czy istnieje jeszcze jakiś sposób by to zwrócić? Towar został zakupiony na raty, druczki do płacenia mają przyjść dopiero i pierwsza rata w lutym bodajże ma być.

Ostatnio zmieniony 2012-12-28, 08:42 przez kuzynsyna, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Teoretycznie minął już termin zwrotu, no chyba że uda ci się wysłać list z odstąpieniem od umowy z datą stępla pocztowego sprzed 27 grudnia, a tak to pozostaje kontakt z Federacją Konsumentów, może oni zdołają coś zdziałać, postarajcie się z nimi skontaktować najpóźniej do 30 ego. A jak nie to postarać się sprzedać to na aukcji internetowej.

Carbomedicus.pl

Tytuł:
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Pisałam ,że udało się,.Dostałam jeszcze fakturę korygującą.Dokument minusujący mój zakup podpisałam i w połowie grudnia odesłałam.Bank nie dość,że nie zwrócił mi 2 rat,które już wpłaciłam do otrzymania powiadomienia o przyjęciu rezygnacji,to nadal mnie ściga i odsetki rosną.
Kurczę ile dzisiaj nerwów straciłam na telefony do banku i firmy,która mi to sprzedała :evil: .Myślałam,że z nerwów przypłacę to serduchem.
Koleżanki ,której to prowadzi nie ma/powiedziała kobieta we firmie/szef jest na pokazie,a ona nie wie nic i mam dzwonić dalej.Powiedziałam że nie zadzwonię tylko czekam na odpowiedź . Bank twierdzi,że firma o niczym ich nie powiadomiła,ani nie zwróciła pieniędzy więc mnie ścigają i to jest w moim interesie,mimo że złożyłam reklamacje w banku.
Jutro dzwonie do naszej gazety,wkurzyli mnie totalnie.

Ostatnio zmieniony 2013-01-07, 21:23 przez Paczka, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]