forum medyczne

Forum medyczne. Porady medyczne. Forum psychologiczne. Lekarze.

Forum poświęcone chorobom, zdrowiu intymnemu, psychicznemu, nerwicom.

sklep medyczny

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Użytkownicy

witam serdecznie jeśli to możliwe bardzo proszę o prostszą interpretacje mojego wyniku: ECHO WYSZŁO MI TAK: ŚLAD PŁYNU W WORKU OSIERDZIOWYM,ASYNERGIA SKURCZU JAK W BLOKU ODNOGI ĘCZKA HISA,AKINEZA WYRZUTOWA 48% WYMIARY:LEWA KOMORA 49MM,LEWY PRZEDSIONEK31MM ,AORTA 15MM ,PRAWA KOMORA 31MM ,MIĘSIEŃ IVS 9MM ,ŚCIANA TYLNIA 10MMZASTAWKA MILITARNA:ZASTAWKI O PRAWIDŁOWEJ MORFOLOGII I RUCHOMOŚCI.FALA E8,0CM/S,E/A1,1 FALA ZWROTNA :ŚLAD ZASTAWKA AORTALNA:LICZBY PŁATKÓW NIEUWIDOCZNIONO, V MAKS.1,8M/S GRADIENT MAKS: 13 MMHZ WNIOSKI OBSERWACJA ZASTAWKI AORTALNEJ,ZABURZENIA FUNKCJI SKURCZOWEJ LK SKIEROWANIE NA REZONANS MAGNETYCZNY W EKG:LBBBI CECHY PRZEROSTU Jestem kobietą i mam 30 lat

Ostatnio zmieniony 2011-11-09, 10:26 przez dominikamichal, łącznie zmieniany 1 raz

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Opis nie jest jednoznaczny co do zmian w lewej komorze serca,gdyż nie zawsze LBBB(blok lewej odnogi pęczka Hisa )jest patologia i może występować u ludzi zdrowych ale też może występować w ograniczonej chorobie serca(mogą tu występować bóle serca) może tu występować aberracja z przyśpieszenia.Obniżona frakcja wrzutowa (która powinna wynosić > 55%) wskazuje na niedokrwienie.Jest to wskazaniem do dalszej diagnostyki.Niewielka ilość płynu w worku osierdziowym,można leczyć objawowo.Więcej będzie można powiedzieć po badaniu RM

Tytuł: DZIĘKUJĘ
Użytkownicy

DZIĘKUJĘ BARDZO ZA SZYBKĄ I ZROZUMIAŁĄ ODPOWIEDŻ:)DZISIAJ MIAŁAM BADANIA CHOLESTEROLU I TSH W PONIEDZIAŁEK ODBIORĘ WYNIKI I NAPEWNO SIĘ ODEZWĘ.....POZDRAWIAM

Ostatnio zmieniony 2011-11-09, 20:14 przez dominikamichal, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

dominikamichal pisze:
ODBIORĘ WYNIKI I NAPEWNO SIĘ ODEZWĘ
Bardzo proszę.
ps proszę pisać małymi literami(duże litery oznaczają w necie krzyk)

Tytuł:
Użytkownicy

Witam
Miałam podobnie. Blok lewj odnogi pęczka hisa,frakcja wyrzutowa 40% i tak przez rok czasu badano mnie aż w końcu skierowano na rezonans serca. Dopiero po rezonansie dowiedziałam się ,że mam wstrętne choróbsko o nazwie Kardiomiopatia z niescalenia. Ta choroba charakteryzuje się m.in. przerostem serca .Dbaj o siebie i nie lekceważ niczego.

Użytkownicy

Dziś odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego i tak:PK-27mm ,Tś-9mm ,LP-16cm2 ,EF-34% ,PMK-10mm ,LP27mm , PP-19cm2 , LK-54mm , Ao-18/22/21mm , EDV-156ml , ESV-101ml , SV-55ml Kurczliwość ścian LK:asynchroniczny skurcz PMK . Ocena perfuzji metodą First Pass:nie stwierdzono zaburzeń perfuzji w obszarze mięśnia sercowego . Inne: Zastawka aortalna trójpłatkowa .Wnioski: Zachowana funkcja skurczowa lewej komory.Mięsień sercowy żywotny. Dodam że wyniki cholesterolu ,krwi, moczu sa dobre.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Występuje nieprawidłowa praca PMK.Stan taki wymaga okresowej kontroli i ew. wdrożenia leczenia.

Tytuł:
Użytkownicy

A czy ta frakcja wyrzutowa jest normalna i dlaczego wyszła inna w echu i inna w rezonansie?czy jest tutaj wszystko w porządku z zastawkami? co to znaczy nieodpowiednia praca pmk? a czy akineza z wyniku echa świadczy o przebytym zawale?

Ostatnio zmieniony 2012-01-02, 21:01 przez dominikamichal, łącznie zmieniany 3 razy

Tytuł: koronografia
Użytkownicy

Mam termin na 20 stycznia na koronografie jak przebiega to badanie?jakie ryzyka ,co obrazuje? co oznacz niewydolność serca nyha 2?

Tytuł:
Ekspert
Ekspert

Koronografia pozwala na wybór skutecznej metody leczenia zwężonych tętnic, pozwala na ustalenie czy starczy leczenie farmakologiczne czy bardziej inwazyjne np. operacja, Koronografia polega na wstrzyknięciu bezpośrednio do tętnic kontrastu oraz wykonaniu zdjęć naczyń krwionośnych doprowadzających krew do mięśni serca
Koronografia jako jedno z niebezpieczniejszych i bardziej inwazyjnych badań niesie za sobą możliwość takich powikłań jak: zawał serca, incydenty zatorowe (zator tętnic mózgu), migotanie, asystolia, niewydolność krążenia, miejscowe uszkodzenie tętnicy, infekcja, krwiak, zakrzep, zator, niedokrwienie, reakcje alergiczne na kontrast (reakcje skórne, spazm oskrzelowy, wstrząs anafilaktyczny), reakcje pirogenne, nadmiernie nasilony odruch naczyniowo-błędny, objawiający się hypotonią i bradykardią.

Niewydolnosć serca to stan, w którym nieprawidłowa struktura lub funkcjonowanie serca upośledza zdolność do zapewnienia wystarczającego przepływu krwi zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu.

Tytuł: .
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Cytuj:
"Koronografia jako jedno z niebezpieczniejszych i bardziej inwazyjnych badań niesie za sobą możliwość takich powikłań jak: zawał serca, incydenty zatorowe (zator tętnic mózgu), migotanie, asystolia, niewydolność krążenia, miejscowe uszkodzenie tętnicy, infekcja, krwiak, zakrzep, zator, niedokrwienie, reakcje alergiczne na kontrast (reakcje skórne, spazm oskrzelowy, wstrząs anafilaktyczny), reakcje pirogenne, nadmiernie nasilony odruch naczyniowo-błędny, objawiający się hypotonią i bradykardią"

Czyli powikłania,ewentualnie działają na szkodę pacjenta i pytanie,czy bezpieczniejsze jest zrobienie tego badania czy tez nie?
Dosłownie koronografia to paleta powikłań i ba zagrażających życiu bezpośrednio.
Osobiście myślę iż wolałbym nie znać komplikacji przy tego typu badaniu-jednak kwestia lekarza jest rzetelne poinformowanie pacjenta o wadach,zaletach i ciekawe,co przewyższa które.

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Slodki_malin, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

dominikamichal pisze:
nyha 2

w skali 4-stopniowej to umiarkowane dolegliwości przy zwykłych czynnościach, upośledzenie wydolności fizycznej
Koronografia jak każda metoda inwazyjna ma swoje zalety i wady co nie oznacza że muszą wystąpić więc nie ma co straszyć.Lekarz na pewno przedstawi zagrożenia.

Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 10:50 przez admin. med., łącznie zmieniany 2 razy

Użytkownicy

Witam ,mam ogromną prośbę,proszę napisać mi co oznacza to stwierdzenie:W SEGMENCIE 8 PŁUCA PRAWEGO WIDOCZNA ZMIANA DROBNOGUZKOWA ŚREDNICA 8MM . OPŁUCNA NIEWIDOCZNA. Reszta opisu tk płuc jest prawidłowa .Czy ten wynik może świadczyć o czymś złośliwym? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedż.

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Wynik może wskazywać na przebyty stan zapalny,być może zmiany pogruźlicze.Zmiany te nie muszą być powiązane ze zmianami nowotworowymi

Tytuł: witam:)
Użytkownicy

Witam ponownie:)Byłam dzisiaj na wizycie u pulmonologa okazało się że te zmiany drobnoguzkowe to blizny,nic niepokojącego,ale za to dowiedziałam się że mam astme oskrzelową i wynik IGE 316 mam zrobić testy alergiczne w związku z tym mam pytanie czy 316 to dużo i co to dokładniej znaczy bo p.doktor niebyła zbyt rozmowna....

Tytuł:
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

dominikamichal pisze:
te zmiany drobnoguzkowe to blizny,nic niepokojącego
czyli tak jak podawałem co do IgE Norma jest do 135 IU/ml a więc przekroczone prawie 2 razy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]